Přečtěte si

Mé dobré mravy

Mezi domovy, mezi stoly, mezi příbory, mezi džemy a polévkami vine se cesta Daniela Šmída, česko-německého milovníka etikety.
Přečtěte si

Second handy. Jak na ně reagují Češi, a jak Němci?

Odborná veřejnost se již řádku let snaží informovat zákazníky z celého světa, že množství nových oděvů, které zákazníci nakoupí, závratně roste a dostává se do obludných rozměrů. Ruku na srdce. A nedostali jste náhodou nějaký ten svetr k Vánocům a k narozeninám „další“ triko? Nezastupuje vás v tom nakupování někdo?
Přečtěte si

V odívání dávají němečtí gentlemani Čechům “na frak”. Ale sami také páchají módní zvěrstva

V prvním díle našeho seriálu o rozdílech odívání mužů v Česku a Německu se zaměříme na to, jak se na stylu dnešních gentlemanů projevila čtyřicetiletá izolace Česka od zbytku světa. Položíme si otázku, proč ani po třiceti letech Češi tuto propast nepřeklenuli. Ovšem pro její hloubku často není vidět, že i dnešní Němci mají k moderním gentlemanům daleko.
Přečtěte si

Lektor pánské módy Daniel Šmíd: Jak udělat z kuchaře hvězdu? Oblečte ho a řádně dozdobte

Jeho fotografie na mě vyskočily z jedné ze sociálních sítí přibližně před čtyřmi, možná pěti lety. Starý pán stojící na nástupišti stanice metra. Na tom by asi nebylo nic neobvyklého, starých pánů na nástupištích stávají v jednom okamžiku desítky. On ale neobvyklý byl. S ohledem na jeho viditelně pokročilý věk byl velmi neobvykle oblečen. Úzké džíny ze surového denimu vyhrnuté nad kotníkové boty, lehký tmavomodrý převlečník přes fialovou vestu. Bílou košili zdobil u krku motýlek a uši zase sluchátka. Na hlavě šedý klobouk typu porkpie a pod paží měkkou koženou aktovku, která už něco pamatovala. Švihák, napadlo mě tehdy.