Copak jste se všichni zbláznili?

Existuje skutečně málo firem, které si umí udělat legraci samy ze sebe. Ani by člověk nevěřil, že tuto reklamu si objednal berlínský dopravní podnik BVG, který je znám hlavně přeplněnými autobusy, starými technologiemi nebo nízkými platy řidičů.

Na internetu se jim však pomocí reklamní agentury Jung von Matt/Saga opět podařil husarský kousek – video, které během pár dnů dosáhlo milióny shlédnutí. Propaguje myšlenku přihlásit BVG do seznamu světového dědictví, protože je nedílnou konstantou města, a přitom vtipně zpracovává berlínská klišé. Dokonce k videu vytvořili vlastní webovou stránku.  Když se nakonec starší zákaznice zeptá: “Copak jste se všichni zbláznili?” Tak si s úsměvem odpovím… Asi ANO.

https://www.youtube.com/watch?v=1Pipy_7nyr0

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Jak se z hippies stanou občané

Přední český (ale vlastně česko-německý) komentátor společenského dění a odborník na systemické konstelace Jan Bílý o svých letech v zemi, jež se (bohužel) snaží popřít všechno špatné.
Přečtěte si

Válka mění internet

Česká republika je od července předsednickou zemí Evropské komise a její role na dalších šest měsíců významně vzroste. Klíčovou roli přitom bude hrát Věra Jourová jakožto místopředsedkyně Evropské komise a nejvýše postavený český politik v Bruselu. S N&N hovořila o budoucnosti internetu, energetiky a také o zločinu a trestu.
Přečtěte si

7 nejznámějších berlínských bunkrů

Kdysi sloužily jako vojenské objekty a poskytovaly ochranu před bombardováním. I dnes mohou vyprávět o temných kapitolách z historie města. Řada bunkrů dodnes spoluutváří obraz Berlína. Celkem třiadvacet bunkrů je možné využívat i nadále a v případě nouze by poskytly útočiště přibližně osmadvaceti tisícům lidí. Některé bunkry jsou prázdné trvale, v jiných se nacházejí sbírky umění nebo slouží jako připomínky historických událostí, o využití dalších ještě nikdo nerozhodl. Představujeme vám sedm nejznámějších z těchto gigantických staveb i to, k čemu dnes slouží – pakliže neskončily jako ten Hitlerův.

Nejčtenější v kategorii Society