Česko-německý Bookmag představuje inspirativní osobnosti a přináší nadčasové rozhovory

Ani magazín, ani kniha. V českých knihkupectvích je k dostání obsáhlá dvojjazyčná publikace kombinující atributy knihy a magazínu – tzv. bookmag s názvem N&N Czech-German Bookmag. Přináší rozhovory s Čechy i Němci, kteří vyzařují příjemnou energii.

Obálka česko-německého Bookmagu. Foto: archiv

N&N je první česko-německý bookmag. Jeho myšlenkou je spojovat lidi, kteří vyzařují příjemnou energii. „Sledujeme pestrost osudů v tom našem středu Evropy, kde se český a německý element odedávna mísí,“ načrtává hlavní ideu této jedinečné publikace její editor Jan Müller. A skutečně – ať už jde o politika či učitelku, starostu či fotografku, intelektuály či byznysmeny, Bavoráky inebo Moraváky – ti všichni jsou na stránkách N&N jako doma.

Dvojjazyčné N&N cílí na přemýšlivé, kosmopolitní čtenáře, kteří vědí, že česko-německé vztahy byly, jsou a budou klíčové. Témata se rozkládají od politiky po design, od byznysu po gurmánství. V úvodu najdete nadčasový rozhovor s Karlem Schwarzenbergem, dále v bookmagu potkáte starostu Berlína Michaela Müllera nebo českého velvyslance v Berlíně a básníka v jedné osobě Tomáše Kafku. Hlubší zamyšlení prokládá vtipný zápisník Veroniky Jonášové, autorky několika knih o Berlíně či portrét špičkového designéra interiérů Stephana Schilgena.

N&N Czech-German Bookmag je bez tvrdých desek, ovšem na kvalitnějším papíře než s jakým se setkávají čtenáři u vázaných knih. Na svých stránkách přináší rozhovory s výraznými osobnostmi, které mají co říct ke stavu české i německé společnosti a současně  nabízí inspiraci příběhy lidí, kteří se vydali svou vlastní cestou. 

Stavíme „mosty mezi námi“, jak říká Danuše Siering, vydavatelka tohoto bookmagu, zakladatelka Black Swan Media, pořadatelka česko-německých salonů – za první republiky se takovým dámám říkalo pěkně „salonirka“.

Danuše oplývá nakažlivým optimismem a díky ní si je Berlín s Prahou mnohem blíže. A také díky těm, kdo vydání N&N podporují: to jsou Česko-německý fond budoucnosti, Goethe-Institut, Národní divadlo, Pražské jaro, CzechTourism, Mercedes a další…

Archivní fotka na obálce zachycuje smích filosofa na trůně Václava Havla a jeho někdejšího kancléře Karla Schwarzenberga. Evropa prodělává těžké časy, N&N do této situace vnáší dávku optimismu.

N&N vychází v nákladu 2000 kusů. Editorem je Jan Müller, autorem grafického designu Michaela Zajíčková, mezi autory najdete zkušené žurnalisty Lubomíra Hegera a Davida Horáka. 

Partnery N&N jsou Česko-německý fond budoucnosti, CzechTourism, Národní divadlo, Pražské jaro, Goethe Institut, Mercedes-Benz Česká republika, Hotely Ensana, Real Estate Academy a Steiner&Kovařík. 

Další číslo N&N vychází v červnu 2022.

Kniha je k dostání ve všech knihkupectvích za 270 Kč.
Nebo na internetu na Albatros Media za 234 Kč.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Veselin Vačkov: Zůstaneme si blízko?

Absolvent Oxfordu a Univerzity Karlovy Veselin Vačkov, který kromě češtiny a rodné bulharštiny ovládá čtyři další jazyky, se dívá na česko-německé soužití ze zajímavé perspektivy. Ředitel redakce Lido- vých novin, nejstaršího českého deníku, zažil zlatou éru němec- kého kapitálu v českých médiích i důsledky jeho odchodu. A jako velký fanoušek Německa mu dnes vzkazuje: chtělo by to zapracovat na lepší image.

Aktuálně na českém webu

Na rakvičku ke hřbitovu

    ·      06.03.2023
Za okny z jedné strany rušná ulice Greifswalder Strasse, z druhé strany vládne ticho hřbitova. Sedíme v kavárně Nonna Café & Co s její majitelkou, českou architektkou Annou Vohlídalovou a vyprávíme si o tomto zvláštním

Read More »


Aktuálně na německém webu

Für ein Särglein  zum Friedhof

    ·      06.03.2023
Vor den Fenstern auf der einen Seite die belebte Greifswalder Straße, vor dem Fenster auf der anderen Seite die Stille des Friedhofs. Wir sitzen im Café Nonna Café & Co mit seiner Inhaberin, der tschechischen

Read More »