Šampaňské od Brada Pitta

Rodiny Jolie-Pitt a Perrin, které z rosé vína Chateau Miraval vytvořily příběh s globálním úspěchem, představují svůj nový projekt: FLEUR DE MIRAVAL. Je to jediný šampaňský dům, který je věnován výhradně růžovému šampaňskému. 15. října uvede Fleur de Miraval růžové šampaňské na světový trh.

V rozhovoru pro People Magazin Brad Pitt uvedl, že růžové šampaňské je stále relativně neznámé. Proto mu věnoval hodně času a energie, jeho vývoj trval pět let. Směs hroznů Chardonnay tvoří 75 procent směsi Fleur de Miraval. Zbytek pochází z mladých hroznů Pinot Noir, které dodávají vínu jemnou růžovou barvu a štiplavé tóny červeného rybízu a maliny, se střídmou minerálností a jemnou chutí soli.

Fleur de Miraval je pojmenován po stejnojmenné hraběnce, která se narodila v Provensálsku. Aby si vždy ctila svůj původ, nepila – podle legendy – během svého života nic jiného než růžové šampaňské.

Protože šampaňské je obzvláště citlivé na ultrafialové paprsky a sluneční světlo, je každá láhev Fleur de Miraval zastřena tak, aby láhev nebyla vystavena světlu. Toto první vydání je limitováno na 
20 000 lahví. Cena se pohybuje kolem 340 $.

Nejčtenější v kategorii Gourmet

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,