Julia Klöcknerová, CDU: Za čtyři týdny by byl výsledek jiný

“Ztráty nás bolí velmi.” Těmito slovy předsedkyně CDU v Porýní-Falci a současná ministryně zemědělství Julia Klöcknerová vyjádřila zklamání nad slabým výsledkem své strany ve volbách do Spolkového sněmu. “Na výsledku není nic, co by se dalo přikrášlit. Ztráty velmi bolí,” prohlásila v pondělí odpoledne před budovou centrály CDU v Berlíně. “Potřebovali bychom ještě čtyři týdny, aby náš výsledek byl jiný.” Otázkou zůstává, jak jiný…

Foto: Danuše Siering

Přesto vyjádřila naději, že volby i přes slabé výsledky dopadnou pro CDU dobře. “Jsme otevřeni koalici s FDP a Zelenými,” dodala Julia Klöcknerová před množstvím mikrofonů a kamer.

Vzpomněla si přitom na destruktivní jednání z roku 2017, kdy se koaliční jednání “Jamajky” (černá, zelená, žlutá) po několika týdnech jednání o koalici rozpadla? Ministryně sice prohrála ve svém volebním obvodu Kreuznach, ale do Spolkového sněmu se dostane na zemské kandidátce své strany.

Foto: Danuše Siering

Naopak nejisté místo má Armin Laschet, který patří k poraženým ve volbách do Bundestagu. CDU/CSU dosáhla nejhoršího výsledku v historii Spolkové republiky. A pro samotného Lascheta, kandidáta na kancléře, je výsledek tragický: 62 % Němců si přeje, aby odstoupil z čela CDU! Vyplývá to z exkluzivního průzkumu společnosti Forsa, kterou zveřejnily RTL News.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Štědrý den, na který se nezapomíná

Jako děti jsme se všichni těšili, jaké dostaneme na Vánoce dárky. Jako dospělí častěji uvažujeme, jakou radost přinesou dárky těm druhým. Příběh, který se odehrává v Praze (jména zúčastněných jsou redakci známa), je spíš pohádkou… podobných totiž zase až tolik neexistuje.

Nejčtenější v kategorii Society