SOS berlínské gastronomie

Včera podepsalo víc než 600 majitelů restaurací v Berlíně otevřený dopis berlínskému starostovi, týkající se jejich situace v době současné pandemie.

Vážený pane starosto Müllere,

ceníme si velmi práci, kterou Vy a vaši kolegové Senátu v těchto těžkých dnech děláte. Každý den vnímáme, jak Váš tým bojuje s ekonomickými a sociálními důsledky korona krize. Představujete koncepty a plány, pořádáte tiskové konference a snažíte se šířit odvahu.

Ale my už stojíme zády ke zdi. Naše existence je dramaticky ohrožena, protože bez rezervací a hostů se díváme do prázdných pokladen, jsme sami v tichých místnostech našich uzavřených podniků a nevíme, jak my a naši zaměstnanci zvládneme konec měsíce a další platby v příštím měsíci. Voda nám stojí doslova až k našim krkům! Pokud se nám nedostane snadno a co nejrychleji pomoci, mnoho našich kolegů situaci v dubnu neustojí a mnoho berlínských kulinářských podniků s lahůdkami z celého světa již nebude existovat.

K přežití nyní potřebujeme:

  • Okamžitou pomoc, nouzový fond pro řešení nedostatku likvidity
  • Okamžité krytí hrubých mezd (na plný a částečný úvazek)
  • Pokračující platby za zrušenou pracovní dobu našich minijobů
  • Okamžité záruky za závazky z pronájmu 
  • Vrácení záloh daní z příjmu právnických osob
  • Pozastavení insolvenční povinnosti do 01.03.2021
  • Právní ochranu proti donucovacím opatřením na základě dlužních závazků (nájemní, leasingové a úvěrové smlouvy)

Vezměte prosím na vědomí, že v pohostinství neexistuje žádný efekt “my to doženeme”. Po krizi nezačneme s výrobou, abychom dohnali ztracené obraty. Protože o tři měsíce později nebudeme schopni přinést jídlo nebo pití hostovi, které dnes neprodáme. Kontaktujte nás prosím, také mluvte s DEHOGA Berlín, to jsou profesionálové v oboru!

A pokud budete potřebovat naši pomoc při zásobování Berlína jídlem a pitím – jsme připraveni!

Nejčtenější v kategorii Gourmet

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,