SOS berlínské gastronomie

Včera podepsalo víc než 600 majitelů restaurací v Berlíně otevřený dopis berlínskému starostovi, týkající se jejich situace v době současné pandemie.

Vážený pane starosto Müllere,

ceníme si velmi práci, kterou Vy a vaši kolegové Senátu v těchto těžkých dnech děláte. Každý den vnímáme, jak Váš tým bojuje s ekonomickými a sociálními důsledky korona krize. Představujete koncepty a plány, pořádáte tiskové konference a snažíte se šířit odvahu.

Ale my už stojíme zády ke zdi. Naše existence je dramaticky ohrožena, protože bez rezervací a hostů se díváme do prázdných pokladen, jsme sami v tichých místnostech našich uzavřených podniků a nevíme, jak my a naši zaměstnanci zvládneme konec měsíce a další platby v příštím měsíci. Voda nám stojí doslova až k našim krkům! Pokud se nám nedostane snadno a co nejrychleji pomoci, mnoho našich kolegů situaci v dubnu neustojí a mnoho berlínských kulinářských podniků s lahůdkami z celého světa již nebude existovat.

K přežití nyní potřebujeme:

  • Okamžitou pomoc, nouzový fond pro řešení nedostatku likvidity
  • Okamžité krytí hrubých mezd (na plný a částečný úvazek)
  • Pokračující platby za zrušenou pracovní dobu našich minijobů
  • Okamžité záruky za závazky z pronájmu 
  • Vrácení záloh daní z příjmu právnických osob
  • Pozastavení insolvenční povinnosti do 01.03.2021
  • Právní ochranu proti donucovacím opatřením na základě dlužních závazků (nájemní, leasingové a úvěrové smlouvy)

Vezměte prosím na vědomí, že v pohostinství neexistuje žádný efekt “my to doženeme”. Po krizi nezačneme s výrobou, abychom dohnali ztracené obraty. Protože o tři měsíce později nebudeme schopni přinést jídlo nebo pití hostovi, které dnes neprodáme. Kontaktujte nás prosím, také mluvte s DEHOGA Berlín, to jsou profesionálové v oboru!

A pokud budete potřebovat naši pomoc při zásobování Berlína jídlem a pitím – jsme připraveni!

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Sommelier Jiří Markuzzi: Německý riesling i moravský ryzlink může být skvělý. V Německu však vítězí tradice

Občas má někdo to štěstí, že se narodí se jménem, které předurčí jeho budoucnost. Třeba tak jako majitel vinného obchodu Vino Markuzzi. Jiří Markuzzi se narodil v Česku, ale jeho předkové pocházeli, jak jeho příjmení napovídá, z Itálie. K vínu přivedl Jiřího jeho otec, který za ním (za vínem a s Jiřím) často jezdil na Moravu. Vzhledem k tomu, že se Jiří už na hotelové škole stal sommelierem, od mládí prozkoumá vinný potenciál různých států. S oblibou mluví nejen o Itálii, ale i o Německu. A právě o německých vínech v porovnání s moravskými (a nejen o tom) jsme se s Jiřím bavili.
Shutterstock
Přečtěte si

Knedlíky v Berlíně

Kdo má pocit, že knedlíky jsou pouze českou specialitou, ten by si měl zajet na gurmánský zájezd do Berlína. Najdete je zde totiž na lístku v mnoha restauracích, v těch nejrůznějších variantách a chutích. Vybrali jsme pro vás ty nejznámější.
Přečtěte si

Gault&Millau Guide 2021: TOP 7 berlínských restaurací

“Nikdy nebyla gastronomická rozmanitost tak pestrá, nikdy nebyla kulinářská úroveň vyšší,” řekl Dr. Christoph Wirtz, šéfredaktor průvodce Gault&Millau Guide 2021. Gastronomická bible každoročně oceňuje ty nejlepší. Do nového Průvodce 2021 vydávaného organizací Restaurantlandschafft se dostalo 1 000 německých restaurací. 500 z nich je oceněno až 19,5 body. Berlín, který byl dříve považován za kulinářskou „poušť“, získal pěkných 21 míst. Zde jsou ty nejlepší z nich.

Nejčtenější v kategorii Gourmet

Aktuálně na českém webu

Před Ruskem jsme varovali, ale Berlín to nechtěl slyšet

      ·      08.08.2022
Často slýcháme, že jedním z důvodů pro Putinovo rozhodnutí zahájit svou "ruskou válku" byla skutečnost, že Západ ve svém hodnocení Ruska a jeho záměrů zanedbal historické zkušenosti Východu či spíše střední Evropy. Kdyby tomu bylo jinak a Západ

Aktuálně na německém webu

Wir haben gewarnt, aber Berlin hörte nicht zu

      ·      08.08.2022
Warum hat Putin beschlossen, den Krieg gegen die Ukraine vom Zaun zu brechen? In jüngster Zeit vernimmt man häufig die Meinung, einer der Gründe sei gewesen, dass der Westen versagt habe – auch, weil er die Erfahrungen des Ostens oder, besser gesagt: Mitteleuropas mit Russland