Akce Taste Fake Milk – 3. 11. v Černé labuti ochutnáme přehlídku rostlinných mlék

Ve čtvrtek 3. listopadu vypukne v Domě Černá labuť Na Poříčí akce Taste Fake Milk. Hlavní roli sehrají alternativy k živočišnému mléku. Ty bude možné ochutnat, porovnat, výhodně nakoupit a také jim nakouknout pod pokličku. Na místě totiž budou přímo jejich výrobci a propagátoři, kteří rozklíčují jejich podstatu a smysl. Akce navazuje na úspěšný event Taste Fake Meat a opět bude plná doprovodného programu, zajímavých speakerů, osobností a inspirace!

Ovesné, sójové, kokosové, mandlové, rýžové… Snad každá kvalitní kavárna dnes nabízí kromě klasického živočišného mléka také jeho alternativu. Nejen kvůli přibývajícímu množství příznivců veganství, ale také kvůli nárůstu lidí s intolerancí na laktózu. V Česku se totiž mléčná alternativa stává standardem v gastronomických podnicích i v obchodních řetězcích, stejně tak jako je tomu už dávno v ekonomicky a ekologicky progresivních zemích.

Po masu je na řadě mléko

„Po úspěchu akce Taste Fake Meat jsme považovali za logické pokračovat s něčím, co by upozornilo na rostlinou alternativu také k živočišnému mléku. Jde nám jak o zprostředkování nových zážitků a informací, tak o reálný dopad. Výrobcům se totiž díky Taste Fake Meat (video ZDE) povedlo získat spoustu nových kontaktů a domluvit nové spolupráce. Návštěvníci si naopak užili den plný skvělé atmosféry, podnětných přednášek a dobrého jídla,” říká Jan Müller, organizátor akcí.

Událost Taste Fake Milk bude o oslavě a ocenění tvořivosti těch, kteří vyrábí rostlinné alternativy mléčných výrobků a zároveň o jejich propojení s kavárníky, bistry, restauracemi, supermarkety a samozřejmě se širokou veřejností.

Porotci zvolí své oblíbence

Celý den bude v galerijních prostorách osmého patra Domu Černá labuť probíhat festival rostlinných alternativ mléčných výrobků. Mezi nimi nebudou chybět například Alpro, Oatly, Minor Figures, Rebel Mylk nebo Rude Health. Tradiční součástí bude i porota tvořena výraznými osobnostmi nejen kulinární sféry – v porotě usedne například i zpěvák a performer Ben Cristovao – gastro influencery i zástupci médií. Tentokrát ale nebudou vybírat nejlepší produkt, každý porotce si zvolí svého oblíbence – nej „fake milk“!

Účastníci akce si budou moci vychutnat rostlinné mléko i v kombinaci s lahodnou kávou. Kávové speciality se totiž bez mléka neobejdou. V rámci doprovodného programu se představí také zajímavé udržitelné novinky na trhu. Příkladem je SOLUBAG se svým patentovaným inovativním řešením bezplastové budoucnosti.

Zvýhodněné balíčky rostlinných mlék

Dveře akce Taste Fake Milk jsou otevřené každému, koho téma rostlinných alternativ, ale i dlouhodobě udržitelných konceptů, přitahuje. Navíc si zájemci o rostlinná mléka budou moci předem objednat – a od 4. listopadu v přízemí Domu Černá labuť vyzvednout cenově atraktivní balíčky „fake milk“ – kombinace různých rostlinných mlék za super ceny! Množství takto zvýhodněných alternativ bude limitované a jejich předprodej brzy spustíme přes portál Slevomat – pro aktuální info sledujte Instagram TASTE FAKE MILK!

Cílem celé události je šířit povědomí o rostlinné stravě jako o jedné ze součástí udržitelné budoucnosti a také společně budovat komunitu lidí, kteří si uvědomují hodnotu přírody, nezbytnost péče o životní prostředí a ohleduplnost vůči naší planetě.

Limitované množství vstupenek bude již brzo k zakoupení na GoOut.cz: Sledujte aktuální info na našem Facebooku!

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Champagne: Čím by si na Silvestra připil Winston Churchill

„Šampaňské by mělo být suché, studené a zdarma.“ S autorem tohoto citátu Winstonem Churchillem máme něco málo společného. Přiznávám, že také nejraději úřaduji dlouho ráno v posteli, má velká rozhodnutí padnou rovněž vždy ve vaně plné pěny, duchovní sílu čerpám malováním… A co máme společného asi nejvíc, je fakt, že milujeme šampaňské a Francii.
Přečtěte si

V Praze se představí německá vína. Ryzlinkem to zdaleka nekončí, ujišťuje znalec

Mikuláš Cylek žil několik let v Německu, kde se nadchl pro tamní vína, která začal pro vlastní potřebu a známým vozit již před patnácti lety do Česka. Dnes se dovozem vín ze třinácti německých vinařských oblastí živí. Bavili jsme se spolu nejen o specifikách německých vín a o aktuálních trendech, ale i o degustační přehlídce vín, kterou chystá 4. listopadu v Praze.

Nejčtenější v kategorii Gourmet

Aktuálně na českém webu

Přitažlivost západočeského lázeňského trojúhelníku roste

    ·      20.09.2022
Lázeňské kolonády provoněné oplatkami, historické budovy s léčivými prameny, ale i rozmanité přírodní skvosty a kulturní akce. Taková je atmosféra lázeňských měst, fenoménu, kterému se dostává stále větší pozornosti. Může za to i loňský zápis západočeského lázeňského trojúhelníku

Aktuálně na německém webu

Fabularium

    ·      09.09.2022
Wo tschechische Kinder in Berlin ihre Muttersprache wiederbeleben

Wie Hippies zu Bürgern werden

    ·      07.09.2022
Jan Bílý, ein renommierter tschechischer (aber eigentlich tschechisch-deutscher) Gesellschaftskommentator und Experte für Systemaufstellungen, über seine Jahre in einem Land, das (manchmal) vom Richtigen ziemlich besessen ist.