Na co myslet, když v Berlíně zakládáte vlastní byznys

Berlin Berlin, da will ja jeder hin – tam chce každý. Určitě je to dobrodružné město na party, na výlet, na víkend. Ale je vhodné začít v Berlíně svůj byznys? Odvážnému štěstí přeje a pár faktorů k tomu.

1. Letecké spojení

Stejně jako v Praze, tak i v Berlíně jste v srdci Evropy. Staré letiště sice praská ve všech, ale je v centru a dostanete se z něj v Evropě téměř všude. Na dálkové lety ale zapomeňte.

2. Inovativní firmy

V Berlíně najdete úspěšné firmy v klíčových odvětvích – včetně špičkových technologií – ve zdravotní péči, ve vědě, v ekonomice služeb, mobilitě a logistice. Berlínské startupy jako Zalando, DaWanda a ImmobilienScout24 jsou influencery na německém trhu. Věhlas za hranice Německa již dosáhl např. Rocket Internet a Project A.  Kreativní obory jako fashion a design tento výběr esteticky doplňují.  

3. Věda a výzkum

Berlín je hlavním městem výzkumných pracovníků a vědců v Evropě. Obzvlášť v oblasti biotechnologie, medicíny a komunikační technologie.

4. Startupový ekosystém

Berlín je po Londýně největší startupovou metropolí v Evropě a nejrychleji rostoucím startupovým ekosystémem na světě. Průměrně každých 14 hodin je zde založen nový startup. Podporou je i “továrna na inspirace”, inovativní kancelářský kampus Factory Berlin. Po Londýně má Berlín nejvíce coworking places v Evropě. V současné době jich je aktivních 98.

5. Život v Berlíně

Sehnat byt je opravdu kovbojka, ale díky ještě stále relativně nízkým životním nákladům a vibrujícímu kulturnímu životu přitahuje Berlín mnoho vysoce talentovaných lidí, kteří jsou benefitem nejen pro město, ale i společenský život.

Nejčtenější v kategorii Business

Aktuálně na českém webu

Děti z KIDS Company Praha objevují umění 

       ·   04.06.2024
🇩🇪 Sie können diesen Artikel auch auf Deutsch lesen: Kinder von KIDS Company Prag entdecken Kunst Nejdůležitějším posláním KIDS Company Praha je dvojjazyčná výchova. Probíhá během celého dne tzv. imerzní metodou, kdy s dětmi komunikují češti…

Aktuálně na německém webu

Kinder von KIDS Company Prag entdecken Kunst

       ·   04.06.2024
Die zweistöckige gelbe Villa in der ruhigen Straße Hradešínská im Prager Stadtteil Vinohrady ist schon von weitem zu sehen. Gerade dort siedelt der tschechisch-deutsche Kindergarten KIDS Company Prag, der vor neunzehn Jahren von Markéta Frank