Průsvitná umělecká instalace ve tvaru sopky

Které je nejvyšší místo v Berlíně? To ví asi málokdo. Ale my víme, kde bude dočasně nejvyšší hora v Berlíně — a sice na jeden jediný den!Které je nejvyšší místo v Berline? To ví asi málokdo. Ale my víme, kde bude dočasně nejvyšší hora v Berlíně — a sice na jeden jediný den!

Mezinárodně uznávaná umělecká skupina Plastique Fantastique, postaví 7. září 2019 na festivalu 114 Über Marzahn, průsvitnou uměleckou instalaci s názvem „Marzahner Ausbruch“. Ta bude mít tvar sopky a bude průchozí. Postavena na Ahrensfeldské vyvýšenině 114 metrů v Berlín-Pankow dosáhne celkovou výšku 120,7 metrů. Průsvitná pneumatická instalace je vytvořena speciálně pro tento festival; spojuje zem i nebe, uvnitř i vně, minulost s budoucností. „Návštěvníci budou moci vidět oblohu okem sopky. Sopka vybuchne z různých míst hory a lidé uvnitř sopky se stanou lávou,“ říká architektka Yena Young z Plastique Fantastique.

Plastic Fantastique založil kolektiv umělců  — architekti Marco Canevacci a Yena Young, Dr. Bubble a Ms. Trouble — v roce 1999 jako platformu dočasné architektury. Plastique Fantastique pracuje s performativním porozuměním prostoru a vyvíjí instalace pro dočasné, pomíjivé aktivity, jako jsou koncerty, setkání a divadlo. Jejich specialitou jsou struktury, které se mohou objevit a zmizet během několika minut, které jsou spontánní a nomádské.

V současné době vystavují na Benátském Biennale. Jejich instalace „Blurry Venice“ představuje snové tunely, v nichž se mísí voda, vzduch a nebe do tekutého povrchu protkaného světlem a stínem, čímž vytvoří surrealistickou krajinu.

blurry-venice

Více informací
114-ueber-marzahn.de
plastique-fantastique.de

Text Danuše Siering

Nejčtenější v kategorii Society

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,