Na co myslet, když v Berlíně zakládáte vlastní byznys

Berlin Berlin, da will ja jeder hin – tam chce každý. Určitě je to dobrodružné město na party, na výlet, na víkend. Ale je vhodné začít v Berlíně svůj byznys? Odvážnému štěstí přeje a pár faktorů k tomu.

1. Letecké spojení

Stejně jako v Praze, tak i v Berlíně jste v srdci Evropy. Staré letiště sice praská ve všech, ale je v centru a dostanete se z něj v Evropě téměř všude. Na dálkové lety ale zapomeňte.

2. Inovativní firmy

V Berlíně najdete úspěšné firmy v klíčových odvětvích – včetně špičkových technologií – ve zdravotní péči, ve vědě, v ekonomice služeb, mobilitě a logistice. Berlínské startupy jako Zalando, DaWanda a ImmobilienScout24 jsou influencery na německém trhu. Věhlas za hranice Německa již dosáhl např. Rocket Internet a Project A.  Kreativní obory jako fashion a design tento výběr esteticky doplňují.  

3. Věda a výzkum

Berlín je hlavním městem výzkumných pracovníků a vědců v Evropě. Obzvlášť v oblasti biotechnologie, medicíny a komunikační technologie.

4. Startupový ekosystém

Berlín je po Londýně největší startupovou metropolí v Evropě a nejrychleji rostoucím startupovým ekosystémem na světě. Průměrně každých 14 hodin je zde založen nový startup. Podporou je i “továrna na inspirace”, inovativní kancelářský kampus Factory Berlin. Po Londýně má Berlín nejvíce coworking places v Evropě. V současné době jich je aktivních 98.

5. Život v Berlíně

Sehnat byt je opravdu kovbojka, ale díky ještě stále relativně nízkým životním nákladům a vibrujícímu kulturnímu životu přitahuje Berlín mnoho vysoce talentovaných lidí, kteří jsou benefitem nejen pro město, ale i společenský život.

Nejčtenější v kategorii Business

Aktuálně na českém webu

Plánujte a sklízejte na Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Výstavy, komentované prohlídky napříč čtyřmi desítkami galerií, muzeí, aukčních síní i v nové galerii pod širým nebem. To je Mezinárodní festival vizuálního umění Prague Art Week 23, který bude v Praze probíhat od 21. do 24.

Aktuálně na německém webu

Planen und ernten Sie auf der Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Ausstellungen, Führungen durch vierzig Galerien, Museen, Auktionshäuser und eine neue Open-Air-Galerie. Das ist das internationale Festival der bildenden Kunst „Prague Art Week 23“, das vom 21. bis 24. September in Prag stattfinden wird. Die Besucher