Arthur Braun, bpv Braun Partners: Pracovat v Česku je skvělé… až na ty vlaky

“Až díky pandemii jsem se ujistil, že naše vysoké výdaje na digitalizaci práce byly zcela správné,” uvedl mimo jiné v rozhovoru pro anketu N&N Magazínu Sedm mostů – Sieben Brücke Arthur Braun, Managing Partner v advokátní kanceláři bpv Braun Partners.

Arthur Braun Foto: bpv Braun Partners

Advokátní kancelář bpv Braun Partners je jednou z nejvýznamnějších mezinárodních advokátních kanceláří v České republice a na Slovensku. Byla založena v roce 2006 týmem zkušených advokátů, kteří spolu již řadu let předtím pracovali v renomované mezinárodní advokátní kanceláři Haarmann Hemmelrath. Tým bpv Braun Partners tvoří více než 35 odborníků z řad českých, slovenských a německých právníků a daňových poradců- Ke klíčovým službám patří poradenství ve všech oblastech práva obchodních společností, fúzí a akvizic, financování, práva nemovitostí, energetického práva, včetně obnovitelných energií, pracovního práva, řešení sporů a rozhodčích řízení a práva EU.

V jakém oboru pracujete a jak dlouho jste už v České republice?

Jsem advokát. Poprvé jsem se tu ocitl v roce 1988 na čtrnáctidenní stáži jako student na Univerzitě Karlově. Začal jsem se učit česky, mimo jiné kvůli lásce k české literatuře. Pak jsem se sem vrátil i díky revoluční euforii, koncertu Rolling Stones v roce 1990 a otevření hranic. V roce 1990 jsem dostal jako první západní student stipendium na studium na Právnické fakultě Univerzity Karlovy. Od roku 1994 působím v komerčních advokátních kancelářích v Praze (s menšími přestávkami v Mnichově), od roku 2006 v bpv Braun Partners jako Managing Partner komerční advokátní kanceláře s přibližně 70 zaměstnanci v Praze a Bratislavě.

Jaké jsou vaše nejbližší pracovní plány?

Kromě každodenní práce s klienty, která mě i nadále velmi baví, je to podpora další generace našich právníků.

Na co z toho, co se vám zde podařilo dosáhnout, jste nejvíce hrdý?

Že se mi daří vždy najít ty správné kolegy, a z neustálého zlepšování mojí práce i úrovně firmy.

Jak pandemie ovlivnila vaši práci, a jak jste se z ní poučil?

Především to bylo daleko více práce na home office. Velmi nepříjemné bylo uzavření hranic na 6 týdnů od března 2020, což mimo jiné ztížilo cestu z mého rodného Weidenu do Prahy. A až díky pandemii jsem se ujistil, že naše vysoké výdaje na digitalizaci práce byly zcela správné.

Co by se podle vás mělo změnit, aby se zlepšily podmínky pro vaši práci v České republice?

Podmínky jsou tu skutečně velmi dobré, ale lepší vlakové spojení by usnadnilo a zpříjemnilo cestování mezi Německem a Prahou. Rozdíl mezi 1,75 hodinou jízdy autem do mého rodného města a více než 4 hodinami vlakem je prostě příliš velký.

Jakou otázku byste si rád položil sám?

Jste Bavor, Němec, Čech nebo Evropan?

Zkusil byste své nejčastější klienty popsat několika slovy?

Zajímaví, s mezinárodním přesahem, často nároční. A doufám, že u nás vždy spokojení.

Další díly ankety


Sedm mostů ?? – ?? Sieben Brücken

Redakce N&N Magazine spustila rozsáhlý projekt Sedm mostů – Sieben Brücken. Představuje v něm formou ankety se sedmi otázkami významné německé společnosti a osobnosti zastoupené v České republice a české společnosti a osobnosti s aktivitami v Německu. Anketa má za cíl mimo jiné pomoci ve výměně zkušeností a orientaci těm, kdo se chystají působit na druhé straně hranice.

Projekt volně navazuje na knihu Zeď mezi námi z produkce N&N Magazine, která popisuje příběhy Čechů v Německu a Němců v Česku a je nominována na Frankfurtský knižní veletrh 2021.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Hlavní útok na Německo teprve přijde, říká spolumajitel značky Festka Michael Moureček

Skoro každý si někdy pořizoval kolo. Byly časy, kdy byl kupující rád, že na něj nějaké zbylo. V pozdějších letech to zase až takový problém nebyl, ale cyklista kolikrát po několika jízdách zjistil, že mu bicykl úplně nesedí. Trendem se nyní stává kupovat kola na míru. Pravda, není to nejlevnější záležitost, ale kdo si takový stroj pořídí, nedá na něj dopustit.
Přečtěte si

Skromné vizionáře Uğura Şahina a Özlem Türeciovou proslavila vakcína proti covidu

Uğur Şahin a Özlem Türeciová. Ještě před rokem byl manželský pár vědců, podnikatelů a kolegů známý více méně pouze lidem z odborných kruhů. Nejpozději od zahájení očkování 27. prosince 2020 „jejich“ vakcínou zná jejich výzkumy i životní příběh celý svět. A média se naučila přepínat počítač do turecké klávesnice, aby správně zapsala jejich jména.

Nejčtenější v kategorii Business