Tipy WeTravel — Na lyže do Itálie

Přiznejte se, co vás baví na zimní dovolené v horách? Pravděpodobně odpovíte, že celá ta unikátní atmosféra, kterou horská střediska mají. Zejména v požitkářské zemi, kterou je Itálie.

Dolomity jsou místem, které na první příčky řadí mnoho milovníků zimních sportů. Sice jsou o něco dál, než Rakousko, ale zato o něco blíže, než Francie. Itálie čím dál tím víc atakuje přední příčky v oblíbenosti zimních destinací u Čechů. Nejen kvůli tomu, že se můžete spolehnout na slunečné počasí – místní říkají, že slunce svítí 300 dní v roce – ale také kvůli precizně upraveným svahům, dokonalým horským panoramatům a omračující gastronomii, doplněné tamními víny.

V devadesáti procentech projíždíte Brennerským průsmykem a až za ním se cesty rozdělují podle toho, do jakého střediska směřujete. Možností máte opravdu mnoho. Italové jsou v tomto směru spíše spoluhráči, než rivalové. Spojili své síly a přišli s Dolomity Superski – s oblastí, ve které platí jeden společný lyžařský skipas. V rámci něj si můžete vybrat či střídat několik lyžařských středisek kam patří: 3 Zinnen Dolomiten// Kronplatz// Cortina D’Ampezzo// Civetta// San Martino di Castrozza/Rolle Pass// Alpe Lusia/San Pellegrino// Gitschberg Jochtal Brixen// Val di Fiemme/Obereggen// Seiser Alm// Carezza// Alta Badia// Val Gardena// Val di Fassa// Arabba/Marmolada. A jaká vlastně jsou?

3 Zinnen Dolomiten je jihotyrolská oblast se 112 km sjezdovek a 31 lanovkami. Jde o romantický, stylový a elegantní region pro všechny, kdo milují rozmanitost svahů i jídla.

Kronplatz je kuželovitý areál s rodinnou atmosférou, na jehož špici se tyčí mohutný zvon. Čechy nejnavštěvovanější a nejbližší středisko Jižního Tyrolska chytá první i poslední slunečné paprsky dne. Užijete si 32 lanovek a 119 km svahů.

Cortina D’Ampezzo nabízí 116 km upravených svahů s 35 lanovkami. Jde o oblast atraktivní svým adrenalinovým šmrncem zejména díky světovým pohárům, které se zde konají.

Civetta je nazývána jako rodinné „eldorádo“. Příjemné středisko s 22 lanovkami a 67 km svahů vás pohostí svým pozvolným sklonem a přitažlivými snowparky pro malé i velké.

San Martino di Castrozza/ Rolle Pass vás zaujme svou pitoreskní krajinou a dechberoucími výhledy z ostrých svahů. Místo s 60 km sjezdovek, 21 lanovkami a třemi snowparky.

Alpe Lusia/ San Pellegrino je jedno z nejslunečtějších středisek, které láká hlavně mladé lidi svou odlehčenou a ultramoderní atmosférou. Nabízí 23 lanovek se 100 km svahů.

Gitschberg Jochtal Brixen je požitkářský region s 25 lanovkami a 95 km dlouhými lyžařskými svahy. Jihotyrolský šmrnc zde cítíte na každém kroku, ať už se sem vydáte singl či s rodinou.

Val di Fiemme/ Obereggen se často popisuje jako harmonický region plný tradic a hudby. V tak zvané perle Trentina si užijete 45 lanovek a na 112 km perfektně upravených svahů.

Seiser Alm je legendární jihotyrolské lyžařské středisko se svébytnou atmosférou a uměleckým šmrncem. Nabízí rozmanitost a na svých 60 km sjezdovek s 20 lanovkami potěší i všechny freestylisty.

Carezza nabízí ráj pro nenáročné lyžování, kam v minulosti jezdili i takové osobnosti jako císařovna Sisi či Winston Churchill. Útulné středisko vás potěší 40 km svahů a 13 lanovkami.

SELLARONDA SKI CIRCUIT označuje dva okruhy, které můžete jet po směru hodinových ručiček (oranžové značení) nebo proti směru (zelené značení). Čeká na vás celodenní výzva v podobě čtyřiceti kilometrů s fascinujícími výhledy a různorodými svahy. Sellaronda protíná následující střediska:

Alta Badia je pohádkovým místem ideálním pro všechny milovníky gastronomických zážitků, zejména kvůli restauracím s michelinskými hvězdami přímo na svazích.

Val Gardena se pyšní nejdelším obřím slalomem nejen Jižního Tyrolska, ale i celých Dolomit – Gardenissima. Na svých 115 km sjezdovek s 59 lanovkami najdete také mnoho après ski barů.

Val di Fassa má prý jedny z nejkrásnějších výhledů na celé Dolomity. Přesvědčte se sami na 110 km dlouhých sjezdovkách s 57 lanovkami.

Arabba/ Marmolada má nejvýše položené svahy celé oblasti. Zabalte se do ovčí kůže, pohodlně se usaďte do lehátka s výhledem na nejvyšší bod masivu Marmolada a vychutnejte si skleničku šumivého vína.

Co středisko to jiná atmosféra, jiný úhel slunce a lehce odlišná gastronomie. Nepřestávejte objevovat a vydejte se tam, kde jste ještě nebyli. Na nic nečekejte, lyžařská sezóna je v plném proudu!

Nejčtenější v kategorii Travel

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,