Francie v Praze! Nenechte si ujít dobroty ze země galského kohouta

Dobré jídlo, veselá nálada a živá hudba, to je 13. ročník tradičních francouzských trhů, který se koná od 14.-19. července, denně od 10 do 22 hodin na pražské Kampě.

Návštěvníci budou mít možnost ochutnat a koupit si sýry, klobásky, paštiky, víno, dezerty, zmrzlinu, francouzské palačinky nebo tradiční speciality jako například šneky připravené na pivě s petrželí a celerem. Lahůdkou budou také speciální panenské oleje od Huilerie Beaujolaise vyrobené z pražených dýňových semínek a mandlí.

Francouzská vína budou hlavním lákadlem trhů. Tento rok můžete ochutnat lahodný mok z vinic Chateau Šafaříkova, Atelier Red and Wine, Chez Greg, La Cave d’Adrien a dalších.

Čeká vás bohatý program v podobě francouzské hudby a různorodých umělců. V úterý 14. července od 17 h vystoupí populární francouzská herečka a zpěvačka Chantal Poullain a v sobotu 18. července se představí klasická hudba v podání francouzské skupiny Polemic Incredibele.

Poprvé za konání trhů bude k dispozici také program pro děti.
Více najdete na webuFB.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Kam chodil na pivo Masaryk: TOP 6 pražských knajp s historií

Věděli jste, že U Zlatého tygra byla v 19. století kavárna a chodili sem číst noviny obrozenci? Že U dvou koček hrál Antonín Dvořák? Že Jaroslav Hašek napsal svého Švejka v pivnici U Jelínků? A že Masaryk chodil před vznikem Československa popíjet k Pinkasům? Přečtěte si našeho průvodce po legendárních pražských knajpách.
Přečtěte si

TOP 8 jídel z Berlína a Braniborska – plus jeden recept

Soljanka, chřest nebo spreewaldské okurky. Ale taky kebab nebo currywurst. Není třeba psát, že stejně jako je rozmanitý Berlín, je pestrá i jeho gastronomie. Ta jde ruku v ruce se širokou národnostní strukturou obyvatel a také s historií země. Jakých je osm tradičních pochoutek z regionu Berlín a Braniborsko?

Nejčtenější v kategorii Gourmet

Aktuálně na českém webu

Kulturní průvodce na léto do Prahy i Berlína

       ·   23.06.2022
Sculpture Line 2022 – sochy opět vyrazí do ulic Vše plyne a vše se mění. Další ročník sochařského festivalu Sculpture line se uvelebil na náměstích, prostranstvích a zákoutích českých, moravských a evropských měst, aby i v komplikované společenské

Aktuálně na německém webu

Kulturtipps für Prag und Berlin

       ·   23.06.2022
Skulpturen gehen wieder auf die Strasse Alles vergeht und alles verändert sich. Das nächste Festival der Bildhauerkunst Sculpture Line wird sich auf den Stadtplätzen, in öffentlichen Räumen und in Winkeln der tschechischen, mährischen und europäischen Städte niederlassen, um die Kraft der Bildhauerkunst auch in einer…