Hororové dortíčky od berlínské blogerky

Velké Halloween večírky se tento rok zřejmě konat nebudou. To však nic nemění na tom, že si můžeme přinést alespoň trochu hororu domů – například vyrobit si strašidelné zákusky.

Nina Bechtle z Berlína provozuje blog Dortíčky z Berlína/Törtchen – Made in Berlin. Nabízí Halloween zákusky mnoha nápadů a mnoha druhů. V programu má všechny sladkosti – košíčky, sušenky, vánočku, koblihy, řezy, keksy i dorty. Perfektní suvenýr nebo pobavení na doma. A my pro Vás máme i jeden recept.

Košíčky s pomerančovou kůrou a pistáciemi

Na přípravu cca 20 kusů potřebujete:

3 vejce
125 g másla
250 gramů cukru
1 sáček vanilkového cukru
250 g mouky
1/2 čajové lžičky prášku do pečiva
125 ml podmáslí
1 špetka soli
6 g strouhané pomerančové kůry
50 g solených pistácií, nasekaných

250 g tvarohu, s nízkým obsahem tuku
250 g mascarpone
200 g práškového cukru
3 g strouhané pomerančové kůry
špetka citronové šťávy
100 g bílé barvy
červené potravinářské barvivo (na vodní bázi)

Postup:

Vejce, máslo, cukr, vanilkový cukr a špetku soli dejte do misky a rozmixujte do pěny. Smíchejte prášek do pečiva s moukou, vmíchejte podmáslí a celé nasypte do směsi. Poté přidejte pomerančovou kůru a nasekané pistácie a vmíchejte.

Formu na muffiny vyložte papírovými košíčky a do každého dejte přibližně 1 lžíci těsta. Pečte muffiny v předehřáté troubě na 180 °C asi 30 minut a nechte vychladnout. 

Na polevu rozšlehejte mixérem tvaroh, mascarpone, prosetý práškový cukr, pomerančovou kůru a kousek citronu. Nastříkejte na muffiny.

Nasekejte bílou čokoládu a rozpusťte ji. Přidejte potravinářské červené barvivo a dobře promíchejte. Čokoládu nechte trochu vychladnout a poté ji nechte stékat na muffiny. Do čokolády zapíchněte nůž z perníku s cukrovou polevou.

Více najdete tady.

Nejčtenější v kategorii Gourmet

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,