Průsvitná umělecká instalace ve tvaru sopky

Které je nejvyšší místo v Berlíně? To ví asi málokdo. Ale my víme, kde bude dočasně nejvyšší hora v Berlíně — a sice na jeden jediný den!Které je nejvyšší místo v Berline? To ví asi málokdo. Ale my víme, kde bude dočasně nejvyšší hora v Berlíně — a sice na jeden jediný den!

Mezinárodně uznávaná umělecká skupina Plastique Fantastique, postaví 7. září 2019 na festivalu 114 Über Marzahn, průsvitnou uměleckou instalaci s názvem „Marzahner Ausbruch“. Ta bude mít tvar sopky a bude průchozí. Postavena na Ahrensfeldské vyvýšenině 114 metrů v Berlín-Pankow dosáhne celkovou výšku 120,7 metrů. Průsvitná pneumatická instalace je vytvořena speciálně pro tento festival; spojuje zem i nebe, uvnitř i vně, minulost s budoucností. „Návštěvníci budou moci vidět oblohu okem sopky. Sopka vybuchne z různých míst hory a lidé uvnitř sopky se stanou lávou,“ říká architektka Yena Young z Plastique Fantastique.

Plastic Fantastique založil kolektiv umělců  — architekti Marco Canevacci a Yena Young, Dr. Bubble a Ms. Trouble — v roce 1999 jako platformu dočasné architektury. Plastique Fantastique pracuje s performativním porozuměním prostoru a vyvíjí instalace pro dočasné, pomíjivé aktivity, jako jsou koncerty, setkání a divadlo. Jejich specialitou jsou struktury, které se mohou objevit a zmizet během několika minut, které jsou spontánní a nomádské.

V současné době vystavují na Benátském Biennale. Jejich instalace „Blurry Venice“ představuje snové tunely, v nichž se mísí voda, vzduch a nebe do tekutého povrchu protkaného světlem a stínem, čímž vytvoří surrealistickou krajinu.

blurry-venice

Více informací
114-ueber-marzahn.de
plastique-fantastique.de

Text Danuše Siering

Nejčtenější v kategorii Society

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Plánujte a sklízejte na Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Výstavy, komentované prohlídky napříč čtyřmi desítkami galerií, muzeí, aukčních síní i v nové galerii pod širým nebem. To je Mezinárodní festival vizuálního umění Prague Art Week 23, který bude v Praze probíhat od 21. do 24.

Aktuálně na německém webu

Planen und ernten Sie auf der Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Ausstellungen, Führungen durch vierzig Galerien, Museen, Auktionshäuser und eine neue Open-Air-Galerie. Das ist das internationale Festival der bildenden Kunst „Prague Art Week 23“, das vom 21. bis 24. September in Prag stattfinden wird. Die Besucher