Česko-německý Bookmag představuje inspirativní osobnosti a přináší nadčasové rozhovory

Ani magazín, ani kniha. V českých knihkupectvích je k dostání obsáhlá dvojjazyčná publikace kombinující atributy knihy a magazínu – tzv. bookmag s názvem N&N Czech-German Bookmag. Přináší rozhovory s Čechy i Němci, kteří vyzařují příjemnou energii.

Obálka česko-německého Bookmagu. Foto: archiv

N&N je první česko-německý bookmag. Jeho myšlenkou je spojovat lidi, kteří vyzařují příjemnou energii. „Sledujeme pestrost osudů v tom našem středu Evropy, kde se český a německý element odedávna mísí,“ načrtává hlavní ideu této jedinečné publikace její editor Jan Müller. A skutečně – ať už jde o politika či učitelku, starostu či fotografku, intelektuály či byznysmeny, Bavoráky inebo Moraváky – ti všichni jsou na stránkách N&N jako doma.

Dvojjazyčné N&N cílí na přemýšlivé, kosmopolitní čtenáře, kteří vědí, že česko-německé vztahy byly, jsou a budou klíčové. Témata se rozkládají od politiky po design, od byznysu po gurmánství. V úvodu najdete nadčasový rozhovor s Karlem Schwarzenbergem, dále v bookmagu potkáte starostu Berlína Michaela Müllera nebo českého velvyslance v Berlíně a básníka v jedné osobě Tomáše Kafku. Hlubší zamyšlení prokládá vtipný zápisník Veroniky Jonášové, autorky několika knih o Berlíně či portrét špičkového designéra interiérů Stephana Schilgena.

N&N Czech-German Bookmag je bez tvrdých desek, ovšem na kvalitnějším papíře než s jakým se setkávají čtenáři u vázaných knih. Na svých stránkách přináší rozhovory s výraznými osobnostmi, které mají co říct ke stavu české i německé společnosti a současně  nabízí inspiraci příběhy lidí, kteří se vydali svou vlastní cestou. 

Stavíme „mosty mezi námi“, jak říká Danuše Siering, vydavatelka tohoto bookmagu, zakladatelka Black Swan Media, pořadatelka česko-německých salonů – za první republiky se takovým dámám říkalo pěkně „salonirka“.

Danuše oplývá nakažlivým optimismem a díky ní si je Berlín s Prahou mnohem blíže. A také díky těm, kdo vydání N&N podporují: to jsou Česko-německý fond budoucnosti, Goethe-Institut, Národní divadlo, Pražské jaro, CzechTourism, Mercedes a další…

Archivní fotka na obálce zachycuje smích filosofa na trůně Václava Havla a jeho někdejšího kancléře Karla Schwarzenberga. Evropa prodělává těžké časy, N&N do této situace vnáší dávku optimismu.

N&N vychází v nákladu 2000 kusů. Editorem je Jan Müller, autorem grafického designu Michaela Zajíčková, mezi autory najdete zkušené žurnalisty Lubomíra Hegera a Davida Horáka. 

Partnery N&N jsou Česko-německý fond budoucnosti, CzechTourism, Národní divadlo, Pražské jaro, Goethe Institut, Mercedes-Benz Česká republika, Hotely Ensana, Real Estate Academy a Steiner&Kovařík. 

Další číslo N&N vychází v červnu 2022.

Kniha je k dostání ve všech knihkupectvích za 270 Kč.
Nebo na internetu na Albatros Media za 234 Kč.

Mohlo by vás zajímat

archiv
Přečtěte si

Mosty

Vydavatelka N&N Czech-German Magazine Danuše Siering odešla za komunistů z Československa přes železnou oponu. A když opona spadla, začala mezi Prahou a Berlínem stavět mosty. Dělá to s radostí už 30 let.
Přečtěte si

Bývalý berlínský primátor Michael Müller: Starostové hrají v politice čím dál větší roli

Rozrůstající se města mají stále větší národní a mezinárodní význam. Vyvíjejí se mocné sítě vztahů mezi starosty, a města si tím získávají čím dál větší pozornost. „Neudivuje mě, že jsou starostové vnímáni též na mezinárodní úrovni, když se vůči něčemu vyjadřují kriticky,“ reaguje v rozhovoru pro  N&N Czech-German Bookmag berlínský primátor Michael Müller na připomínku situace, kdy se jeho pražský protějšek Zdeněk Hřib na stránkách světových deníků vymezoval vůči nátlaku čínského režimu. Z komunálních témat Müller kromě jiného zdůrazňuje, že síť cyklostezek nelze rozšiřovat na úkor chodců, či například vysvětluje, proč v Berlíně na rozdíl od Prahy nehoukají sirény. Michael Müller vedl německou metropoli 7 let, mandát mu vypršel krátce před Vánoci 2021.

Aktuálně na českém webu


Aktuálně na německém webu

Onexperience: Wohnen im Turm

       ·   09.05.2022
Bei dieser Unterkunft handelt es sich um einen ehemaligen Wasserturm der Deutschen Reichsbahn, der für die Versorgung der Dampfloks diente.

Kriegsberichterstatter Michal Kubal: Selenskyj wirkte völlig entspannt

       ·   03.04.2022
🇨🇿 Článek si můžete přečíst i v češtině: Michal Kubal: Zelenskyj působil absolutně uvolněně Reporter Michal Kubal und Kameramann Vojtěch Hönig sind nach fast drei Wochen aus der Ukraine zurückgekehrt. “Wir wurden gewarnt, dass Journalisten ein häufiges und bewusstes Ziel für die russischen Streitkräfte sind”, erklärte…