Přečtěte si

Vychází Etiketa domácí – kniha návodů a tipů, jak zlepšit vztahy v rodině i ve společnosti

“Zůstaňte doma! Neoficiální motto pandemie nás poslední měsíce více či méně důrazně nabádalo nevycházet, není-li to vyloženě nutné, a tak jsme trávili většinu času, volného i pracovního, ve svých příbytcích. Navzdory tomu dosud nevznikla kniha, která by se věnovala etiketě v domácím prostředí. Rozhodl jsem se to ve spolupráci s brněnským nakladatelstvím Backstage Books napravit,” říká expert na etiketu a pánské odívání Daniel Šmíd.
Přečtěte si

Motorky jsou v kurzu. Třídenní testovací jízdy v Inveltu měly rekordní účast příznivců mnichovského BMW

Motorkářská sezona již začala plným tempem a i tento rok společnost Invelt umožnila milovníkům motorek BMW otestovat kompletní řadu modelů z nabídky mnichovského výrobce exkluzivních motocyklů v rámci BMW Motorrad RoadShow Invelt 2021.Vzhledem k opatřením nebylo letos možné realizovat tradiční jednodenní sraz majitelů strojů BMW, kdy od pražského Inveltu vyráželi účastníci na spanilou jízdu. Všichni se shodnou na tom, že při koupi motorky jsou klíčové testovací jízdy, a proto se letošní akce s nabídkou vybírat a testovat v rámci třídenní roadshow z osmnácti strojů BMW až čtyři denně těšila maximální možné účasti. Celý program byl zajištěn za respektování mimořádných a ochranných opatření vlády.
Přečtěte si

#VodafoneUniLab propojuje svět vědy a byznysu. V unikátním prostředí pomáhá studentům i podnikatelům přicházet s inovacemi

Teorie je užitečná, ale ještě lepší je umět ji použít při řešení reálných problémů. Jsou si toho vědomi i na VUT v Brně, kde ve spolupráci s Vodafonem vznikla unikátní technologická laboratoř #VodafoneUniLab. Nabízí zázemí nejen pro výuku, ale také pro začínající firmy, které chtějí prostřednictvím nejmodernějších technologií vyvinout například zařízení pro zefektivnění průmyslové výroby, vzdáleně řízená vozidla nebo třeba prvky chytré domácnosti ovládané hlasem. Myšlenka propojení univerzitního světa s byznysem vzešla z dlouholetého přátelství dvou absolventů brněnské fakulty elektrotechniky, kteří nápad po dvou letech intenzivní práce dotáhli do úspěšného konce. V dubnu letošního roku dveře nové laboratoře společně otevřeli studentům i firmám.
Přečtěte si

I Češi mohou v Německu pořídit auto bez daně. Třeba díky společnosti 9xx automotive

Není už žádnou výjimkou, že Češi nakupují auta v Německu. A to jak pro soukromé využití, tak i pro podnikání. Při nákupu firemních vozidel na ně však čeká nepříjemnost v podobě zpětného vymáhání DPH. A v případě luxusních vozidel je navíc ve hře spousta peněz. V berlínské ulici Genthiner Straße existuje společnost 9xx Automotive, která pro firmy se sídlem v EU vyřídí vše potřebné. Od samotného prodeje vozu až po prodej v režimu netto, tedy bez DPH.
Přečtěte si

České lázně, díl 5. – Dýchejte s lehkostí: Program pro zlepšení stavu dýchacích cest a imunity

Znečištěné ovzduší, prach, smog, suchý vzduch z klimatizace i nejrůznější virózy a infekce, to vše více či méně ohrožuje naše dýchací ústrojí. Občas se snažíme pročistit si plíce a utlumit alergie u moře či na horách, ale nyní je cestování kvůli Covid-19 více než problematické. Potřeba pravidelně dopřávat plícím očistu a také čas na regeneraci nicméně nemizí, naopak je kvůli zmíněnému viru čím dál aktuálnější. Jak to udělat? Jako naši předkové – zajet si do lázní, které nabízejí procedury zaměřené na dýchání.
Přečtěte si

České lázně, díl 3. – Spojení jógy a lázní: Od pramenů k Pozdravu slunci

Všichni jsme asi už nesčetněkrát slyšeli, že pro udržení dobré zdravotní kondice je nesmírně důležitý pohyb. Méně známá je skutečnost, kterou nám v minulém díle prozradil dr. Knára, že pohybová terapie tvoří spolu s lázeňskými procedurami ideální synergii. Idunn’s Fountain proto připravila pobyty, které kombinují tradiční léčebné procedury se cvičením jógy. Kromě již zmíněné pohybové synergie nabízí jóga i relaxaci duševní. Ale o tom už více od našich lektorek, Alžběty a Kateřiny…
Přečtěte si

České lázně, díl 1. – Dovolená pro zdraví

Štěstí se podobá zdraví. Dokud je máte, ani si ho nepovšimnete. A právě zdraví je dnes jedno z nejaktuálnějších témat. Naše tělesná schránka si zaslouží péči a starostlivost. Třeba zrovna takovou, jakou nabízejí lázně – místo blahodárné léčby, obnovy a odpočinku. O různých podobách lázeňství a jeho přínosů pro naše zdraví bude vyprávět seriál, který najdete pravidelně na našem webu. Od prospěšných procedur, přes rozhovory s odborníky, po léčení konkrétních neduhů. Ponořte se s námi do lázně plné zajímavých informací.
Přečtěte si

Šampaňské od Brada Pitta

Rodiny Jolie-Pitt a Perrin, které z rosé vína Chateau Miraval vytvořily příběh s globálním úspěchem, představují svůj nový projekt: FLEUR DE MIRAVAL. Je to jediný šampaňský dům, který je věnován výhradně růžovému šampaňskému. 15. října uvede Fleur de Miraval růžové šampaňské na světový trh.