Hororové dortíčky od berlínské blogerky

Velké Halloween večírky se tento rok zřejmě konat nebudou. To však nic nemění na tom, že si můžeme přinést alespoň trochu hororu domů – například vyrobit si strašidelné zákusky.

Nina Bechtle z Berlína provozuje blog Dortíčky z Berlína/Törtchen – Made in Berlin. Nabízí Halloween zákusky mnoha nápadů a mnoha druhů. V programu má všechny sladkosti – košíčky, sušenky, vánočku, koblihy, řezy, keksy i dorty. Perfektní suvenýr nebo pobavení na doma. A my pro Vás máme i jeden recept.

Košíčky s pomerančovou kůrou a pistáciemi

Na přípravu cca 20 kusů potřebujete:

3 vejce
125 g másla
250 gramů cukru
1 sáček vanilkového cukru
250 g mouky
1/2 čajové lžičky prášku do pečiva
125 ml podmáslí
1 špetka soli
6 g strouhané pomerančové kůry
50 g solených pistácií, nasekaných

250 g tvarohu, s nízkým obsahem tuku
250 g mascarpone
200 g práškového cukru
3 g strouhané pomerančové kůry
špetka citronové šťávy
100 g bílé barvy
červené potravinářské barvivo (na vodní bázi)

Postup:

Vejce, máslo, cukr, vanilkový cukr a špetku soli dejte do misky a rozmixujte do pěny. Smíchejte prášek do pečiva s moukou, vmíchejte podmáslí a celé nasypte do směsi. Poté přidejte pomerančovou kůru a nasekané pistácie a vmíchejte.

Formu na muffiny vyložte papírovými košíčky a do každého dejte přibližně 1 lžíci těsta. Pečte muffiny v předehřáté troubě na 180 °C asi 30 minut a nechte vychladnout. 

Na polevu rozšlehejte mixérem tvaroh, mascarpone, prosetý práškový cukr, pomerančovou kůru a kousek citronu. Nastříkejte na muffiny.

Nasekejte bílou čokoládu a rozpusťte ji. Přidejte potravinářské červené barvivo a dobře promíchejte. Čokoládu nechte trochu vychladnout a poté ji nechte stékat na muffiny. Do čokolády zapíchněte nůž z perníku s cukrovou polevou.

Více najdete tady.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

V Praze se představí německá vína. Ryzlinkem to zdaleka nekončí, ujišťuje znalec

Mikuláš Cylek žil několik let v Německu, kde se nadchl pro tamní vína, která začal pro vlastní potřebu a známým vozit již před patnácti lety do Česka. Dnes se dovozem vín ze třinácti německých vinařských oblastí živí. Bavili jsme se spolu nejen o specifikách německých vín a o aktuálních trendech, ale i o degustační přehlídce vín, kterou chystá 4. listopadu v Praze.
Přečtěte si

Champagne: Čím by si na Silvestra připil Winston Churchill

„Šampaňské by mělo být suché, studené a zdarma.“ S autorem tohoto citátu Winstonem Churchillem máme něco málo společného. Přiznávám, že také nejraději úřaduji dlouho ráno v posteli, má velká rozhodnutí padnou rovněž vždy ve vaně plné pěny, duchovní sílu čerpám malováním… A co máme společného asi nejvíc, je fakt, že milujeme šampaňské a Francii.

Nejčtenější v kategorii Gourmet

Aktuálně na českém webu

Ruské zločiny zažalovat!

    ·      03.10.2022
Frankfurter Allgemeine Zeitung uveřejnil komentář českého ministra zahraničí Jana Lipavského o tom, že opožděná spravedlnost je lepší než vůbec žádná. Text přinášíme v plném znění.

Jakou zemi zdědím?

    ·      28.09.2022
Německo chce vést zelenou revoluci v Evropě a Česko nechce zůstat pozadu. Ale co si myslí o klimatické krizi ti, kterých se nejvíc dotýká? Anna Müllerová, patnáctiletá studentka z Prahy, napsala pro N&N malou esej o jedné velké

Aktuálně na německém webu

In der Herbstausgabe von N&N trifft Franz Kafka die Europäische Union 

    ·      04.10.2022
🇨🇿 Tento článek si můžete přečíst i v češtině: V podzimním bookmagu N&N se Franz Kafka potkává s Evropskou unií  Im Geiste der Salons der Ersten Republik, als sich die tschechische und deutsche Elite in Prag zu prickelnden Debatten traf, bringt N&N Czech-German Bookmag in…

Russische Kriegsverbrechen anklagen!

    ·      03.10.2022
Die Frankfurter Allgemeine Zeitung veröffentlichte einen Kommentar des tschechischen Außenministers Jan Lipavsky, wonach eine verzögerte Gerechtigkeit besser sei als gar keine Gerechtigkeit. Wir geben den Text im vollen Wortlaut wieder.

Was für eine Erde werde ich erben?

    ·      28.09.2022
Deutschland will in Europa die grüne Revolution voran­treiben , und die Tschechische Republik will nicht zurück­bleiben. Aber was denken diejenigen über die Klimakrise, die am meisten von ihr betr­offen sind? Anna Müllerová, eine 15-jährige Schülerin aus Prag, schrieb für N&N einen kleinen Aufsatz über eine