Jaké budou letos Vánoce v Německu?

Zatímco v Česku se stále silněji mluví o rozvolňování koronavirových opatření, Německo nahlíží na Vánoce zcela opačně. Omezení i „light“ lockdown zůstávají a mnozí dokonce tvrdí, že dochází ke zpřísnění. Jak tedy budou vánoční svátky letos vypadat?

Na včerejší schůzi vlády bylo rozhodnuto o opatřeních na formální Vánoce 2020. Do nového roku mají Němci vstoupit s následujícími pěti pravidly, napsal Steingart Morning.

1. Milujte svého souseda

V normálních dnech se může setkat doma maximálně 5 lidí celkem ze dvou domácností. Na Štědrý den dává stát milost před spravedlností: pak jsou možná setkání s „nejbližší rodinou nebo přáteli“ až pro maximálně 10 lidí. Do tohoto počtu se nepočítají děti do 14 let.

2. Plánujte své nákupy strategicky.

V maloobchodě musí mít každý zákazník nákupní plochu 10 metrů čtverečních. Pokud je podnik větší než 800 metrů čtverečních, může si jedna osoba pro sebe nárokovat 20 metrů čtverečních.

3. Zábava má stále ještě dovolenou

Restaurace, hotely, rekreační střediska, lyžařské chaty a wellness zůstanou do ledna zavřené.

4. Nakupte si další domácí hry

Školní děti zůstávají doma od 19. prosince; vánoční prázdniny začnou předčasně.

5. Netflix opět poroste

Muzea, kina, koncertní sály a divadla zůstanou až do odvolání zavřená.

Pro lidi v Berlíně však platí jiná pravidla, rozhodl ve čtvrtek berlínský senát. Berlíňané mohou slavit Vánoce jen v kruhu maximálně pěti osob, protože v hlavním městě nebude platit zmíněné uvolnění kontaktů. Rovněž byl nařízen požadavek na rozšíření nošení roušek na ulici. V budoucnu se bude týkat prakticky všech berlínských ulic, kde jsou obchody. Berlín jde vždy vlastní cestou.

Závěr: Naučte se trpět, aniž byste si stěžovali.

Nejčtenější v kategorii Society

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,