Toulky Berlínem – díl 2. Ku’damm a Kadewe

Dnes se budeme toulat po Ku’dammu, centru západního Berlína a jedné z největších nákupních tříd na světě. Na berlínské Champs – Elysées najdete obchody světových módních značek i jednu z nejstarších kaváren v Berlíně: Café Kranzler.

Vaší pozornosti by neměl uniknout ani slavný obchodní dům Kadewe neboli Kaufhaus des Westens. Má celkem sedm pater, v horním poschodí je slavná gastro zóna s cukrárnou a restauracemi a se světově vyhlášeným oddělením lahůdek. Jeho interiér však ocení i ti z vás, kteří nakupování příliš neholdují.

Na východním konci třídy se vám přímo před očima snoubí minulost a současnost. Je tomu tak díky Pamětnímu kostelu císaře Viléma, který byl zničený po náletu v roce 1943. Zbylo z něj jen torzo, které zůstalo neopravené a které teď přiléhá k nově dostavěné budově. 

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

V pražské Černé labuti proběhla premiéra Česko-Německého Salonu. Navazuje na předválečné tradice multikulturní Prahy

Čeští a němečtí intelektuálové kdysi mívali salony, v nichž si mohli vyměňovat názory na soudobou společnost. Historickou propast, která nás od nich dělí, se snaží překlenout první Česko–Německý Salon Praha–Berlín, který v galerii Černá labuť uspořádala Danuše Siering. Mluvilo se na něm, jak jinak, německy, a ve znaku nesl Alberta Einsteina, který nebyl jen geniálním fyzikem, ale také častým salonním hostem a houslovým virtuosem.
Přečtěte si

Berlín otevřel nové letiště. Odbavuje i čtyři hodiny

Berlín po 16 letech výstavby otevřel během lockdownu své nové letiště známé pod označením BER. První zkušenost cestujících s ním je ovšem bídná. Chystáte-li se z něj letět v době berlínských prázdnin či svátků, na odbavení si v souladu s doporučením Lufthansy vyhraďte raději čtyři hodiny. Budou se vám hodit.

Nejčtenější v kategorii Society