Šampaňské od Brada Pitta

Rodiny Jolie-Pitt a Perrin, které z rosé vína Chateau Miraval vytvořily příběh s globálním úspěchem, představují svůj nový projekt: FLEUR DE MIRAVAL. Je to jediný šampaňský dům, který je věnován výhradně růžovému šampaňskému. 15. října uvede Fleur de Miraval růžové šampaňské na světový trh.

V rozhovoru pro People Magazin Brad Pitt uvedl, že růžové šampaňské je stále relativně neznámé. Proto mu věnoval hodně času a energie, jeho vývoj trval pět let. Směs hroznů Chardonnay tvoří 75 procent směsi Fleur de Miraval. Zbytek pochází z mladých hroznů Pinot Noir, které dodávají vínu jemnou růžovou barvu a štiplavé tóny červeného rybízu a maliny, se střídmou minerálností a jemnou chutí soli.

Fleur de Miraval je pojmenován po stejnojmenné hraběnce, která se narodila v Provensálsku. Aby si vždy ctila svůj původ, nepila – podle legendy – během svého života nic jiného než růžové šampaňské.

Protože šampaňské je obzvláště citlivé na ultrafialové paprsky a sluneční světlo, je každá láhev Fleur de Miraval zastřena tak, aby láhev nebyla vystavena světlu. Toto první vydání je limitováno na 
20 000 lahví. Cena se pohybuje kolem 340 $.

Nejčtenější v kategorii Gourmet

Aktuálně na českém webu


Aktuálně na německém webu