Přečtěte si

Berlínský zápisník Veroniky Jonášové: Senior v županu a dívka s podpatky v pánských trenýrkách

„V Berlíně je dovoleno vše. To je asi zkráceně obsah této knihy.“ Tak zní komentář čtenářské recenze na mou knížku Berlíňanka, která pojednává o módě a životním stylu v Berlíně. Když mě před lety oslovilo nakladatelství, zda bych si takovou knížku nenapsala, s nadšením jsem kývla a pustila se do pátrání po tom, co je to tedy ona berlínská móda. Jenže teď si nejsem jistá, zda něco jako berlínská móda vůbec existuje. Je zde prostě dovoleno vše. Fádní i odvážné. Nudné i provokativní. Lidé se tu na ulicích nepozastavují nad ničím, a tak nikoho nevzruší nejrůznější kreace.
Přečtěte si

Pražský fashion week proběhne v autokině. V Německu si budou konkurovat letní akce v Berlíně a Frankfurtu

Koronavirový rok 2020 módnímu světu rozhodně víc vzal, než dal. Když ale odhlédneme od rušení přehlídek, tedy i možností prezentovat a prodávat nové kolekce, přinesl s sebou uplynulý rok i řadu otázek k zamyšlení. Jaká by měla móda v roce 2021 být, aby odrážela to, co nás naučila pandemie? Jaké hodnoty by měla vyznávat a jaké návrháře chceme vlastně podporovat? Na tyto otázky už v lednu zčásti odpověděl berlínský fashion week, který se nesl ve znamení digitalizace a udržitelnosti a kvůli stávajícím opatřením proběhl téměř celý online. Teď je s novým přístupem na řadě Praha. Organizátoři se proto rozhodli, že letošní fashion week v českém hlavním městě proběhne formou Drive-in Cinema, tedy autokina.
Přečtěte si

Jitka Klett: Jak nosit svobodu

Letošní rok je ve znamení návratů k vlasti, přerovnávání žebříčku hodnot a uvědomování si svobod, které za normálních okolností máme. Tato symbolika se promítla i do nové kolekce módní návrhářky Jitky Klett, která nese název LIBERTA. K jejímu uvedení si slovenská návrhářka nemohla vybrat lepší datum než právě 17. listopad.
Přečtěte si

Malé české značky a podniky, které stojí za to podpořit

Troufám si říci, že koronavirová krize se dotkla už opravdu každého z nás. Omezení pohybu venku, společenského i pracovního života musí dodržovat každý z nás. Otázku toho, kdo se pravidly řídí a kdo ne, ponechám stranou i to, zda jsou nařízení správná či ne, také s radostí přenechám odborníkům. To, co se nás všech však týká je otázka dopadu restrikcí na podniky a firmy kolem nás.
Přečtěte si

Udržitelné kolekce a zlepšující se módní průmysl aneb jak nám módní řetězce lžou

Každý týden přichází příběhy o tom, jak H&M udělalo dobrou věc. Skupina H&M zahrnující nejen H&M, ale i COS, Weekday, Monki, Arket, nebo & Other Stories, zjevně utrácí za svůj marketing spoustu peněz. Peněz, které by mohly být vyplaceny jejich pracovníkům šijícím naše levné a trendy kousky, které nepotřebujeme. Mimochodem, nikdo z nich si nevydělá ani minimální mzdu. Toho značka slíbila napravit již v roce 2013, ale stále čekáme.
Přečtěte si

Vzpomínka na indiánské léto Karin a Kateřiny

Naše pracovní cesty se setkaly přesně před třinácti lety a od té doby se prolnuly na mnoha projektech. Tentokrát jsme se společně rozhodly hledat české značky, které přicházejí na trh s kvalitními autentickými produkty a na vlastní kůži je pro vás vyzkoušet.