Julia Klöcknerová, CDU: Za čtyři týdny by byl výsledek jiný

“Ztráty nás bolí velmi.” Těmito slovy předsedkyně CDU v Porýní-Falci a současná ministryně zemědělství Julia Klöcknerová vyjádřila zklamání nad slabým výsledkem své strany ve volbách do Spolkového sněmu. “Na výsledku není nic, co by se dalo přikrášlit. Ztráty velmi bolí,” prohlásila v pondělí odpoledne před budovou centrály CDU v Berlíně. “Potřebovali bychom ještě čtyři týdny, aby náš výsledek byl jiný.” Otázkou zůstává, jak jiný…

Foto: Danuše Siering

Přesto vyjádřila naději, že volby i přes slabé výsledky dopadnou pro CDU dobře. “Jsme otevřeni koalici s FDP a Zelenými,” dodala Julia Klöcknerová před množstvím mikrofonů a kamer.

Vzpomněla si přitom na destruktivní jednání z roku 2017, kdy se koaliční jednání “Jamajky” (černá, zelená, žlutá) po několika týdnech jednání o koalici rozpadla? Ministryně sice prohrála ve svém volebním obvodu Kreuznach, ale do Spolkového sněmu se dostane na zemské kandidátce své strany.

Foto: Danuše Siering

Naopak nejisté místo má Armin Laschet, který patří k poraženým ve volbách do Bundestagu. CDU/CSU dosáhla nejhoršího výsledku v historii Spolkové republiky. A pro samotného Lascheta, kandidáta na kancléře, je výsledek tragický: 62 % Němců si přeje, aby odstoupil z čela CDU! Vyplývá to z exkluzivního průzkumu společnosti Forsa, kterou zveřejnily RTL News.

Nejčtenější v kategorii Society

Aktuálně na českém webu


Aktuálně na německém webu