Schlachtensee mezi top 20 nejlepšími místy ke koupání na světě

Tak takové zprávy se nečtou často. Americký zpravodajský kanál CNN zveřejnil listinu 20 nejlepších míst ke koupání v jezerech a řekách na světě, a mezi nimi – světe div se – jezero Schlachtensee na jihozápadě Berlína.

Nejen oáza pro ranní běh (vím, o čem mluvím), ale celoroční ráj pro otužilce a milovníky vody, gurmány v přilehlé restauraci Fischerhütte, paddleboarding, opalování se, loďky, dětské hřiště, procházky lesem, vypadnout na chvíli z města a nadechnout se…. to vše je Schlachtensee.  CNN oceňuje nejen dobrou dostupnost městskou dopravou, ale také rozsáhlé cyklostezky. Hluboké jezero lemované stromy je ideální pro návštěvu přírody “hned za rohem”.

Kromě berlínského jezera autoři doporučují plavat v řece Aare ve švýcarském Bernu, v řece Akigawa v Japonsku, v Dublinského zálivu v Irsku, v Aarhusském přístavu v Dánsku, v Dalebrook Tidal jezeře v Kapském městě nebo v jezeře Bohinj ve Slovinsku.

Celý seznam CNN najdete zde.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

O vlaku, kde se mladí Češi a Němci potkají s drogami – úplně jinak, než byste čekali 

Fascinující ponor do světa mladých lidí nabízí český projekt REVOLUTION TRAIN – vlak, v němž jsou reálně simulovány situace spojené se závislostmi a užíváním drog. Autentickou a poučnou jízdu už v něm zažilo více než 250 000 návštěvníků v Česku a Německu, říká Jan Lamser bývalý bankéř, expert na blockchainy, teorii her, vystudovaný teolog, který který tento unikátní interaktivní projekt podporuje.

Nejčtenější v kategorii Society