Shutterstock
Přečtěte si

Hospodářský zázrak potřebuje nové impulzy a Češi chtějí být u toho

Když se počátkem 90. let vypravil Zbyněk Frolík do městečka Wickende v německém Porúří, měl jasný cíl: získat místní firmu Wissner-Bosserhoff pro společný plán. Frolík tehdy v Praze rozjížděl výrobu nemocničních lůžek a díky inovativním nápadům a kvalitní produkci se mu začínalo dařit. Pro ambici uspět se svým českým týmem na mezinárodním trhu ale potřeboval něco víc. A to něco měla být světově uznávaná značka „Made in Germany“.
Petrof
Přečtěte si

Česká piana Petrof vlastní i Paul McCartney nebo Bill Gates

„Umíme zařídit neviditelného pianistu nebo pianino v červené barvě, která je letošním hitem,“ říká Zuzana Ceralová Petrofová z páté generace rodiny Petrofů. V současnosti stojí v čele královéhradecké společnosti Petrof, jednoho z nejvýznamnějších výrobců akustických pian v Evropě.
Přečtěte si

Jak se daří největším německým firmám v Česku?

Škoda Auto, Siemens, T-Mobile a Bosch. To je výběr čtyř největších německých firem působících v České republice. Jak si poradily s pandemií a projevil se lockdown na jejich byznysu? Co říkají čísla, a co nového přichystaly pro své zákazníky?
Přečtěte si

TOP zaměstnavatelé v Německu a Česku

Německý průmysl ztrácí – alespoň v očích vlastních zaměstnanců. Ve srovnání zaměstnavatelů si lépe než tradiční domácí firmy vedou společnosti ze zahraničí, většinou zaměřené na IT. Švýcarská farmaceutická a biotechnologická firma Roche byla loni u zaměstnanců nejoblíbenějším zaměstnavatelem. Je to poprvé za šest let, po něž konzultační platforma Glassdoors v Německu takový žebříček sestavuje, kdy první příčka nepatří domácí firmě.
Přečtěte si

S vrcholovým sportem začala manažerka internetu věcí Vodafonu až po třicítce. Pole dance ji dostal až na mistrovství světa

Přes den vrcholová manažerka v technologické firmě, večer akrobatka. Viktoria Korabelnikova, která má na starosti internet věcí v českém Vodafonu, zvládla během pár let to, co se ostatním nepodaří za celý život. V rozhovoru prozradila, jaké to je odstěhovat se natrvalo do zcela neznámé země, uspět ve světě byznysu a současně se stát vrcholovou sportovkyní.
Přečtěte si

#VodafoneUniLab propojuje svět vědy a byznysu. V unikátním prostředí pomáhá studentům i podnikatelům přicházet s inovacemi

Teorie je užitečná, ale ještě lepší je umět ji použít při řešení reálných problémů. Jsou si toho vědomi i na VUT v Brně, kde ve spolupráci s Vodafonem vznikla unikátní technologická laboratoř #VodafoneUniLab. Nabízí zázemí nejen pro výuku, ale také pro začínající firmy, které chtějí prostřednictvím nejmodernějších technologií vyvinout například zařízení pro zefektivnění průmyslové výroby, vzdáleně řízená vozidla nebo třeba prvky chytré domácnosti ovládané hlasem. Myšlenka propojení univerzitního světa s byznysem vzešla z dlouholetého přátelství dvou absolventů brněnské fakulty elektrotechniky, kteří nápad po dvou letech intenzivní práce dotáhli do úspěšného konce. V dubnu letošního roku dveře nové laboratoře společně otevřeli studentům i firmám.