Přečtěte si

Oliver Dunk: Více či méně jasné zprávy od Merkelové a Södera

Pokud nedostaneme pandemii v Německu pod kontrolu, dojde k lockdownu. Zpochybňovat například četnost testů a zákaz ubytování je správné. Je však nejvyšší čas neustále nediskutovat o smyslu a nesmyslu opatření jako je maska, omezení kontaktů a vzdálenost. Je nejvyšší čas dodržovat pravidla. Egoismus je out!
Přečtěte si

Podzim bude těžký, říkají Němci

Na čerstvém vzduchu není korona téměř žádný problém, o tom je přesvědčena nejen většina laiků, ale i vědců. Co se stane ale na podzim, když budeme trávit více času v uzavřených místnostech? V kanceláři, tělocvičně, v restauraci, baru nebo v letadle?
Přečtěte si

SOUTĚŽNÍ ANKETA N&N: Ptali jsme se, odpověděli jste a tři z vás vyhráli

Před časem jsme pro vás připravili anketu týkající se vašich zvyků před a po koronakrizi. Děkujeme všem, kteří se ankety zúčastnili. Zároveň s anketou jsme vyhlásili soutěž o designové roušky od módních návrhářek Jitky Klett, Kateřiny Geislerové a Zdeňky Imreczeové. Tři z vás, kteří v anketě odpověděli, tyto designové roušky vyhrají.
Přečtěte si

Německo přitvrdilo v boji proti koronaviru

20. duben, pondělí po Velikonocích. To bylo datum, ke kterému se upínaly naděje mnoha Berlíňanů na postupná větší uvolňování koronových omezení. A taky to měl být po pěti týdnech korona prázdnin den, kdy se měly děti v Berlíně vrátit do škol a školek. Do poslední chvíle to tak i vypadalo, ale místo toho přišla pro rodiče studená sprcha. Školky by měly zůstat zavřené až do srpna. Z pěti týdnů prázdnin se tak stalo pět měsíců.
Přečtěte si

Česká muzea online

Jak si vedou časká muzea online? A která se vyplatí sledovat? Máme pár tipů na programy, které nás v této době zaujaly, a tak je posíláme dál.
Přečtěte si

Jitka Klett: Covid fashion

Jitka Klett se projevila jako vizionář hned ve dvou rovinách. Poprvé, když začala přemýšlet o kolekci TERRA pro letošní jaro/léto. Ta jako by reagovala na aktuální situaci dneška. A podruhé, když na letišti začala přemýšlet o designových maskách.
Přečtěte si

Roušky jako pojítko Čechů v Německu

Roušky. Zatímco v České republice je nosí politici i moderátoři v televizním studiu, v Německu si je lidé neberou ani do supermarketu. Boj proti koronaviru probíhá v Německu i v České republice trochu jinak. Německo zavádělo opatření postupně a se zhruba týdenním zpožděním oproti České republice. Takže v době, kdy se hromadně zavíraly české školy, život například v Berlíně probíhal zcela normálně a místní se doslova divili, co to v Čechách „blázníme“. Takové reakce jsem slýchala, když jsem vyprávěla o opatřeních svým německým známým.