Dvě tváře Prahy

Václavské náměstí již po desáté zdobí Fotosoutěž Dvě tváře Prahy, která má za cíl poukázat na krásy i nedostatky Václavského náměstí.Václavské náměstí již po desáté zdobí Fotosoutěž Dvě tváře Prahy, která má za cíl poukázat na krásy i nedostatky Václavského náměstí.

Letošní podtitul soutěže byl „Černá a Bílá stránka Václavského náměstí“. Podařilo se nasbírat 378 fotografií, z nichž  dvacet tři oceněných je až do 10. června vystaveno na Václavském náměstí.

dve-tvare-prahy-fotovystava-vaclavak

dve-tvare-prahy-fotovystava-vaclavak-6

dve-tvare-prahy-fotovystava-vaclavak-4

„Zájem o fotosoutěž se každým rokem zvyšuje, a to nás samozřejmě těší,“ uvádí Monika Vlková, projektová manažerka Sdružení Nového Města pražského. „Vedle uměleckého aspektu nám fotografie krásně poslouží i jako dokumentaristický materiál pro další odstraňování negativních aspektů dění na Václaváku a naopak, dají vyzvednout věcem, které lidi považují za vydařené a krásné. Je to i cílem našeho snažení. Přivést na toto místo co nejvíce Pražanů i domácích turistů. Nechceme Václavské náměstí spojovat pouze s politickými demonstracemi v zemi. Je tady mnoho významných a krásných zákoutí, o která je potřeba pečovat a starat se o ně,“ dodává Monika Vlková.

dve-tvare-prahy-fotovystava-vaclavak-8

dve-tvare-prahy-fotovystava-vaclavak-2

dve-tvare-prahy-fotovystava-vaclavak-3

dve-tvare-prahy-fotovystava-vaclavak-5

Seznam výherců v jednotlivých kategoriích a jejich prací na:

www.soutez.cewe-fotokniha.cz

Text Danuše Siering Foto Rudy Kovář

Mohlo by vás zajímat

Wikimedia, Simsalabimbam
Přečtěte si

Oceňovaná švýcarská autorka Dorothee Elmiger: Je na čtenářích, jak naloží s mými texty

Prožitek, konzum, peníze, sny, loterie, cukr. Nejúspěšnější švýcarská autorka současnosti Dorothee Elmiger je oceňována především pro experimentální formu svých knih, v nichž nachází překvapivé souvislosti mezi společenskými a politickými tématy. Rodačce z Wetzikonu vyšly již tři knihy, za každou z nich obdržela nominaci na prestižní Švýcarskou knižní cenu. Její texty se dočkaly překladu do mnoha jazyků, ten do češtiny však chybí. Pro N&N Magazín se rozpovídala o svém nejnovějším díle ‚Z továrny na cukr‘, o inspiraci i o tom, jak vnímá kritiku.

Nejčtenější v kategorii Society