Šampaňské od Brada Pitta

Rodiny Jolie-Pitt a Perrin, které z rosé vína Chateau Miraval vytvořily příběh s globálním úspěchem, představují svůj nový projekt: FLEUR DE MIRAVAL. Je to jediný šampaňský dům, který je věnován výhradně růžovému šampaňskému. 15. října uvede Fleur de Miraval růžové šampaňské na světový trh.

V rozhovoru pro People Magazin Brad Pitt uvedl, že růžové šampaňské je stále relativně neznámé. Proto mu věnoval hodně času a energie, jeho vývoj trval pět let. Směs hroznů Chardonnay tvoří 75 procent směsi Fleur de Miraval. Zbytek pochází z mladých hroznů Pinot Noir, které dodávají vínu jemnou růžovou barvu a štiplavé tóny červeného rybízu a maliny, se střídmou minerálností a jemnou chutí soli.

Fleur de Miraval je pojmenován po stejnojmenné hraběnce, která se narodila v Provensálsku. Aby si vždy ctila svůj původ, nepila – podle legendy – během svého života nic jiného než růžové šampaňské.

Protože šampaňské je obzvláště citlivé na ultrafialové paprsky a sluneční světlo, je každá láhev Fleur de Miraval zastřena tak, aby láhev nebyla vystavena světlu. Toto první vydání je limitováno na 
20 000 lahví. Cena se pohybuje kolem 340 $.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Gault&Millau Guide 2021: TOP 7 berlínských restaurací

“Nikdy nebyla gastronomická rozmanitost tak pestrá, nikdy nebyla kulinářská úroveň vyšší,” řekl Dr. Christoph Wirtz, šéfredaktor průvodce Gault&Millau Guide 2021. Gastronomická bible každoročně oceňuje ty nejlepší. Do nového Průvodce 2021 vydávaného organizací Restaurantlandschafft se dostalo 1 000 německých restaurací. 500 z nich je oceněno až 19,5 body. Berlín, který byl dříve považován za kulinářskou „poušť“, získal pěkných 21 míst. Zde jsou ty nejlepší z nich.

Nejčtenější v kategorii Gourmet