7 tipů na kouzelné hausbóty v Praze a Berlíně

Už vám přijde dovolená v hotelu nebo penzionu nudná? Chcete zkusit něco jiného? Tak vyzkoušejte hausbót, který je mezi cestovateli stále oblíbenější. My vám přinášíme tipy na nejlepší dovolenou na vodě v Praze a v Berlíně.

Dnešní moderní hausbóty nabízí komfort srovnatelný s hotelem. Navíc připomínají chaty, které máme tolik rádi. A není nad to, budit se každý den s pohledem na vodu třpytící se pod paprsky ranního slunce.

PRAHA

Česká republika je země vodáků a milovníků vody. A letošní rok je více než kdy dříve nakloněn tuzemským dovoleným. Tak proč si ji neozvláštnit ubytováním na hausbótu v blízkosti centra Prahy, které nabízí skvělou atmosféru, a navíc vám umožní užít si všechny výhody velkoměsta.

Luxusní bydlení na Vltavě

Nezapomenutelnou dovolenou v Praze zažijete bezpochyby na Unique floating houseboat by easy BNB. Unikátní floating house je apartmánový komplex pro 3 osoby, který nabízí překrásný výhled na řeku a na místě je také soukromé parkoviště. Celý prostor má moderní a útulný design, a navíc sluneční terasu, která přímo vybízí k relaxaci. Kuchyně je kompletně vybavená, v ložnici a v koupelně najdete ručníky a ložní prádlo. V okolí se můžete věnovat celé řadě aktivit včetně rybaření a pěší turistiky. Navštívit můžete řadu restaurací a kaváren.

Foto: Booking.com.

Více najdete zde.

Praha na vodě s přáteli

Dalším zajímavým ubytováním na Vltavě jsou Houseboaty Benjamin & Franklin. Pojmou až 14 osob, nabízí 4 ložnice a 2 koupelny a dokonce i 2 čluny pro 6 pasažérů s elektrickým motorem, které po zaškolení můžete používat bez licence. Hausbóty kotví vedle sebe na Císařské louce a nabízí plný komfort bytu s úžasnou atmosférou, a to i v zimním období! Vytápění a chlazení zajišťuje pro vaše plné pohodlí klimatizace. V koupelnách je bojler na 160l s teplou a pitnou vodou.

Foto: Facebook / Houseboat Benjamin & Franklin.

Více najdete zde.

VIP dovolená

Na Císařské louce v Praze v Orthodocks Yasch Clubu kotví luxusní hausbót VIP LIVING. Při své téměř 12metrové délce nabízí na své střeše 50metrovou terasu s plynovým grilem, lehátky, kruhovým posezením a teplometem. V přízemí oceníte 35metrový obytný prostor s 12metrovou terasou. Je zde kuchyňka s minibarem, ledničkou a indukčním vařičem. Z proskleného obývacího pokoje je úžasný výhled na řeku ze všech stran, který si můžete vychutnat buď z rozkládací pohovky, nebo od stolu s pohodlnými židlemi. K navození skvělé atmosféry jistě přispěje i nejnovější audio technologie jakou je Harman Cardon se 4mi reproduktory nebo širokoúhlá LED TV. Za příplatek si můžete najmout kapitána po celou dobu vašeho pobytu. 

Foto: Facebook / VipLiving – houseboat botel.

Více najdete zde.

BERLÍN

Pro ty, kteří Berlín již znají křížem krážem, ale i pro ty, kteří z aktuálních důvodů nemají zájem trávit svůj čas s lidmi ve městě, přicházíme s nabídkou, která má v Berlíně a okolí již dlouhou tradici. Objevte Berlín z lodi nebo hausbótu a prozkoumejte třímilionovou metropoli nebo její braniborské okolí pohledem z vody.

Berlín je v pravém slova smyslu “vodní město”, vždyť 6,6 % jeho celkové rozlohy, tedy téměř 60 km², tvoří voda, kterou překlenuje více než 600 mostů. 250 000 nadšenců vodních sportů tráví v Berlíně volný čas pádlováním a plachtěním, windsurfingem nebo potápěním, na motorovém člunu nebo veslováním. Ne každý BerlíňaN&Nbsp;však loď vlastní. Proto existuje řada půjčoven nejen pro ně, ale i pro turisty, kteří si chtějí vychutnat Berlín jinak než na suchu. Berlín není v zahraničí moc známý svou hausbótovou scénou, ale tady a na mnoha jezerech a řekách v Braniborsku existuje mnoho způsobů, jak se cítit jako Huckleberry Finn.

V zásadě platí, že do 15 PS jsou motorové lodě bez licence, pro lodě s vyšším výkonem potřebujete lodní povolení po celém Berlíně. Na hausbóty však žádnou licenci nepotřebujete. Věřte, dovolená na vodách Berlína a jeho okolí je nezapomenutelným dobrodružstvím! Hledáte rustikální vory, klasické hausbóty nebo něco luxusnějšího? Tady najdete nabídku pro chutě a nároky všeho druhu, které se v mnohém liší. Ale jedno mají všichni společné – bookujte dostatečně dopředu, jinak na vás nic nezbude.

Vydejte se na cestu s BunBo – Bungalow Boot

Každý, kdo sní o dovolené na vodě a nechce přitom žádné kompromisy v pohodlí, by se měl blíže podívat na BunBos v Königs-Wusterhausen. Plně vybavené koupelny, kuchyně, manželská postel, gauč, jídelní stůl, krb a samozřejmě terasa s houpací sítí – v barevném BunBo najdete vše. Gurmáni mohou grilovat a sportovci si na břeh mohou vzít kola. Můžete si vzít s sebou i své domácí mazlíčky. 

Více najdete zde.

Odpočiňte si na plovoucím rekreačním domě Möwe – Čajka

Hausbót Möwe byl zrekonstruován na konci roku 2018 a je velmi dobře a kvalitně vybaven. Zde můžete klidně strávit i několik dní, a nic vám nebude chybět. Dokonce ani v zimě! Dvě ložnice, obývací pokoj s kuchyní a panoramatickým výhledem na jezero. V létě můžete z lodi skočit přímo do vody a zapomenout svět okolo sebe. 

Foto: Airbnb.de.

Více najdete zde.

Elegance na vodě – Nautilus

Elegantně a plně vybavené hausbóty všech velikostí a tvarů si lze pronajmout u chartera Nautilus. Může se zde ubytovat až 8 osob, jsou vybaveny teplou vodou, některé s podlahovým vytápěním a televizí. A můžete se krásně opalovat na střeše. 

Foto: Facebook / Nautilus Hausboote.

Více najdete zde.

Camping na vodě jako Huckleberry Finn

Půjčovna lodí Huckleberrys Tours nabízí rafty nejen pro jednodenní výlety, ale také pro výlety s přenocováním. Za tímto účelem lze objednat také suchou toaletu, petrolejové lampy, plynový sporák, kuchyňské náčiní a LED světla. 

Foto: Facebook / Huckleberrys Tour – Flossstationen.de.

Více najdete zde.

Prahu připravila Veronika Hong, Berlín Danuše Siering.

Nejčtenější v kategorii Society