Vinařstvím roku 2019 je VICAN

Točí filmy a přednáší marketing. K tomu navíc před pár dny obdržel titul Vinařství roku 2019. Tomáš Vican, muž mnoha tváří a majitel vítězného VICAN rodinné vinařství Mikulov.

Naše vinařství je barevné, pozitivní a plné slunce, říká o svém vinařství Tomáš Vican, který 30. ledna získal titul absolutního vítěze v rámci desátého ročníku soutěže Vinařství roku 2019. Akce je pořádána Svazem vinařů ČR ve spolupráci s Národním vinařským centrem, za významné podpory Vinařského fondu ČR, Jihomoravského kraje a statutárního města Brna. Tomáš Vican je celoživotním milovníkem vína a tak si teprve před pár lety založil vlastní vinařství včetně Farmy Pálava, kde jeho dcera vyrábí domácí sýry. Vican dlouhou dobu působil v oblasti obchodu a marketingu na mezinárodní úrovni a dodnes přednáší na vysoké škole. Kromě toho je jako producent podepsán za úspěšnými českými snímky Bobule nebo Lidice. Již 12. března je naplánovaná premiéra třetího dílu očekávané komedie Bobule. Není lepšího načasování a propagace, než právě získané ocenění Vinařství roku 2019.

VICAN rodinné vinařství zároveň s hlavní cenou vyhrálo také kategorii střední vinařství roku, které je definované produkcí do 250 tisíc litrů vyrobeného vína za rok. O zlato soupeřilo s Vinařstvím Bíza Čejkovice a Vinnými sklepy Kutná Hora, s.r.o . V kategorii malé vinařství do 50 tisíc litrů vína za rok soutěžily rodinné Gala Vinařství, a.s., novošaldorfské Vinařství Piálek & Jäger a Krásná hora s.r.o. Právě Jaroslav Gala z malebné obce Bavory si převzal cenu za první místo. V kategorii velké vinařství – definované produkcí nad 250 tisíc litrů vína za rok – se střetly Vladimír Tetur, NOVÉ VINAŘSTVÍ, a.s. a Šlechtitelská stanice vinařská Velké Pavlovice, a.s. Zlato si odnesl právě první ze jmenovaných.

Odborná komise složená ze zástupců širší odborné veřejnosti z řad vinohradníků a vinařů, Státní zemědělské a potravinářské inspekce, tisku, enologie, sommelierství, marketingu, prodeje vína a architektury a designu. navštívila všech devět vinařství přímo v jejich provozech, kde dle nastavených kritérií a odborného posouzení zhodnotila činnost vinařství od vinohradu, přes sklepní hospodářství až po reprezentační prostory včetně dalších aktivit, kterými se vinařství zabývají.

Připravila: Barbora Vojtová

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Sommelier Jiří Markuzzi: Německý riesling i moravský ryzlink může být skvělý. V Německu však vítězí tradice

Občas má někdo to štěstí, že se narodí se jménem, které předurčí jeho budoucnost. Třeba tak jako majitel vinného obchodu Vino Markuzzi. Jiří Markuzzi se narodil v Česku, ale jeho předkové pocházeli, jak jeho příjmení napovídá, z Itálie. K vínu přivedl Jiřího jeho otec, který za ním (za vínem a s Jiřím) často jezdil na Moravu. Vzhledem k tomu, že se Jiří už na hotelové škole stal sommelierem, od mládí prozkoumá vinný potenciál různých států. S oblibou mluví nejen o Itálii, ale i o Německu. A právě o německých vínech v porovnání s moravskými (a nejen o tom) jsme se s Jiřím bavili.
Přečtěte si

Food Week v Berlíně – velká jízda pro chuťové pohárky

Food Week Berlin 2021, který se letos koná od 20. do 29. září, je sice o něco menší než obvykle, ale je stejně vzrušující jako vždy. Zve k objevování nových požitků, k poznávání neznámých způsobů přípravy jídla a vyzývá naše chuťové pohárky vydat se opět na velkou jízdu.
Přečtěte si

Místní se pozastavují nad nakládaným hermelínem a utopenci, říká majitelka české kavárny v Berlíně

Zajímavé prostory u hřbitova v berlínské centrální čtvrti Friedrichshain zaujaly českou architektku Annu Vohlídalovou natolik, že se rozhodla odejít ze stálého zaměstnání a nemovitost si pronajala. V domě si založila také vlastní kavárnu, kterou pojmenovala Nonna Café & CO. Její podnik nabízí převážně české produkty jako věnečky, buchty, koláče, utopence nebo nakládané hermelíny. A personál tvoří hlavně Češi.

Nejčtenější v kategorii Gourmet

Aktuálně na českém webu

Před Ruskem jsme varovali, ale Berlín to nechtěl slyšet

      ·      08.08.2022
Často slýcháme, že jedním z důvodů pro Putinovo rozhodnutí zahájit svou "ruskou válku" byla skutečnost, že Západ ve svém hodnocení Ruska a jeho záměrů zanedbal historické zkušenosti Východu či spíše střední Evropy. Kdyby tomu bylo jinak a Západ

Aktuálně na německém webu

Wir haben gewarnt, aber Berlin hörte nicht zu

      ·      08.08.2022
Warum hat Putin beschlossen, den Krieg gegen die Ukraine vom Zaun zu brechen? In jüngster Zeit vernimmt man häufig die Meinung, einer der Gründe sei gewesen, dass der Westen versagt habe – auch, weil er die Erfahrungen des Ostens oder, besser gesagt: Mitteleuropas mit Russland