Obchod se zimní módou Canada Goose otevřel v zimním Berlíně

Společnost Canada Goose otevřela v listopadu svůj první obchod v Německu. Po Londýně, Miláně a Paříži jde o čtvrtou filiálku v Evropě. Všude na světě, kde společnost Canada Goose otevírá své brány, kombinuje v obchodech arktickou tradici s moderní inovací.

„Berlín mi byl vždycky blízký. Díky živosti města a důležité umělecké scéně je Berlín jedním z nejzajímavějších měst na světě – pulzující a inspirativní jako málokteré jiné. Jsem velmi rád, že jsme nyní v srdci Berlína, na slavném Kurfürstendammu otevřeli náš obchod,”  řekl Dani Reiss, prezident a generální ředitel společnosti Canada Goose.

Originální interiér v srdci města

Dvoupatrový obchod se nachází v jedné z nejoblíbenějších historických ulic města v srdci centra západního města, na Kurfürstendammu 26a mezi prodejnou Tesla a Apple. Obchod kombinuje kanadské a německé designové prvky prostřednictvím symbiózy kreativity a povědomí o berlínském stylu. 

Od dřevěných a mramorových akcentů v celé místnosti až po zážitkový vstup v přízemí je berlínské zastoupení prvním obchodem na světě, který nabízí takzvanou „biodimenzionální“ instalaci. Jde o jedinečný prostor na stěně, který zachycuje osvětlení a prvky okolí, aby transponoval outdoorový svět dovnitř.

Trochu německé Kanady

Atraktivní součástí interiérového designu je stálá expozice, kde jsou k vidění vybraná umělecká díla kanadských a inuitských umělců, která vyprávějí příběhy severní Kanady. Díla vystavená v Berlíně se zaměřují na arktický a německý textil jako na dokonalé spojení obou světů.

Mezi vystavující umělce patří výtvarnice s inuitskými kořeny Shuvinai Ashoona nebo kanadský malíř a grafik Patrick Thompson. Kanadská umělkyně a designérka Shannon Boolová, která žije a pracuje v Berlíně, vytvořila elegantní sochu z legendární řady zimních bund nazvané Snow Mantra Parka.

Značka ze skladu

Canada Goose nabízí širokou škálu oblečení do deště a větru, lehké péřové oblečení, prémiové úplety a oblečení do extrémně chladného počasí, které chrání před všemi možnými živly. Značka představuje autentické dědictví kanadského životního stylu již více než 60 let. Byla založena v roce 1957 v malém skladišti v kanadském Torontu.

Dnes je jedním z předních světových výrobců outdoorového luxusního oblečení. Každá kolekce je podle vlastních slov výrobce „formována tvrdými požadavky Arktidy a inspirována neúnavnou inovací a nekompromisním řemeslným zpracováním“.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Martina Barta: Berlín mi pomohl provést životní restart

Z Prahy odešla v 18 letech studovat na Jazzový institut do Berlína, s kufrem, velkým kloboukem a trochou peněz v kapse. Nyní vystupuje s různými hudebními projekty mj. jako sólistka Big Bandu der Deutschen Oper Berlin na mezinárodních hudebních festivalech (Kurt Weill Fest, Choriner Musiksommer, Jazztage Dresden). Pravidelně také vystupovala v duu s uznávaným americkým vibrafonistou Davidem Friedmanem. “Jsem ráda, že jsem zůstala. Berlín je pro mě naprosto inspirativní město,” hodnotí po letech své rozhodnutí.
Shutterstock
Přečtěte si

Praha je pro digitální nomády nejlepším městem v Evropě

Podle globálního žebříčku „Cities Best Facilitating Remote Work“ vydaného platformou WorkMotion činnou na trhu práce, je Praha pro práci na dálku nejvhodnějším městem Evropy a pátým nejlepším na světě. Cizinci pracující v Praze si užívají kvalitní dopravu, veřejné vzdělávání a dostupné bydlení.

Nejčtenější v kategorii Society