Báseň Ingrid Hanušové

Básně a povídky slouží autorce především jako cesta k porozumění sobě samé i vztahům kolem sebe a čtenář je upřímně pozván k sdílení. To se týká i uvedené básně Tobě.Básně a povídky slouží autorce především jako cesta k porozumění sobě samé i vztahům kolem sebe a čtenář je upřímně pozván k sdílení. To se týká i uvedené básně Tobě.

Tobě

Řekni mi řekni mi
jaké je tvoje jméno
a když tě rozlomí
co bude nalezeno
a když tě zapálím
jestlipak vstane plamen
a zdali zhltne tě
když trváš neomámen
jak v tůni
kámen

A když se prostírám
proč bereš si tak málo
sám v hrsti držíš se
kde se to v tobě vzalo
řekni mi proč tu jsi
jak starý nůž to řekni
o kůži neboj se
už dávno nejsme pěkní
jak v tůni
leknín

Ingrid Hanušová

Pochází se slezského městečka Bohumína, nevzhledného města v průmyslovém kraji.

Když ještě psát neuměla, diktovala své první básničky tatínkovi. Pak psala leta do šuplíku. V poslední době se zúčastnila několika autorských čtení a literárních soutěží, kde získala pár cen (např. 1. cenu za poezii do 160 znaků v rámci Dne poezie 2008, jedna ze 4 finalistek soutěže Emoce 2019), některé básně a texty byly publikovány ve sbornících a vyšla jí samostatná sbírka INKA (k dostání v Kosmasu).

Autorka také amatérsky maluje a od roku 1983 vystavuje (Praha, Košice, Vodňany, Opočno, Čáslav, zámek Ploskovice), vytvořila také ilustrace do některých časopisů a knih.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Plánujte a sklízejte na Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Výstavy, komentované prohlídky napříč čtyřmi desítkami galerií, muzeí, aukčních síní i v nové galerii pod širým nebem. To je Mezinárodní festival vizuálního umění Prague Art Week 23, který bude v Praze probíhat od 21. do 24.

Aktuálně na německém webu

Planen und ernten Sie auf der Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Ausstellungen, Führungen durch vierzig Galerien, Museen, Auktionshäuser und eine neue Open-Air-Galerie. Das ist das internationale Festival der bildenden Kunst „Prague Art Week 23“, das vom 21. bis 24. September in Prag stattfinden wird. Die Besucher