Na Halloween se Berlín představil zájemcům v ponurém světle

Jack the Ripper attacking two young victorian women with a knife at night
Blíží se 31. říjen a Berlíňané se opět připravují na Halloween. Letos je ale všechno trochu jinak, čarodějnice, upíři a duchové nemohou slavit tak bouřlivě a přecházet z domu do domu jako v předchozích letech. I tento Halloween se však v Berlíně budou konat akce odkazující na tento původně keltský lidový svátek. Průmysl cestovního ruchu má pro tuto příležitost připravené vyprávění o masovém vrahovi, ale i prohlídku někdejších popravišť a dějišť honů na čarodějnice.

1. Děsivé prohlídky města

Stranou večerního ruchu města vás průvodce protáhne zákoutími, kde kdysi bývala popraviště, nebo i dějišti honů na čarodějnice.

Podívejte se na místa, kde kdysi stály šibenice a nechte si německou metropoli představit jako domov duchů a čarodějnic a vyslechněte si příběhy o velkých katastrofách, které Berlín nakonec ještě docela dobře přežil.

Vrcholem prohlídky je návštěva věže Exitus, která končí volným pádem.  

Prohlídku si můžete objednat (v 17 jazycích) prostřednictvím serveru Get Your Guide .

Franziskaner-Klosterkirche (1250) byl kostel ve čtvrti Mitte v Berlíně, nyní je v troskách. Foto: archiv

2. Muzeum Dungeon

Berlínské vězení Dungeon je atrakce, která vás uvrhne zpět do temné minulosti města. V 11 živých představeních zažijete chronologickou cestu časem zahrnující i plavbu na voru. Seznamte se se zlověstnými postavami z berlínské minulosti, jako je například nechvalně známý sériový vrah Carl Großmann. 

Zábava je to tak děsivá, že na ni smějí děti až od 10 let. 

Berlínské vězení Dungeon. Foto: archiv

3. Happy Halloween

Veselý Halloween existuje také pro děti. Pestrobarevný svět berlínského centra Legoland Discovery Centre se promění v kryté hřiště plné zábavy, her a strašidel. A samozřejmě je tu spousta stavebnic všech tvarů a barev, které čekají, až z nich děti něco postaví. 

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Jak jet do Berlína vlakem?

Mnoho turistů předpokládá, že do Berlínaje nejvýhodnější jet autobusem či letět letadlem. V mnoha případech to však neplatí. U letu do Berlína je nutné k času letu (navíc s přestupem v Mnichově či Frankfurtu) zpravidla přičíst čas odbavení a dopravu na letiště a z letiště do centra. V případě autobusů pak hrozí velké riziko komplikací na silnicích.
Přečtěte si

7 nejznámějších berlínských bunkrů

Kdysi sloužily jako vojenské objekty a poskytovaly ochranu před bombardováním. I dnes mohou vyprávět o temných kapitolách z historie města. Řada bunkrů dodnes spoluutváří obraz Berlína. Celkem třiadvacet bunkrů je možné využívat i nadále a v případě nouze by poskytly útočiště přibližně osmadvaceti tisícům lidí. Některé bunkry jsou prázdné trvale, v jiných se nacházejí sbírky umění nebo slouží jako připomínky historických událostí, o využití dalších ještě nikdo nerozhodl. Představujeme vám sedm nejznámějších z těchto gigantických staveb i to, k čemu dnes slouží – pakliže neskončily jako ten Hitlerův.

Nejčtenější v kategorii Society