Přečtěte si

My v Berlíně jsme šli na covid vědecky. A dopadli jsme stejně jako Praha

Ahoj, jak se máš. Jsme berlínský fundus nábytku a rekvizit pro film, reklamu a různé akce. „Akce“ se už jako pojem ale víc než rok skoro nepoužívá, protože žádné akce se nekonají – alespoň ne fyzicky. Naopak od 24. dubna probíhá v Berlíně snaha znemožnit prostřednictvím zákazu vycházení po 22. hodině prvotní formu všech akcí – pouhé lidské setkávání. Takové omezení platilo naposledy v roce 1953 při dělnickém povstání v Berlíně okupovaném Sověty.
Přečtěte si

Berlínští tatéři bojují o životy nazí, čeští sepsali petici a chtějí alespoň jednoho klienta denně

Nejen obchody, restaurace či kadeřnice. O své živobytí bojují v Česku i Německu i tatéři. Přesto, že jsou z předkoronavirové doby zvyklí tetovat za velice přísných hygienických podmínek, jsou i tato studia v obou zemích uzavřená. Němečtí tatéři se proto rozhodli na kritický stav své branže upozornit a v rámci online kampaně protestují nazí, oblečení jen do svého tetování. Češi zatím tak daleko nedošli, na internetu však koluje petice, v níž tatéři žádají alespoň částečné umožnění provozu.
Přečtěte si

Včerejší „Alarmstufe Rot“ v Berlíně: Umění je lidsky relevantní

Koronavirus zasáhnul kulturní kreativce obzvlášť tvrdě. Mnoho umělců musí přemýšlet, zda by neměli uvažovat o změně povolání. Chybí příjem a pomoc je v nedohlednu. Obzvlášť po včerejším prohlášení vlády o dalších opatřeních. S cílem upozornit na tuto smutnou situaci se včera konala v Berlíně demonstrace za podpory špičkových umělců a organizace #AlarmstufeRot.
Přečtěte si

Nová normalita – Jaká je současná situace v Berlíně?

Vlastně bych teď chtěla psát o aktuálních eventech a vernisážích, o nově otevřených restauracích, chtěla bych si zase postěžovat, že jsme nedostali lístky do opery na premiéru nebo na koncert do filharmonie. Ráno bych chtěla kontrolovat, zda jsou všechny boty doma…. tedy zda se synové vrátili z nočního klubu či baru či jestli tam přibyl nějaký pár navíc. Jak ráda bych si poslechla všechny možné i nemožné historky, co mládež v Berlíně zase zažila! Namísto toho sedím a uvažuji, jak odpovědět na nejčastější otázku, kterou v dnešní době dostávám: “Jaká je současná situace v Berlíně?” Ano, budu teď psát o probouzení…. ale procitnutí začnu větou: „O uklidnění situace zatím nemůžeme být řeč.“
Přečtěte si

Co ukázala sobotní demonstrace v Berlíně?

Vyprávění lidí, kteří byli na sobotní demonstraci v Berlíně, rozlišné komentáře v médiích, fotografie, které už nechceme vidět. 38 tisíc demonstrantů, 33 zraněných policistů a útok na Říšský sněm. Co ukázala demonstrace v Berlíně?
Přečtěte si

Oliver Dunk: Drama kolem dnešní demonstrace v Berlíně

Zákaz a vzápětí soudní povolení dnešní demonstrace v Berlíně zvýšilo hladinu adrenalinu v krvi mnoha Berlíňanů. Kompetentní názor k celé situaci má i Oliver Dunk, majitel radia Schlager B2, který dnes v 10.10 h vysílá ke svým 800 tisícům posluchačům v Německu tuto zprávu:
Berlínská demobstrace na vodě
Přečtěte si

Vodní demonstrace v Berlíně

Od 25. května jsou demonstrace opět povolené, a tak se demonstranti věnují tomu, co tak rádi v Berlině dělají – demonstrují. “Vodní demonstrace” na berlínském Landwehr kanálu však byla přece jen trochu jiná – účastníci se poprvé setkali na vodě.