Přečtěte si

Vídeň oslavuje Gabriele Münterovou 

Jako vůbec první instituce v Rakousku oslavuje vídeňské Leopold Museum Gabriele Münterovou (1877–1962) v rámci samostatné reprezentativní výstavy. Skutečnost, že zájem o její tvorbu neustále stoupá, ukázaly přehlídky v Hamburku a Bernu. Příští rok je na řadě Madrid.
Přečtěte si

Nový pohled na Gustava Klimta: inspirace van Goghem, Rodinem a Matissem

Opravdové plátkové zlato, splývavé formy a odvážná ornamentika – dílo Gustava Klimta se pozná okamžitě. Kde bral inspiraci pro své ikonické obrazy? Odkud čerpal své fantazie? Na tyto otázky odpovídá výstava „Klimt. Inspired by Van Gogh, Rodin, Matisse…“ kterou vídeňský Belvedere věnuje mistrovi moderního umění.
Přečtěte si

Tipy WeTravel — Mauricius

Už jsem týden zavřená doma, nemohu ani za kulturou, ani za přáteli, tak vzpomínám na nejhezčí destinace. Až budu moci opět cestovat, vyrazím na ostrov Mauricius. Tam můžete totiž zažít perfektní kombinaci relaxace na pláži s akčními, často neobvyklými zážitky, ten ji najde na Mauriciu. Pláže jsou tu opravdu nádherné, moře azurové, ale nejsou vše: zajímavé, nepobvyklé zážitky a nedotčená příroda na cestovatele čeká i ve vnitrozemí.