Arthur Braun, bpv Braun Partners: Pracovat v Česku je skvělé… až na ty vlaky

“Až díky pandemii jsem se ujistil, že naše vysoké výdaje na digitalizaci práce byly zcela správné,” uvedl mimo jiné v rozhovoru pro anketu N&N Magazínu Sedm mostů – Sieben Brücke Arthur Braun, Managing Partner v advokátní kanceláři bpv Braun Partners.

Arthur Braun Foto: bpv Braun Partners

Advokátní kancelář bpv Braun Partners je jednou z nejvýznamnějších mezinárodních advokátních kanceláří v České republice a na Slovensku. Byla založena v roce 2006 týmem zkušených advokátů, kteří spolu již řadu let předtím pracovali v renomované mezinárodní advokátní kanceláři Haarmann Hemmelrath. Tým bpv Braun Partners tvoří více než 35 odborníků z řad českých, slovenských a německých právníků a daňových poradců- Ke klíčovým službám patří poradenství ve všech oblastech práva obchodních společností, fúzí a akvizic, financování, práva nemovitostí, energetického práva, včetně obnovitelných energií, pracovního práva, řešení sporů a rozhodčích řízení a práva EU.

V jakém oboru pracujete a jak dlouho jste už v České republice?

Jsem advokát. Poprvé jsem se tu ocitl v roce 1988 na čtrnáctidenní stáži jako student na Univerzitě Karlově. Začal jsem se učit česky, mimo jiné kvůli lásce k české literatuře. Pak jsem se sem vrátil i díky revoluční euforii, koncertu Rolling Stones v roce 1990 a otevření hranic. V roce 1990 jsem dostal jako první západní student stipendium na studium na Právnické fakultě Univerzity Karlovy. Od roku 1994 působím v komerčních advokátních kancelářích v Praze (s menšími přestávkami v Mnichově), od roku 2006 v bpv Braun Partners jako Managing Partner komerční advokátní kanceláře s přibližně 70 zaměstnanci v Praze a Bratislavě.

Jaké jsou vaše nejbližší pracovní plány?

Kromě každodenní práce s klienty, která mě i nadále velmi baví, je to podpora další generace našich právníků.

Na co z toho, co se vám zde podařilo dosáhnout, jste nejvíce hrdý?

Že se mi daří vždy najít ty správné kolegy, a z neustálého zlepšování mojí práce i úrovně firmy.

Jak pandemie ovlivnila vaši práci, a jak jste se z ní poučil?

Především to bylo daleko více práce na home office. Velmi nepříjemné bylo uzavření hranic na 6 týdnů od března 2020, což mimo jiné ztížilo cestu z mého rodného Weidenu do Prahy. A až díky pandemii jsem se ujistil, že naše vysoké výdaje na digitalizaci práce byly zcela správné.

Co by se podle vás mělo změnit, aby se zlepšily podmínky pro vaši práci v České republice?

Podmínky jsou tu skutečně velmi dobré, ale lepší vlakové spojení by usnadnilo a zpříjemnilo cestování mezi Německem a Prahou. Rozdíl mezi 1,75 hodinou jízdy autem do mého rodného města a více než 4 hodinami vlakem je prostě příliš velký.

Jakou otázku byste si rád položil sám?

Jste Bavor, Němec, Čech nebo Evropan?

Zkusil byste své nejčastější klienty popsat několika slovy?

Zajímaví, s mezinárodním přesahem, často nároční. A doufám, že u nás vždy spokojení.

Další díly ankety


Sedm mostů ?? – ?? Sieben Brücken

Redakce N&N Magazine spustila rozsáhlý projekt Sedm mostů – Sieben Brücken. Představuje v něm formou ankety se sedmi otázkami významné německé společnosti a osobnosti zastoupené v České republice a české společnosti a osobnosti s aktivitami v Německu. Anketa má za cíl mimo jiné pomoci ve výměně zkušeností a orientaci těm, kdo se chystají působit na druhé straně hranice.

Projekt volně navazuje na knihu Zeď mezi námi z produkce N&N Magazine, která popisuje příběhy Čechů v Německu a Němců v Česku a je nominována na Frankfurtský knižní veletrh 2021.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Norbert Hansen, Bosch: Pomohlo by nám, kdyby byl v Česku nábor odborníků ze zahraničí snazší

K překonání nedostatku kvalifikovaných sil by bylo určitě užitečné zvýšit flexibilitu v přijímání pracovníků ze zahraničí, a to i ze zemí mimo EU, řekl mimo jiné v rozhovoru do ankety N&N Magazíne Sedm mostů – Sieben Brücken Norbert Hansen, vedoucí oddělení kvality (QMM) v závodě Robert Bosch, spol. s r.o. v Českých Budějovicích.
Přečtěte si

Master & Master: Původně chtěli v Praze vyrábět těstoviny. Teď si pro jejich designový nábytek jezdí i Němci

Osobitá česká značka Master & Master přináší originální kousky nábytku, který si zamilujete. Snoubí se v něm svěží design moderní industriality s nádechem starých časů, který dodává pocit klidu, pohody, stability a ukotvenosti. Jednotlivé kusy lze velmi dobře kombinovat, můžete z nich poskládat celý pokoj nebo jimi oživit fádně vyhlížející klasický interiér. Jak značka vznikla, kde berou její zakladatelé inspiraci a v čem jsou jiní než ostatní?

Nejčtenější v kategorii Business