Na co myslet, když v Berlíně zakládáte vlastní byznys

Berlin Berlin, da will ja jeder hin – tam chce každý. Určitě je to dobrodružné město na party, na výlet, na víkend. Ale je vhodné začít v Berlíně svůj byznys? Odvážnému štěstí přeje a pár faktorů k tomu.

1. Letecké spojení

Stejně jako v Praze, tak i v Berlíně jste v srdci Evropy. Staré letiště sice praská ve všech, ale je v centru a dostanete se z něj v Evropě téměř všude. Na dálkové lety ale zapomeňte.

2. Inovativní firmy

V Berlíně najdete úspěšné firmy v klíčových odvětvích – včetně špičkových technologií – ve zdravotní péči, ve vědě, v ekonomice služeb, mobilitě a logistice. Berlínské startupy jako Zalando, DaWanda a ImmobilienScout24 jsou influencery na německém trhu. Věhlas za hranice Německa již dosáhl např. Rocket Internet a Project A.  Kreativní obory jako fashion a design tento výběr esteticky doplňují.  

3. Věda a výzkum

Berlín je hlavním městem výzkumných pracovníků a vědců v Evropě. Obzvlášť v oblasti biotechnologie, medicíny a komunikační technologie.

4. Startupový ekosystém

Berlín je po Londýně největší startupovou metropolí v Evropě a nejrychleji rostoucím startupovým ekosystémem na světě. Průměrně každých 14 hodin je zde založen nový startup. Podporou je i “továrna na inspirace”, inovativní kancelářský kampus Factory Berlin. Po Londýně má Berlín nejvíce coworking places v Evropě. V současné době jich je aktivních 98.

5. Život v Berlíně

Sehnat byt je opravdu kovbojka, ale díky ještě stále relativně nízkým životním nákladům a vibrujícímu kulturnímu životu přitahuje Berlín mnoho vysoce talentovaných lidí, kteří jsou benefitem nejen pro město, ale i společenský život.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Petra Gümplová: Německo je země orientovaná na budoucnost  

“Nevybavuji si, že by se při nějaké vážné debatě někdo obracel k minulosti, pokoušel se minulost nějak zakonzervovat, udržet, nebo nedejbože oživit”, říká politoložka a socioložka z Univerzity Friedricha Schillera v Jeně Petra Gümplová. Zabývá se dlouhodobě demokratickou politikou a globální spravedlností v kontextu klimatické změny a využívání nerostného bohatství.
Přečtěte si

O vlaku, kde se mladí Češi a Němci potkají s drogami – úplně jinak, než byste čekali 

Fascinující ponor do světa mladých lidí nabízí český projekt REVOLUTION TRAIN – vlak, v němž jsou reálně simulovány situace spojené se závislostmi a užíváním drog. Autentickou a poučnou jízdu už v něm zažilo více než 250 000 návštěvníků v Česku a Německu, říká Jan Lamser bývalý bankéř, expert na blockchainy, teorii her, vystudovaný teolog, který který tento unikátní interaktivní projekt podporuje.
Přečtěte si

Pražské Manifesto otevírá pobočku na Postdamer Platz

Potsdamer Platz, náměstí vystavené na základech bývalé Berlínské zdi, patří k turisticky nejnavštěvovanějším místům v Berlíně. Od 25. ledna zde má novou atrakci: uprostřed náměstí otevřel na ploše 4 400 qm své brány, původně český projekt, Manifesto Market. S celkem 22 restauracemi a čtyřmi bary se podle provozovatele jedná o největší food hub v Evropě.

Nejčtenější v kategorii Business