Má mít Mikuláš roušku?

Mikuláš s rouškou? Myšlenka cukráře z Bavorska nejdříve vyvolala nepřátelství na sociálních sítích. Dnes objednávky nezvládá zpracovat.

Ve výjimečném roce 2020 vyvolává téma korony širokou diskusi, dokonce i u cukrářských výrobků. Na čokoládového Mikuláše s rouškou z cukrárny v Bavorsku byly reakce všeho druhu a mnohé bez servítek. „Reakce jsou smíšené,“ říká Herbert Häcker, majitel Café Heintz v Bad Königshofen. Někteří píšou, že je “nenormální” a obviňují cukráře z instrumentalizace. „Někteří mi napsali, že lezu politikům do zadku a mám vymytý mozek,” říká cukrář. „Jiní napsali, že mi přejí bankrot.” Další jsou zase nadšeni a oceňují jeho kreativní a zábavný nápad, který zapadá přímo do naší doby: „Proč by měl jít Mikuláš bez roušky, když ji všichni nosíme?”

Do večera 18. listopadu měl na facebooku přes 2 000 komentářů. Pozitivní komentáře ale převažují. Výsledek? „Nyní nemůžeme zvládnout to množství objednávek, které dostáváme,” říká Häcker. Čokoládoví Mikuláši jsou k dispozici v pěti různých verzích. Podle velikosti a hmotnosti stojí od čtyř do devíti eur. Objednávky mají z celého Německa a počet stále roste. „Už jsem požádal kolegy z řad cukrářů o pomoc. Jsme malá firma, už to sám nezvládám.” Nyní přicházejí objednávky z Rakouska, Švýcarska a Švédska. Mikuláš s rouškou míří do světa.

Nejčtenější v kategorii Gourmet

Aktuálně na českém webu


Aktuálně na německém webu

Falkensteiner - The Sky is no limit

·     17.04.2023
Reinhard Wall, Generaldirektor des Falkensteiner Spa Resorts in Mariánské Lázně (Marienbad) denkt über die Voraussetzungen für den Erfolg in seiner Branche nach: Hotelketten dominieren in Deutschland, private und unabhängige Hotels in Tschechien.

Read More »