Julia Klöcknerová, CDU: Za čtyři týdny by byl výsledek jiný

“Ztráty nás bolí velmi.” Těmito slovy předsedkyně CDU v Porýní-Falci a současná ministryně zemědělství Julia Klöcknerová vyjádřila zklamání nad slabým výsledkem své strany ve volbách do Spolkového sněmu. “Na výsledku není nic, co by se dalo přikrášlit. Ztráty velmi bolí,” prohlásila v pondělí odpoledne před budovou centrály CDU v Berlíně. “Potřebovali bychom ještě čtyři týdny, aby náš výsledek byl jiný.” Otázkou zůstává, jak jiný…

Foto: Danuše Siering

Přesto vyjádřila naději, že volby i přes slabé výsledky dopadnou pro CDU dobře. “Jsme otevřeni koalici s FDP a Zelenými,” dodala Julia Klöcknerová před množstvím mikrofonů a kamer.

Vzpomněla si přitom na destruktivní jednání z roku 2017, kdy se koaliční jednání “Jamajky” (černá, zelená, žlutá) po několika týdnech jednání o koalici rozpadla? Ministryně sice prohrála ve svém volebním obvodu Kreuznach, ale do Spolkového sněmu se dostane na zemské kandidátce své strany.

Foto: Danuše Siering

Naopak nejisté místo má Armin Laschet, který patří k poraženým ve volbách do Bundestagu. CDU/CSU dosáhla nejhoršího výsledku v historii Spolkové republiky. A pro samotného Lascheta, kandidáta na kancléře, je výsledek tragický: 62 % Němců si přeje, aby odstoupil z čela CDU! Vyplývá to z exkluzivního průzkumu společnosti Forsa, kterou zveřejnily RTL News.

Danuše Siering

Nejčtenější v kategorii Society

Aktuálně na českém webu

Zrnko, které spojuje svět

       ·   20.02.2024
To je káva Dallmayr, synonym pro kvalitu a nadstandardní servis. Milovníky kávy spojuje tento lahodný nápoj po celém světě více než 300 let.

Znásilněná Rusalka

       ·   16.02.2024
"Danuš, víš že já agresivní nejsem. Ale kdyby přede mnou teď stál režisér, nevím, co bych s ním udělala," vyhlásila Johanna deset minut po začátku premíéry Rusalky ve Státní opeře Unter den Linden v Berlíně.

Voda je pravidlem hry

       ·   13.02.2024
Žije v Hamburku, ale její rodinné kořeny sahají až do Indonésie. Vizuální umělkyně a fotografka Janina Oeij hovoří o své fascinaci vodou, kterou zachycuje ve svých dílech.

Aktuálně na německém webu

Vergewaltigte Rusalka

       ·   16.02.2024
"Danuš, du weißt, dass ich nicht aggressiv bin. Aber wenn der Regisseur jetzt vor mir stünde, wüsste ich nicht, was ich mit ihm machen würde", erklärte Johanna zehn Minuten nach Beginn der Premiere von Rusalka

Wasser wird zur Spielregel

       ·   13.02.2024
Sie lebt in Hamburg, doch ihre Familienwurzeln reichen bis nach Indonesien. Die Bildende Künstlerin und Fotografin Janina Oeij spricht über ihre Wasser- Faszination, die sie in ihren Werken auffängt.