Schlachtensee mezi top 20 nejlepšími místy ke koupání na světě

Tak takové zprávy se nečtou často. Americký zpravodajský kanál CNN zveřejnil listinu 20 nejlepších míst ke koupání v jezerech a řekách na světě, a mezi nimi – světe div se – jezero Schlachtensee na jihozápadě Berlína.

Nejen oáza pro ranní běh (vím, o čem mluvím), ale celoroční ráj pro otužilce a milovníky vody, gurmány v přilehlé restauraci Fischerhütte, paddleboarding, opalování se, loďky, dětské hřiště, procházky lesem, vypadnout na chvíli z města a nadechnout se…. to vše je Schlachtensee.  CNN oceňuje nejen dobrou dostupnost městskou dopravou, ale také rozsáhlé cyklostezky. Hluboké jezero lemované stromy je ideální pro návštěvu přírody “hned za rohem”.

Kromě berlínského jezera autoři doporučují plavat v řece Aare ve švýcarském Bernu, v řece Akigawa v Japonsku, v Dublinského zálivu v Irsku, v Aarhusském přístavu v Dánsku, v Dalebrook Tidal jezeře v Kapském městě nebo v jezeře Bohinj ve Slovinsku.

Celý seznam CNN najdete zde.

Danuše Siering

Nejčtenější v kategorii Society

Aktuálně na českém webu

Zrnko, které spojuje svět

       ·   20.02.2024
To je káva Dallmayr, synonym pro kvalitu a nadstandardní servis. Milovníky kávy spojuje tento lahodný nápoj po celém světě více než 300 let.

Znásilněná Rusalka

       ·   16.02.2024
"Danuš, víš že já agresivní nejsem. Ale kdyby přede mnou teď stál režisér, nevím, co bych s ním udělala," vyhlásila Johanna deset minut po začátku premíéry Rusalky ve Státní opeře Unter den Linden v Berlíně.

Voda je pravidlem hry

       ·   13.02.2024
Žije v Hamburku, ale její rodinné kořeny sahají až do Indonésie. Vizuální umělkyně a fotografka Janina Oeij hovoří o své fascinaci vodou, kterou zachycuje ve svých dílech.

Aktuálně na německém webu

Vergewaltigte Rusalka

       ·   16.02.2024
"Danuš, du weißt, dass ich nicht aggressiv bin. Aber wenn der Regisseur jetzt vor mir stünde, wüsste ich nicht, was ich mit ihm machen würde", erklärte Johanna zehn Minuten nach Beginn der Premiere von Rusalka

Wasser wird zur Spielregel

       ·   13.02.2024
Sie lebt in Hamburg, doch ihre Familienwurzeln reichen bis nach Indonesien. Die Bildende Künstlerin und Fotografin Janina Oeij spricht über ihre Wasser- Faszination, die sie in ihren Werken auffängt.