Kdo je součástí protikoronového hnutí v Německu?

K zastáncům protikoronového hnutí se řadí jen menšina Němců. Zpochybňují existenci pandemie, nošení masek a Německo vidí na cestě k diktatuře. Do této skupiny však patří také lékaři a právníci. Kdo jsou tedy protagonisté tohoto hnutí?

QUERDENKER

Querdenker se stali během několika měsíců největším protestním hnutím v zemi. Zakladatelem je stuttgartský podnikatel v oblasti IT Michael Ballweg, který byl podle jeho vlastního prohlášení zcela apolitický a nikdy před vypuknutím pandemie se nezúčastnil žádné demonstrace. Na začátku roku chtěl odejít do důchodu a vydat se na cestu kolem světa – ta ale byla kvůli koroně zrušena. Na jeho první demonstraci v půli dubna ve Stuttgartu přišlo 50 lidí, o dva týdny později jich už bylo 5 000. Koncem srpna se zúčastnilo demonstrace v Berlíně 40 000 lidí, na listopadovou demonstraci v Lipsku přišlo přes 20 000 účastníků.

LÉKAŘI

Menšina zdravotníků – hlavně z řad naturopatů, zubních lékařů a gynekologů – prohlašují koronu za falešnou pandemii, kterou vymyslela vláda. Kromě lékaře a aktivisty Dr. Bodo Schiffmanna existují v Německu dvě hlavní sdružení, která šíří pseudovědeckou teorii: hamburská skupina „Ärzte für Aufklärung/Lékaři pro vysvětlení” a Passauská asociace lékařů a vědců (MWGFD) vedená mikrobiologem prof. dr. Sucharit Bhakdim, jehož kniha “Korona – falešný poplach?” se stala bestsellerem mezi popírači korony. Bhakdi kritizuje hlavně omezující opatření: “Všechna onemocnění dýchacích cest jsou nebezpečná, to platí nejen pro koronavirus, ale nejméně i pro deset dalších patogenů. Existuje pouze jeden zásadní rozdíl. Celosvětová kampaň se vede pouze proti Sars-CoV-2, terapie a prevence jsou naprosto nepřiměřené nebezpečí.“ 

PRÁVNÍCI

Lipský právník Ralf Ludwig se společně s právníky Markusem Haintzem a Kirsten Königovou dnes starají o právní záležitosti hnutí Querdenker. Všichni tři jsou správci silné skupiny 43 000 fanoušků na Facebooku „Corona Pandemie fällt heute aus/Koronová pandemie je dnes zrušena“.

INFLUENCEŘI

Sem patří např. ideolog Heiko Schrang, který má na YouTube téměř 180 000 sledujících. Vystupuje jako řečník na demonstracích a distribuuje videa s pasujícím obsahem.

Samuel Eckert měl na YouTube 150 000 sledujících, dokud mu platforma minulý týden nezablokovala kanál.

Záběry z protikoronové demonstrace u Braniborské brány 18. 11.:

Nejčtenější v kategorii Society

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,