Zákusky na ručně malovaných kusech zdi — 30 leté výročí pádu Zdi v Berlíně

Takové historické jubileum si hvězdná restaurace Einsunternull nemůže nechat ujít a připravila pro své návštěvníky „malý berlínský pozdrav z kuchyně“, kdy zákusek je prezentován na ručně malovaných kusech zdi o výšce 18 cm — každý jedinečný.Takové historické jubileum si hvězdná restaurace Einsunternull nemůže nechat ujít a připravila pro své návštěvníky „malý berlínský pozdrav z kuchyně“, kdy zákusek je prezentován na ručně malovaných kusech zdi o výšce 18 cm — každý jedinečný.

Můžete vidět např. slavný Trabi lámající zeď nebo reintepretaci polibku mocných.

Dvě šéfky patisserie Marie Mang a Rosina Ostler se tak rozhodly svým zůsobem uctít 30 leté výročí pádu Berlínské Zdi. A pro Einsunternull — volný překlad jeden pod nulou — to znamená nový vítr v kuchyňských plachtách. Také proto, že restaurace po rozsáhlé rekonstrukci dostane svému jménu. „Do restaurace se totiž nyní jede z přízemí do suterénu výtahem — prostě jeden pod nulou,“ říká majitel a generální ředitel Ivo Ebert.

berlinska-restaurace-Einsunternull-6

berlinska-restaurace-Einsunternull

berlinska-restaurace-Einsunternull-3

berlinska-restaurace-Einsunternull-4

berlinska-restaurace-Einsunternull-6

berlinska-restaurace-Einsunternull-7

Text Danuše Siering

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Janek Rubeš: Snažím se mít morální kompas nastavený tím správným směrem

Janek Rubeš, průkopník video obsahu, nedávno odešel se svým parťákem Honzou Mikulkou ze Seznamu a vrátil se zpátky na YouTube, kde minulý rok založili nový kanál určený pro české publikum Kluci z Prahy. Jejich hlavní kanál Honest Guide už odebírá téměř milion uživatelů, takže se jejich tipy na výlety nebo reportáže podvodných praktik v Praze dostanou k turistům doslova z celého světa. Populární je jeho „scamfie“ – původně selfie s podvodnou směnárnou, stříhání zámečků lásky na Karlově mostě nebo jeho nelibost k trdelníku. V prosinci oslaví 34. narozeniny.
Přečtěte si

Řezbářským uměním českých betlémářů se chlubil i komunistický režim

Betlémy zdobí v čase vánočním domácnosti a svatostánky po celém světě. Ve světě se tento fenomén datuje do osmého století. Jejich rozšíření přišlo do českých zemí o tisíc let později, sahá až na přelom 17. a 18. století. Které betlémy jsou tedy v Čechách a na Moravě, nejstarší, technicky nejdokonalejší a také největší?

Nejčtenější v kategorii Society