Má mít Mikuláš roušku?

Mikuláš s rouškou? Myšlenka cukráře z Bavorska nejdříve vyvolala nepřátelství na sociálních sítích. Dnes objednávky nezvládá zpracovat.

Ve výjimečném roce 2020 vyvolává téma korony širokou diskusi, dokonce i u cukrářských výrobků. Na čokoládového Mikuláše s rouškou z cukrárny v Bavorsku byly reakce všeho druhu a mnohé bez servítek. „Reakce jsou smíšené,“ říká Herbert Häcker, majitel Café Heintz v Bad Königshofen. Někteří píšou, že je “nenormální” a obviňují cukráře z instrumentalizace. „Někteří mi napsali, že lezu politikům do zadku a mám vymytý mozek,” říká cukrář. „Jiní napsali, že mi přejí bankrot.” Další jsou zase nadšeni a oceňují jeho kreativní a zábavný nápad, který zapadá přímo do naší doby: „Proč by měl jít Mikuláš bez roušky, když ji všichni nosíme?”

Do večera 18. listopadu měl na facebooku přes 2 000 komentářů. Pozitivní komentáře ale převažují. Výsledek? „Nyní nemůžeme zvládnout to množství objednávek, které dostáváme,” říká Häcker. Čokoládoví Mikuláši jsou k dispozici v pěti různých verzích. Podle velikosti a hmotnosti stojí od čtyř do devíti eur. Objednávky mají z celého Německa a počet stále roste. „Už jsem požádal kolegy z řad cukrářů o pomoc. Jsme malá firma, už to sám nezvládám.” Nyní přicházejí objednávky z Rakouska, Švýcarska a Švédska. Mikuláš s rouškou míří do světa.

Danuše Siering

Nejčtenější v kategorii Gourmet

Aktuálně na českém webu

Zrnko, které spojuje svět

       ·   20.02.2024
To je káva Dallmayr, synonym pro kvalitu a nadstandardní servis. Milovníky kávy spojuje tento lahodný nápoj po celém světě více než 300 let.

Znásilněná Rusalka

       ·   16.02.2024
"Danuš, víš že já agresivní nejsem. Ale kdyby přede mnou teď stál režisér, nevím, co bych s ním udělala," vyhlásila Johanna deset minut po začátku premíéry Rusalky ve Státní opeře Unter den Linden v Berlíně.

Voda je pravidlem hry

       ·   13.02.2024
Žije v Hamburku, ale její rodinné kořeny sahají až do Indonésie. Vizuální umělkyně a fotografka Janina Oeij hovoří o své fascinaci vodou, kterou zachycuje ve svých dílech.

Aktuálně na německém webu

Vergewaltigte Rusalka

       ·   16.02.2024
"Danuš, du weißt, dass ich nicht aggressiv bin. Aber wenn der Regisseur jetzt vor mir stünde, wüsste ich nicht, was ich mit ihm machen würde", erklärte Johanna zehn Minuten nach Beginn der Premiere von Rusalka

Wasser wird zur Spielregel

       ·   13.02.2024
Sie lebt in Hamburg, doch ihre Familienwurzeln reichen bis nach Indonesien. Die Bildende Künstlerin und Fotografin Janina Oeij spricht über ihre Wasser- Faszination, die sie in ihren Werken auffängt.