SOS berlínské gastronomie

Včera podepsalo víc než 600 majitelů restaurací v Berlíně otevřený dopis berlínskému starostovi, týkající se jejich situace v době současné pandemie.

Vážený pane starosto Müllere,

ceníme si velmi práci, kterou Vy a vaši kolegové Senátu v těchto těžkých dnech děláte. Každý den vnímáme, jak Váš tým bojuje s ekonomickými a sociálními důsledky korona krize. Představujete koncepty a plány, pořádáte tiskové konference a snažíte se šířit odvahu.

Ale my už stojíme zády ke zdi. Naše existence je dramaticky ohrožena, protože bez rezervací a hostů se díváme do prázdných pokladen, jsme sami v tichých místnostech našich uzavřených podniků a nevíme, jak my a naši zaměstnanci zvládneme konec měsíce a další platby v příštím měsíci. Voda nám stojí doslova až k našim krkům! Pokud se nám nedostane snadno a co nejrychleji pomoci, mnoho našich kolegů situaci v dubnu neustojí a mnoho berlínských kulinářských podniků s lahůdkami z celého světa již nebude existovat.

K přežití nyní potřebujeme:

  • Okamžitou pomoc, nouzový fond pro řešení nedostatku likvidity
  • Okamžité krytí hrubých mezd (na plný a částečný úvazek)
  • Pokračující platby za zrušenou pracovní dobu našich minijobů
  • Okamžité záruky za závazky z pronájmu 
  • Vrácení záloh daní z příjmu právnických osob
  • Pozastavení insolvenční povinnosti do 01.03.2021
  • Právní ochranu proti donucovacím opatřením na základě dlužních závazků (nájemní, leasingové a úvěrové smlouvy)

Vezměte prosím na vědomí, že v pohostinství neexistuje žádný efekt “my to doženeme”. Po krizi nezačneme s výrobou, abychom dohnali ztracené obraty. Protože o tři měsíce později nebudeme schopni přinést jídlo nebo pití hostovi, které dnes neprodáme. Kontaktujte nás prosím, také mluvte s DEHOGA Berlín, to jsou profesionálové v oboru!

A pokud budete potřebovat naši pomoc při zásobování Berlína jídlem a pitím – jsme připraveni!

Nejčtenější v kategorii Gourmet

Aktuálně na českém webu

Se Zdeňkem Pohlreichem o lahůdkách německé kuchyně

       ·   27.11.2023
Jeho jméno je synonymem pro kvalitní gastronomii. Zdeněk Pohlreich svými televizními pořady změnil český pohled na pohostinství. Umí být nekompromisní, mnoho lidí s ním nemusí souhlasit, ale zůstává svůj. S N&N mluvil o české a německé

Box ve fotografiích

       ·   13.11.2023
Galerie Bene Taschen představuje výstavu Boxing renomovaného amerického fotografa Larryho Finka. Fotografie upoutají pozornost na transatlantický box na přelomu 80. a 90. let a oslavují ikonické momenty boxerských legend, jako jsou Mike Tyson a Jimmy Jacobs.

Aktuálně na německém webu

Alien auf Hluboká

       ·   16.10.2023
Das Thema Tod, Sexualität und Technologie. Und ein Oscar für visuelle Effekte für Alien. Bis zum 19. November findet in Hluboká nad Vltavou die Ausstellung Proměny /Metamorphosen. Der Autor ist der weltberühmte Schweizer, Hans Ruedi