Schlachtensee mezi top 20 nejlepšími místy ke koupání na světě

Tak takové zprávy se nečtou často. Americký zpravodajský kanál CNN zveřejnil listinu 20 nejlepších míst ke koupání v jezerech a řekách na světě, a mezi nimi – světe div se – jezero Schlachtensee na jihozápadě Berlína.

Nejen oáza pro ranní běh (vím, o čem mluvím), ale celoroční ráj pro otužilce a milovníky vody, gurmány v přilehlé restauraci Fischerhütte, paddleboarding, opalování se, loďky, dětské hřiště, procházky lesem, vypadnout na chvíli z města a nadechnout se…. to vše je Schlachtensee.  CNN oceňuje nejen dobrou dostupnost městskou dopravou, ale také rozsáhlé cyklostezky. Hluboké jezero lemované stromy je ideální pro návštěvu přírody “hned za rohem”.

Kromě berlínského jezera autoři doporučují plavat v řece Aare ve švýcarském Bernu, v řece Akigawa v Japonsku, v Dublinského zálivu v Irsku, v Aarhusském přístavu v Dánsku, v Dalebrook Tidal jezeře v Kapském městě nebo v jezeře Bohinj ve Slovinsku.

Celý seznam CNN najdete zde.

Mohlo by vás zajímat

Shutterstock
Přečtěte si

Cenné mince i zrezlé zbraně. S detektorem kovů na česko-německé hranici vždy něco najdete

Chodíme po lese v pohraničí, a nacházíme i pozůstatky bojů s nacisty. Ale nejen to. Přístroje pípají i na ten nejnemožnější kovový podnět, ale už po dvaceti minutách jeden z nich upozorňuje na minci Františka II. Jsme na čerstvém vzduchu a nikam nespěcháme. Princip, kdy někdo něco vytrousí a my se pro to o 80, nebo i 200 let později zase sehneme, nás drží venku do pozdního večera.
Přečtěte si

Německý think-tank mimo realitu: Ministři ČSSD odvedli ve vládě dobrou práci, chválí Babišovy spojence

Šest týdnů po volbách nic nenasvědčuje tomu, že by ČSSD s výjimkou formální změny ve vedení jakkoliv reflektovala své volební fiasko. Z přešlapování na místě ji zjevně nevytrhne ani její spřátelený německý think-tank. Šéf pražské pobočky Nadace Friedricha Eberta (FES) mající blízko k ČSSD Urban Uberschär totiž nespatřuje žádnou souvislost mezi volebním fiaskem ČSSD a tím, že držela u moci politický projekt trestně stíhaného oligarchy Andreje Babiše. Sociální demokraté vládli s Babišem „i ze zodpovědnosti k zemi a lidem,“ prohlásil naopak Uberschär v rozhovoru pro NN magazín.

Nejčtenější v kategorii Society