Má mít Mikuláš roušku?

Mikuláš s rouškou? Myšlenka cukráře z Bavorska nejdříve vyvolala nepřátelství na sociálních sítích. Dnes objednávky nezvládá zpracovat.

Ve výjimečném roce 2020 vyvolává téma korony širokou diskusi, dokonce i u cukrářských výrobků. Na čokoládového Mikuláše s rouškou z cukrárny v Bavorsku byly reakce všeho druhu a mnohé bez servítek. „Reakce jsou smíšené,“ říká Herbert Häcker, majitel Café Heintz v Bad Königshofen. Někteří píšou, že je “nenormální” a obviňují cukráře z instrumentalizace. „Někteří mi napsali, že lezu politikům do zadku a mám vymytý mozek,” říká cukrář. „Jiní napsali, že mi přejí bankrot.” Další jsou zase nadšeni a oceňují jeho kreativní a zábavný nápad, který zapadá přímo do naší doby: „Proč by měl jít Mikuláš bez roušky, když ji všichni nosíme?”

Do večera 18. listopadu měl na facebooku přes 2 000 komentářů. Pozitivní komentáře ale převažují. Výsledek? „Nyní nemůžeme zvládnout to množství objednávek, které dostáváme,” říká Häcker. Čokoládoví Mikuláši jsou k dispozici v pěti různých verzích. Podle velikosti a hmotnosti stojí od čtyř do devíti eur. Objednávky mají z celého Německa a počet stále roste. „Už jsem požádal kolegy z řad cukrářů o pomoc. Jsme malá firma, už to sám nezvládám.” Nyní přicházejí objednávky z Rakouska, Švýcarska a Švédska. Mikuláš s rouškou míří do světa.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Manifesto Market v Berlíně

Potsdamer Platz, náměstí vystavené na základech bývalé Berlínské zdi, patří k turisticky nejnavštěvovanějším místům v Berlíně. Od 25. ledna zde má novou atrakci: uprostřed náměstí otevřel na ploše 4 400 qm své brány, původně český projekt, Manifesto Market. S celkem 22 restauracemi a čtyřmi bary se podle provozovatele jedná o největší food hub v Evropě.

Nejčtenější v kategorii Gourmet