Na Halloween se Berlín představil zájemcům v ponurém světle

Jack the Ripper attacking two young victorian women with a knife at night
Blíží se 31. říjen a Berlíňané se opět připravují na Halloween. Letos je ale všechno trochu jinak, čarodějnice, upíři a duchové nemohou slavit tak bouřlivě a přecházet z domu do domu jako v předchozích letech. I tento Halloween se však v Berlíně budou konat akce odkazující na tento původně keltský lidový svátek. Průmysl cestovního ruchu má pro tuto příležitost připravené vyprávění o masovém vrahovi, ale i prohlídku někdejších popravišť a dějišť honů na čarodějnice.

1. Děsivé prohlídky města

Stranou večerního ruchu města vás průvodce protáhne zákoutími, kde kdysi bývala popraviště, nebo i dějišti honů na čarodějnice.

Podívejte se na místa, kde kdysi stály šibenice a nechte si německou metropoli představit jako domov duchů a čarodějnic a vyslechněte si příběhy o velkých katastrofách, které Berlín nakonec ještě docela dobře přežil.

Vrcholem prohlídky je návštěva věže Exitus, která končí volným pádem.  

Prohlídku si můžete objednat (v 17 jazycích) prostřednictvím serveru Get Your Guide .

Franziskaner-Klosterkirche (1250) byl kostel ve čtvrti Mitte v Berlíně, nyní je v troskách. Foto: archiv

2. Muzeum Dungeon

Berlínské vězení Dungeon je atrakce, která vás uvrhne zpět do temné minulosti města. V 11 živých představeních zažijete chronologickou cestu časem zahrnující i plavbu na voru. Seznamte se se zlověstnými postavami z berlínské minulosti, jako je například nechvalně známý sériový vrah Carl Großmann. 

Zábava je to tak děsivá, že na ni smějí děti až od 10 let. 

Berlínské vězení Dungeon. Foto: archiv

3. Happy Halloween

Veselý Halloween existuje také pro děti. Pestrobarevný svět berlínského centra Legoland Discovery Centre se promění v kryté hřiště plné zábavy, her a strašidel. A samozřejmě je tu spousta stavebnic všech tvarů a barev, které čekají, až z nich děti něco postaví. 

Danuše Siering

Nejčtenější v kategorii Society

Aktuálně na českém webu

Zrnko, které spojuje svět

       ·   20.02.2024
To je káva Dallmayr, synonym pro kvalitu a nadstandardní servis. Milovníky kávy spojuje tento lahodný nápoj po celém světě více než 300 let.

Znásilněná Rusalka

       ·   16.02.2024
"Danuš, víš že já agresivní nejsem. Ale kdyby přede mnou teď stál režisér, nevím, co bych s ním udělala," vyhlásila Johanna deset minut po začátku premíéry Rusalky ve Státní opeře Unter den Linden v Berlíně.

Voda je pravidlem hry

       ·   13.02.2024
Žije v Hamburku, ale její rodinné kořeny sahají až do Indonésie. Vizuální umělkyně a fotografka Janina Oeij hovoří o své fascinaci vodou, kterou zachycuje ve svých dílech.

Aktuálně na německém webu

Vergewaltigte Rusalka

       ·   16.02.2024
"Danuš, du weißt, dass ich nicht aggressiv bin. Aber wenn der Regisseur jetzt vor mir stünde, wüsste ich nicht, was ich mit ihm machen würde", erklärte Johanna zehn Minuten nach Beginn der Premiere von Rusalka

Wasser wird zur Spielregel

       ·   13.02.2024
Sie lebt in Hamburg, doch ihre Familienwurzeln reichen bis nach Indonesien. Die Bildende Künstlerin und Fotografin Janina Oeij spricht über ihre Wasser- Faszination, die sie in ihren Werken auffängt.