SOS berlínské gastronomie

Včera podepsalo víc než 600 majitelů restaurací v Berlíně otevřený dopis berlínskému starostovi, týkající se jejich situace v době současné pandemie.

Vážený pane starosto Müllere,

ceníme si velmi práci, kterou Vy a vaši kolegové Senátu v těchto těžkých dnech děláte. Každý den vnímáme, jak Váš tým bojuje s ekonomickými a sociálními důsledky korona krize. Představujete koncepty a plány, pořádáte tiskové konference a snažíte se šířit odvahu.

Ale my už stojíme zády ke zdi. Naše existence je dramaticky ohrožena, protože bez rezervací a hostů se díváme do prázdných pokladen, jsme sami v tichých místnostech našich uzavřených podniků a nevíme, jak my a naši zaměstnanci zvládneme konec měsíce a další platby v příštím měsíci. Voda nám stojí doslova až k našim krkům! Pokud se nám nedostane snadno a co nejrychleji pomoci, mnoho našich kolegů situaci v dubnu neustojí a mnoho berlínských kulinářských podniků s lahůdkami z celého světa již nebude existovat.

K přežití nyní potřebujeme:

  • Okamžitou pomoc, nouzový fond pro řešení nedostatku likvidity
  • Okamžité krytí hrubých mezd (na plný a částečný úvazek)
  • Pokračující platby za zrušenou pracovní dobu našich minijobů
  • Okamžité záruky za závazky z pronájmu 
  • Vrácení záloh daní z příjmu právnických osob
  • Pozastavení insolvenční povinnosti do 01.03.2021
  • Právní ochranu proti donucovacím opatřením na základě dlužních závazků (nájemní, leasingové a úvěrové smlouvy)

Vezměte prosím na vědomí, že v pohostinství neexistuje žádný efekt “my to doženeme”. Po krizi nezačneme s výrobou, abychom dohnali ztracené obraty. Protože o tři měsíce později nebudeme schopni přinést jídlo nebo pití hostovi, které dnes neprodáme. Kontaktujte nás prosím, také mluvte s DEHOGA Berlín, to jsou profesionálové v oboru!

A pokud budete potřebovat naši pomoc při zásobování Berlína jídlem a pitím – jsme připraveni!

Mohlo by vás zajímat

Nejčtenější v kategorii Gourmet

Aktuálně na českém webu

Jakou zemi zdědím?

    ·      28.09.2022
Německo chce vést zelenou revoluci v Evropě a Česko nechce zůstat pozadu. Ale co si myslí o klimatické krizi ti, kterých se nejvíc dotýká? Anna Müllerová, patnáctiletá studentka z Prahy, napsala pro N&N malou esej o jedné velké

V Berlíně padnul nový světový rekord v maratonu

    ·      26.09.2022
"Nevím, kde je hranice," řekl jednou Eliud Kipchoge, "ale chci jí dosáhnout." Na nedělním berlínském maratonu 37letý běžec z Keni opět posunul hranici lidských možností. Tentokrát urychlil svůj světový rekord o třicet sekund.

Přitažlivost západočeského lázeňského trojúhelníku roste

    ·      20.09.2022
Lázeňské kolonády provoněné oplatkami, historické budovy s léčivými prameny, ale i rozmanité přírodní skvosty a kulturní akce. Taková je atmosféra lázeňských měst, fenoménu, kterému se dostává stále větší pozornosti. Může za to i loňský zápis západočeského lázeňského trojúhelníku

Aktuálně na německém webu

Was für eine Erde werde ich erben?

    ·      28.09.2022
Deutschland will in Europa die grüne Revolution voran­treiben , und die Tschechische Republik will nicht zurück­bleiben. Aber was denken diejenigen über die Klimakrise, die am meisten von ihr betr­offen sind? Anna Müllerová, eine 15-jährige Schülerin aus Prag, schrieb für N&N einen kleinen Aufsatz über eine