I Češi mohou v Německu pořídit auto bez daně. Třeba díky společnosti 9xx automotive

Není už žádnou výjimkou, že Češi nakupují auta v Německu. A to jak pro soukromé využití, tak i pro podnikání. Při nákupu firemních vozidel na ně však čeká nepříjemnost v podobě zpětného vymáhání DPH. A v případě luxusních vozidel je navíc ve hře spousta peněz. V berlínské ulici Genthiner Straße existuje společnost 9xx Automotive, která pro firmy se sídlem v EU vyřídí vše potřebné. Od samotného prodeje vozu až po prodej v režimu netto, tedy bez DPH.

Firma 9xx automotive GmbH byla založena v září 2009 v Berlíně a je součástí skandinávské skupiny Anders Hedin, která má pobočky po celé Evropě. Majitelé působí v automobilovém průmyslu ve Skandinávii od poloviny osmdesátých let a provozují mimo jiné autosalony pro 30 různých značek s více než 3 000 zaměstnanci. Každý rok realizuje společnost 9xx na celém světě stovky prodejů v režimu netto a počet jejích zákazníků neustále roste.

Trik prodeje bez DPH

V případě, že firma, tedy plátce DPH se sídlem v EU, nakupuje v Německu zboží, platí, že takový nákup v zemi nepodléhá DPH. Koupě vozidla je ovšem spojena s řadou byrokratických nástrah a daňových detailů, na které je třeba myslet. To vede k tomu, že mnoho německých firem nechce prodávat zboží na území EU bez DPH, popřípadě požadují předem od kupujícího na DPH kauci, která by se vracela až po doložení řádného vývozu.

O tom by mohl vyprávět každý, kdo se již někdy pokoušel získat zpět zaplacenou DPH z finančních úřadů. Pro zjednodušení a zabezpečení celé transakce pro všechny zúčastněné nabízí společnost 9xx německým obchodníkům a jejich zahraničním zákazníkům prodej v režimu netto, který se vztahuje na všechny druhy zboží. Zákazník uhradí společnosti 9xx cenu bez DPH a poplatek ve výši 2 %, ale obchodník dostane zaplaceno od společnosti 9xx plnou cenu i s DPH. Pro obě strany odpadá náročná administrativní zátěž a také riziko spojené se zpětným vymáháním daně.

Zisk v pandemii

Společnost je v úzkém kontaktu se všemi autorizovanými prodejci luxusních vozů a často je schopná obstarat vozy i bez dlouhých čekacích lhůt.

Tahle strategie zprostředkování nákupu vozu bez DPH očividně funguje. Na otázku, v jakém roce dosáhla firma největšího zisku, odpovídá Jacqueline Grundmannová ze společnosti  9xx automotive  GmbH bez váhání: “Od založení naší berlínské kanceláře před 19 lety jsme dosáhli největšího zisku jednoznačně během pandemie v roce 2020.” Kdo by taky nakonec nechtěl v nejistotě pandemie ušetřit, že.

Nejčtenější v kategorii Business

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,