Schlachtensee mezi top 20 nejlepšími místy ke koupání na světě

Tak takové zprávy se nečtou často. Americký zpravodajský kanál CNN zveřejnil listinu 20 nejlepších míst ke koupání v jezerech a řekách na světě, a mezi nimi – světe div se – jezero Schlachtensee na jihozápadě Berlína.

Nejen oáza pro ranní běh (vím, o čem mluvím), ale celoroční ráj pro otužilce a milovníky vody, gurmány v přilehlé restauraci Fischerhütte, paddleboarding, opalování se, loďky, dětské hřiště, procházky lesem, vypadnout na chvíli z města a nadechnout se…. to vše je Schlachtensee.  CNN oceňuje nejen dobrou dostupnost městskou dopravou, ale také rozsáhlé cyklostezky. Hluboké jezero lemované stromy je ideální pro návštěvu přírody “hned za rohem”.

Kromě berlínského jezera autoři doporučují plavat v řece Aare ve švýcarském Bernu, v řece Akigawa v Japonsku, v Dublinského zálivu v Irsku, v Aarhusském přístavu v Dánsku, v Dalebrook Tidal jezeře v Kapském městě nebo v jezeře Bohinj ve Slovinsku.

Celý seznam CNN najdete zde.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Julia Klöcknerová, CDU: Za čtyři týdny by byl výsledek jiný

“Ztráty nás bolí velmi.” Těmito slovy předsedkyně CDU v Porýní-Falci a současná ministryně zemědělství Julia Klöcknerová vyjádřila zklamání nad slabým výsledkem své strany ve volbách do Spolkového sněmu. “Na výsledku není nic, co by se dalo přikrášlit. Ztráty velmi bolí,” prohlásila v pondělí odpoledne před budovou centrály CDU v Berlíně. “Potřebovali bychom ještě čtyři týdny, aby náš výsledek byl jiný.” Otázkou zůstává, jak jiný…
Přečtěte si

Štědrý den, na který se nezapomíná

Jako děti jsme se všichni těšili, jaké dostaneme na Vánoce dárky. Jako dospělí častěji uvažujeme, jakou radost přinesou dárky těm druhým. Příběh, který se odehrává v Praze (jména zúčastněných jsou redakci známa), je spíš pohádkou… podobných totiž zase až tolik neexistuje.

Nejčtenější v kategorii Society