Kde nám chutná v Berlíně a v Praze

Pokaždé, když ochutnáme něco jedinečného, musíme se o to s vámi podělit. Našli jsme v Berlíně unikátní místo, které potěší každého náročného gastro turistu. A nezapomněli jsme ani na Prahu. Tady jsou restaurace, ve kterých nám velmi zachutnalo.

BERLÍN / OTTO

Nekonvenční, experimentální, regionální. To vše v brutalistickém šarmu. Tak by se dala popsat nová restaurace snad nejzajímavějšího současného šéfkuchaře v Berlíně Vadima Ursuse.

Siven s rukolou a jedlými květinami

Neutuchající touha po autentické kuchyni bez ozdob a bez falše je jeho poznávacím znamením. Přednost dává regionálním surovinám, při jejichž použití obnovuje a objevuje hypermoderní a tradiční kuchařské techniky; k jeho oblíbeným patří i fermentace. Pracovní zkušenosti si přivezl z Norska, Portugalska, Mexika a Faerských ostrovů. Inovaci a alternativu Berlín miluje, a proto i kuchyni Otto. Restaurace má jen 19 míst, rezervace nutná. Více najdete zde.

PRAHA / AROMI

Pokud hledáte vysokou úroveň gastronomie, kuchyni zaměřenou na mořské plody a večeři v neformálním a příjemném prostředí, pak zamiřte na Náměstí míru do restaurace Aromi. Nachází se hned vedle Divadla na Vinohradech a patří k nejlepším restauracím v Praze. Cena je trochu vyšší, ale naprosto odpovídá kvalitě jídla a celkovému zážitku. Ať už zatoužíte po grilované chobotnici, čerstvých mořských rybách, krevetách či tradičních italských těstovinách, nebudete zklamaní.

Grilovaná smuha královská se sezónní zeleninou, liškami a mušlemi

To vše s výhledem na kostel sv. Ludmily. Ve vybrané dny si zde můžete dát šestichodové menu uvařené přímo proslulým šéfkuchařem a zakladatelem Aromi Riccardem Lucquem. V gastronomii se pohybuje od svých šestnácti let. Pracoval v michelinském restaurantu Da Alceo seafood v Pesaru, dále ve vyhlášených restauracích v Londýně a New Yorku a od roku 2002 žije v Praze, kde kromě Aromi otevřel také La Finestra in Cucina a řadu bister La Bottega. Více najdete zde.

Prahu připravila Veronika Hong, Berlín Danuše Siering.

Nejčtenější v kategorii Gourmet

Aktuálně na českém webu

Plánujte a sklízejte na Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Výstavy, komentované prohlídky napříč čtyřmi desítkami galerií, muzeí, aukčních síní i v nové galerii pod širým nebem. To je Mezinárodní festival vizuálního umění Prague Art Week 23, který bude v Praze probíhat od 21. do 24.

Aktuálně na německém webu

Planen und ernten Sie auf der Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Ausstellungen, Führungen durch vierzig Galerien, Museen, Auktionshäuser und eine neue Open-Air-Galerie. Das ist das internationale Festival der bildenden Kunst „Prague Art Week 23“, das vom 21. bis 24. September in Prag stattfinden wird. Die Besucher