Báseň Ingrid Hanušové

Básně a povídky slouží autorce především jako cesta k porozumění sobě samé i vztahům kolem sebe a čtenář je upřímně pozván k sdílení. To se týká i uvedené básně Tobě.Básně a povídky slouží autorce především jako cesta k porozumění sobě samé i vztahům kolem sebe a čtenář je upřímně pozván k sdílení. To se týká i uvedené básně Tobě.

Tobě

Řekni mi řekni mi
jaké je tvoje jméno
a když tě rozlomí
co bude nalezeno
a když tě zapálím
jestlipak vstane plamen
a zdali zhltne tě
když trváš neomámen
jak v tůni
kámen

A když se prostírám
proč bereš si tak málo
sám v hrsti držíš se
kde se to v tobě vzalo
řekni mi proč tu jsi
jak starý nůž to řekni
o kůži neboj se
už dávno nejsme pěkní
jak v tůni
leknín

Ingrid Hanušová

Pochází se slezského městečka Bohumína, nevzhledného města v průmyslovém kraji.

Když ještě psát neuměla, diktovala své první básničky tatínkovi. Pak psala leta do šuplíku. V poslední době se zúčastnila několika autorských čtení a literárních soutěží, kde získala pár cen (např. 1. cenu za poezii do 160 znaků v rámci Dne poezie 2008, jedna ze 4 finalistek soutěže Emoce 2019), některé básně a texty byly publikovány ve sbornících a vyšla jí samostatná sbírka INKA (k dostání v Kosmasu).

Autorka také amatérsky maluje a od roku 1983 vystavuje (Praha, Košice, Vodňany, Opočno, Čáslav, zámek Ploskovice), vytvořila také ilustrace do některých časopisů a knih.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,