Knedlíky v Berlíně

Mákem sypaný kynutý švestkový knedlík s borůvkami je rakouská specialita. I na ty ale v Berlíně pamatují Foto: Shutterstock
Kdo má pocit, že knedlíky jsou pouze českou specialitou, ten by si měl zajet na gurmánský zájezd do Berlína. Najdete je zde totiž na lístku v mnoha restauracích, v těch nejrůznějších variantách a chutích. Vybrali jsme pro vás ty nejznámější.

Mákem sypaný kynutý švestkový knedlík s borůvkami je rakouská specialita. I na ty ale v Berlíně pamatují Foto: Shutterstock

Knödelwirtschaft, Neukölln

Název Knödelwirtschaft by se dal přeložit jako “knedlíkové hospodářství”. A to pasuje. V málokteré restauraci najdeme tak velký výběr knedlíků jako právě zde, kde se nacházejí téměř na každém talíři. Současní majitelé restaurace zpočátku vařili doma knedlíky pro své přátele, poté se vydali na různé pouliční street-food trhy. Úspěch byl tak veliký, že se rozhodli otevřít vlastní čistě knedlíkovou restauraci. A ta funguje!

Vybrat si můžete slaninové knedlíky, horské sýrové knedlíky, špenátové ricottové knedlíky, knedlíky s červenou řepou nebo veganské tofu knedlíky s houbami podávané se salátem. A nechte si trochu místa ještě na dezert – jak jinak – krupicové knedlíky s meruňkovým kompotem chutnají výtečně!

Wirtshaus zum Mitterhofer, Kreuzberg

Majitel Hannes Mitterhofer pochází z Jížního Tyrolska, a to poznáte okamžitě. V jeho Wirtshaus zum Mitterhofer si můžete dát ty nejchutnější sýrové špecle, křupavé a tenké řízky, chutné knedlíky mnoha druhů, polévku frittata a mnoho dalšího. V létě můžete posedět na širokém chodníku před impozantní starou budovou, v zimě je příjemně a útulno uvnitř.

Drei Flaschen Bar, Neukölln

Na Böhmische Strasse – ano, ta v Berlíně skutečně existuje – nenajdete sice českou restauraci, ale domácí knedlíky ano, které se v baru Drei Flaschen podávají ke svařenému vínu a můžete si je objednat i s sebou. Výběr vín je vynikající, stejně jako letní posezení venku.

Häppies, Prenzlauer Berg

Kdo říká, že kynuté knedlíky se jedí jen nasladko? V malé kavárně Häppies v Helmholtzkiezu se podávají sladké, ale i slané knedlíky vařené v páře. Najdete zde šest různých variant, které nepostrádají originalitu. Za 4,50 eura si můžete objednat například Helene: Vegetariánskou kouli s modrým sýrem, hruškou, karamelizovanou čekankou, jalovcovo-borůvkovou omáčkou a praženými mandlemi.

Spätzle & Knödel, Friedrichshain

Pít přirozeně zakalené pivo a nadlábnout se švábsko-bavorskou kuchyní. A k ní patří samozřejmě i knedlíky. V nabídce je například bylinkový krém s houbami za 7,40 eur s výběrem houskových knedlíků, preclíkových nebo těch vařených v ubrousku. Sladkou alternativou jsou meruňkové knedlíky se skořicí, cukrem a strouhankou.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Food Week v Berlíně – velká jízda pro chuťové pohárky

Food Week Berlin 2021, který se letos koná od 20. do 29. září, je sice o něco menší než obvykle, ale je stejně vzrušující jako vždy. Zve k objevování nových požitků, k poznávání neznámých způsobů přípravy jídla a vyzývá naše chuťové pohárky vydat se opět na velkou jízdu.
Přečtěte si

Champagne: Čím by si na Silvestra připil Winston Churchill

„Šampaňské by mělo být suché, studené a zdarma.“ S autorem tohoto citátu Winstonem Churchillem máme něco málo společného. Přiznávám, že také nejraději úřaduji dlouho ráno v posteli, má velká rozhodnutí padnou rovněž vždy ve vaně plné pěny, duchovní sílu čerpám malováním… A co máme společného asi nejvíc, je fakt, že milujeme šampaňské a Francii.

Nejčtenější v kategorii Gourmet

Aktuálně na českém webu

Kulturní průvodce na léto do Prahy i Berlína

       ·   23.06.2022
Sculpture Line 2022 – sochy opět vyrazí do ulic Vše plyne a vše se mění. Další ročník sochařského festivalu Sculpture line se uvelebil na náměstích, prostranstvích a zákoutích českých, moravských a evropských měst, aby i v komplikované společenské

Aktuálně na německém webu

Kulturtipps für Prag und Berlin

       ·   23.06.2022
Skulpturen gehen wieder auf die Strasse Alles vergeht und alles verändert sich. Das nächste Festival der Bildhauerkunst Sculpture Line wird sich auf den Stadtplätzen, in öffentlichen Räumen und in Winkeln der tschechischen, mährischen und europäischen Städte niederlassen, um die Kraft der Bildhauerkunst auch in einer…