7 tipů na kouzelné hausbóty v Praze a Berlíně

Už vám přijde dovolená v hotelu nebo penzionu nudná? Chcete zkusit něco jiného? Tak vyzkoušejte hausbót, který je mezi cestovateli stále oblíbenější. My vám přinášíme tipy na nejlepší dovolenou na vodě v Praze a v Berlíně.

Dnešní moderní hausbóty nabízí komfort srovnatelný s hotelem. Navíc připomínají chaty, které máme tolik rádi. A není nad to, budit se každý den s pohledem na vodu třpytící se pod paprsky ranního slunce.

PRAHA

Česká republika je země vodáků a milovníků vody. A letošní rok je více než kdy dříve nakloněn tuzemským dovoleným. Tak proč si ji neozvláštnit ubytováním na hausbótu v blízkosti centra Prahy, které nabízí skvělou atmosféru, a navíc vám umožní užít si všechny výhody velkoměsta.

Luxusní bydlení na Vltavě

Nezapomenutelnou dovolenou v Praze zažijete bezpochyby na Unique floating houseboat by easy BNB. Unikátní floating house je apartmánový komplex pro 3 osoby, který nabízí překrásný výhled na řeku a na místě je také soukromé parkoviště. Celý prostor má moderní a útulný design, a navíc sluneční terasu, která přímo vybízí k relaxaci. Kuchyně je kompletně vybavená, v ložnici a v koupelně najdete ručníky a ložní prádlo. V okolí se můžete věnovat celé řadě aktivit včetně rybaření a pěší turistiky. Navštívit můžete řadu restaurací a kaváren.

Foto: Booking.com.

Více najdete zde.

Praha na vodě s přáteli

Dalším zajímavým ubytováním na Vltavě jsou Houseboaty Benjamin & Franklin. Pojmou až 14 osob, nabízí 4 ložnice a 2 koupelny a dokonce i 2 čluny pro 6 pasažérů s elektrickým motorem, které po zaškolení můžete používat bez licence. Hausbóty kotví vedle sebe na Císařské louce a nabízí plný komfort bytu s úžasnou atmosférou, a to i v zimním období! Vytápění a chlazení zajišťuje pro vaše plné pohodlí klimatizace. V koupelnách je bojler na 160l s teplou a pitnou vodou.

Foto: Facebook / Houseboat Benjamin & Franklin.

Více najdete zde.

VIP dovolená

Na Císařské louce v Praze v Orthodocks Yasch Clubu kotví luxusní hausbót VIP LIVING. Při své téměř 12metrové délce nabízí na své střeše 50metrovou terasu s plynovým grilem, lehátky, kruhovým posezením a teplometem. V přízemí oceníte 35metrový obytný prostor s 12metrovou terasou. Je zde kuchyňka s minibarem, ledničkou a indukčním vařičem. Z proskleného obývacího pokoje je úžasný výhled na řeku ze všech stran, který si můžete vychutnat buď z rozkládací pohovky, nebo od stolu s pohodlnými židlemi. K navození skvělé atmosféry jistě přispěje i nejnovější audio technologie jakou je Harman Cardon se 4mi reproduktory nebo širokoúhlá LED TV. Za příplatek si můžete najmout kapitána po celou dobu vašeho pobytu. 

Foto: Facebook / VipLiving – houseboat botel.

Více najdete zde.

BERLÍN

Pro ty, kteří Berlín již znají křížem krážem, ale i pro ty, kteří z aktuálních důvodů nemají zájem trávit svůj čas s lidmi ve městě, přicházíme s nabídkou, která má v Berlíně a okolí již dlouhou tradici. Objevte Berlín z lodi nebo hausbótu a prozkoumejte třímilionovou metropoli nebo její braniborské okolí pohledem z vody.

Berlín je v pravém slova smyslu “vodní město”, vždyť 6,6 % jeho celkové rozlohy, tedy téměř 60 km², tvoří voda, kterou překlenuje více než 600 mostů. 250 000 nadšenců vodních sportů tráví v Berlíně volný čas pádlováním a plachtěním, windsurfingem nebo potápěním, na motorovém člunu nebo veslováním. Ne každý BerlíňaN&Nbsp;však loď vlastní. Proto existuje řada půjčoven nejen pro ně, ale i pro turisty, kteří si chtějí vychutnat Berlín jinak než na suchu. Berlín není v zahraničí moc známý svou hausbótovou scénou, ale tady a na mnoha jezerech a řekách v Braniborsku existuje mnoho způsobů, jak se cítit jako Huckleberry Finn.

V zásadě platí, že do 15 PS jsou motorové lodě bez licence, pro lodě s vyšším výkonem potřebujete lodní povolení po celém Berlíně. Na hausbóty však žádnou licenci nepotřebujete. Věřte, dovolená na vodách Berlína a jeho okolí je nezapomenutelným dobrodružstvím! Hledáte rustikální vory, klasické hausbóty nebo něco luxusnějšího? Tady najdete nabídku pro chutě a nároky všeho druhu, které se v mnohém liší. Ale jedno mají všichni společné – bookujte dostatečně dopředu, jinak na vás nic nezbude.

Vydejte se na cestu s BunBo – Bungalow Boot

Každý, kdo sní o dovolené na vodě a nechce přitom žádné kompromisy v pohodlí, by se měl blíže podívat na BunBos v Königs-Wusterhausen. Plně vybavené koupelny, kuchyně, manželská postel, gauč, jídelní stůl, krb a samozřejmě terasa s houpací sítí – v barevném BunBo najdete vše. Gurmáni mohou grilovat a sportovci si na břeh mohou vzít kola. Můžete si vzít s sebou i své domácí mazlíčky. 

Více najdete zde.

Odpočiňte si na plovoucím rekreačním domě Möwe – Čajka

Hausbót Möwe byl zrekonstruován na konci roku 2018 a je velmi dobře a kvalitně vybaven. Zde můžete klidně strávit i několik dní, a nic vám nebude chybět. Dokonce ani v zimě! Dvě ložnice, obývací pokoj s kuchyní a panoramatickým výhledem na jezero. V létě můžete z lodi skočit přímo do vody a zapomenout svět okolo sebe. 

Foto: Airbnb.de.

Více najdete zde.

Elegance na vodě – Nautilus

Elegantně a plně vybavené hausbóty všech velikostí a tvarů si lze pronajmout u chartera Nautilus. Může se zde ubytovat až 8 osob, jsou vybaveny teplou vodou, některé s podlahovým vytápěním a televizí. A můžete se krásně opalovat na střeše. 

Foto: Facebook / Nautilus Hausboote.

Více najdete zde.

Camping na vodě jako Huckleberry Finn

Půjčovna lodí Huckleberrys Tours nabízí rafty nejen pro jednodenní výlety, ale také pro výlety s přenocováním. Za tímto účelem lze objednat také suchou toaletu, petrolejové lampy, plynový sporák, kuchyňské náčiní a LED světla. 

Foto: Facebook / Huckleberrys Tour – Flossstationen.de.

Více najdete zde.

Prahu připravila Veronika Hong, Berlín Danuše Siering.

Veronika Hong

Nejčtenější v kategorii Society

Aktuálně na českém webu

Zrnko, které spojuje svět

       ·   20.02.2024
To je káva Dallmayr, synonym pro kvalitu a nadstandardní servis. Milovníky kávy spojuje tento lahodný nápoj po celém světě více než 300 let.

Znásilněná Rusalka

       ·   16.02.2024
"Danuš, víš že já agresivní nejsem. Ale kdyby přede mnou teď stál režisér, nevím, co bych s ním udělala," vyhlásila Johanna deset minut po začátku premíéry Rusalky ve Státní opeře Unter den Linden v Berlíně.

Voda je pravidlem hry

       ·   13.02.2024
Žije v Hamburku, ale její rodinné kořeny sahají až do Indonésie. Vizuální umělkyně a fotografka Janina Oeij hovoří o své fascinaci vodou, kterou zachycuje ve svých dílech.

Aktuálně na německém webu

Vergewaltigte Rusalka

       ·   16.02.2024
"Danuš, du weißt, dass ich nicht aggressiv bin. Aber wenn der Regisseur jetzt vor mir stünde, wüsste ich nicht, was ich mit ihm machen würde", erklärte Johanna zehn Minuten nach Beginn der Premiere von Rusalka

Wasser wird zur Spielregel

       ·   13.02.2024
Sie lebt in Hamburg, doch ihre Familienwurzeln reichen bis nach Indonesien. Die Bildende Künstlerin und Fotografin Janina Oeij spricht über ihre Wasser- Faszination, die sie in ihren Werken auffängt.