V podzimním bookmagu N&N se Franz Kafka potkává s Evropskou unií 

V duchu prvorepublikových salonů, kdy se v Praze scházela u jiskrných debat česká a německá elita, přináší N&N Czech-German Bookmag ve svém novém čísle to nejlepší z obou světů. 

🇩🇪 Sie können diesen Artikel auch auf Deutsch lesen: In der Herbstausgabe von N&N trifft Franz Kafka die Europäische Union 

Kde jinde se potká Franz Kafka s Adinou Mandlovou a Tomáš Kafka s Bernhardem Schlinkem? Ti první dva se sešli na obálce podzimního vydání N&N. A ti druzí dva – český velvyslanec a německý spisovatel – na jeho stránkách, kde se dozvídáme o vzniku jejich společné divadelní hry z prostředí střední Evropy. 

Na sto padesáti stránkách N&N bookmagu se jako obvykle mísí minulost s budoucností, světy politiky a umění, věci vážné i věci krásné. Přináší exkluzivní rozhovory s bývalým německým prezidentem Joachimem Gauckem, šéfem české diplomacie Janem Lipavským či předsedou českého Senátu Milošem Vystrčilem.

V sekci Art Guide najde čtenář výběr lahůdek kulturního podzimu v Praze a Berlíně a v sekci Travel ochutnávku skvělých českých a německých hotelů.

Pohled z perspektivy „věcí mezi nebem a zemí“ pak nabízí rozhovor s profesorem Tomášem Halíkem, jenž je dnes v Evropě nepochybně nejznámějším českým intelektuálem. Zajímavou perspektivu vývoje česko-německých vztahů pak přináší názory Veselina Vačkova, dlouholetého šéfa Lidových novin, nejstaršího českého deníku, který zažil německé i české majitele.

Vydavatelka N&N Danuše Siering se ve své eseji v duchu slavné písně Boba Dylana zamýšlí nad tím, že „časy se mění“. Klade si otázku, jak si udržet duševní zdraví v atmosféře stále rychlejších inovací a permanentních krizí. 

O estetický zážitek při listování bookmagem se stará fotografka Ivy E. Morwenová, autorka „kafkovské“ cover story, a dále pak Andreas Ortner, který fotí pro Vogue a další přední časopisy, či Kateřina Sýsová se svým pitoreskním fotografickým cyklem portrétů novodobých „zámeckých pánů“.

N&N Czech-German Bookmag je k dostání v knihkupectvích a na e-shopu Albatrosu. Zakoupit ho lze i ve vybraných knihkupectvích v Německu a na Slovensku. Novinky o tištěném magazínu se průběžně objevují na našem Instagramu a Facebooku.

Nejčtenější v kategorii Society

Aktuálně na českém webu

Plánujte a sklízejte na Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Výstavy, komentované prohlídky napříč čtyřmi desítkami galerií, muzeí, aukčních síní i v nové galerii pod širým nebem. To je Mezinárodní festival vizuálního umění Prague Art Week 23, který bude v Praze probíhat od 21. do 24.

Aktuálně na německém webu

Planen und ernten Sie auf der Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Ausstellungen, Führungen durch vierzig Galerien, Museen, Auktionshäuser und eine neue Open-Air-Galerie. Das ist das internationale Festival der bildenden Kunst „Prague Art Week 23“, das vom 21. bis 24. September in Prag stattfinden wird. Die Besucher