Park Igls – hotel pro zdraví

Všude čteme, že je třeba budovat svoji imunitu, aby se tělo mohlo ubránit virům. Ale jak na to? Zvolte profesionální cestu a vložte se do rukou expertů, kteří své práci rozumí. Pročistěte své tělo pomocí půstu a nechte si udělat kompletní check up!

Zdravý hotel Park Igls nedaleko Innsbrucku nabízí zdravotní programy, které se individuálně zaměřují na Mayr půsty, De-Stress, Metabolic, Neuro a Physio. V nabídce najdete i speciální programy na posílení zdravotního systému a budování imunity – na 7, 14 nebo 21 dní. Nejlepší zpráva? Tento zdravý hotel má otevřeno i nyní!

„Upřímnou soustrast,“ pravil můj přítel, když se dozvěděl, že se chystám na detox. Tento určitě dobře míněný soucit mě rozesmál. Už dávno vím, že doby přísného půstu podle F.X.Mayra jsou dávná minulost: voda, čaj, zeleninový bujón a rohlíky s mlékem nemusí být jednostrannou stravou v době úspěšného půstu.

Moderní verze této slavné diety představuje chutné a rozmanité jídlo založené na dělené stravě. Hned při vstupní prohlídce vám lékař podle toho, co je cílem detoxikace, vybere jeden z osmi jídelníčků ušitých na míru vašim potřebám.

Když člověk chce pro své tělo udělat něco užitečného, potřebuje příjemnou atmosféru, ale především odborníky, kterým může důvěřovat a kteří mu pomohou překonat krizové momenty. Když jsou to navíc lidé upřímně přátelští a ochotní kdykoliv poradit a pomoci, pak je to zisk dvojnásobný. Přesně tak tomu je v hotelu Park Igls v Tyrolsku.

Očistná kúra tu probíhá pod lékařským dohledem. Po příjezdu vás lékař důkladně prohlédne, stanoví váš terapeutický program, skládající se z různých jednotlivých terapií a masáží. Každodenně ho individuálně přizpůsobuje vašim potřebám a přáním. „Půst totiž neslouží jen ke snížení hmotnosti, ale je zároveň vynikající prevencí, která přirozeným způsobem posiluje imunitní systém,” vysvětluje šéflékař dr. Peter Gartner v úvodní přednášce.  

Půst přispívá k léčení mnoha dalších zdravotních problémů. Mnozí se pro něj rozhodnou, pokud chtějí řešit poruchy trávení, pálení žáhy a žaludeční křeče. Může také významně zmírnit projevy akutních infekcí, přispívá k potlačení bolestí hlavy a nevolnosti, pomáhá mozku se soustředěním, aktivuje obnovu buněk, zlepší spánek, snižuje hladinu krevních tuků, cholesterolu a hodnoty krevního cukru. Seznam pozitivních účinků na zdraví člověka je skutečně přesvědčivý. Vědomé snižování příjmu potravy tělu uleví; pomůže mu nejen tělo odlehčit, ale také účinně ho zbavit škodlivých látek.

Dieta, kterou mi lékař při vstupní prohlídce doporučil, obnášela 1 200 kcal denně. Naprosto bez pocitu hladu jsem během deseti dnů shodil 6,5 kilogramů. Ráno jsem měl pravidelně pít roztok Glauberovy soli, který měl odlehčit a uvolnit má střeva, nicméně pro mě byly následky spíše stresující, a proto jsem tuto ranní proceduru občas vynechal. Zato další pokyn – denně vypít tři litry tekutin, které z mého těla měly vyplavit škodlivé látky jsem plnil naprosto poctivě. Každým dnem jsem se cítil lépe a lépe, hlavně mi začala přibývat energie. Je to opravdu zázrak přírody, jaké síly tělo vyvine, když se sníží přísun potravin.

Další pravidelnou ranní procedurou bylo kneippování čili hydroterapie, podle bavorského kněze a léčitele Sebastiana Kneippa, zakončená teplým zábalem břicha v části, kde se nachází játra.  Na to navazoval pestrý pohybový program, individuální nebo pod profesionálním dohledem trenéra. Pokud možno venku nebo ve světlem zaplaveném fitness centru pod střechou hotelu. Nechyběla ani vodní gymnastika a plavání ve velkém vyhřívaném bazéně. Vše doplněno saunami a parní lázní.

Samozřejmě jsem nevyužil všechno, nabídka je příliš rozmanitá. A součástí léčby je přece odpočinek, kterému jsem nejraději holdoval u čaje v hotelové knihovně.

Pročištěn skrz naskrz, uvolněný a odpočinutý jsem se vrátil do Berlína. Zásad stravování v Park Igls jsem se kupodivu držel ještě dlouho. Jak však všichni víme, disciplína netrvá věčně. Nicméně, díky očistné kúře mě posílený imunitní systém zatím stále chrání.  

Pokud někdy ve svém životním stylu znovu výrazně “vykolejím”, vím, co dělat: je zase čas podstoupit Mayrovu očistnou kúru. A těším se na výhledy ze svého okna na vrchol Hungerburg nad Innsbruckem (hrad s hladomornou). Dnes už vím – já v Park Igls hladovět nemusím.


Více informací, předvánočí a novoroční speciální nabídky najdete na: 

Gesundheitszentrum Park Igls
Igler Straße 51 | 6080 Innsbruck-Igls | Österreich
T +43 512 377 305 | info@park-igls.at | www.park-igls.at

Aktuálně na českém webu

Plánujte a sklízejte na Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Výstavy, komentované prohlídky napříč čtyřmi desítkami galerií, muzeí, aukčních síní i v nové galerii pod širým nebem. To je Mezinárodní festival vizuálního umění Prague Art Week 23, který bude v Praze probíhat od 21. do 24.

Aktuálně na německém webu

Planen und ernten Sie auf der Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Ausstellungen, Führungen durch vierzig Galerien, Museen, Auktionshäuser und eine neue Open-Air-Galerie. Das ist das internationale Festival der bildenden Kunst „Prague Art Week 23“, das vom 21. bis 24. September in Prag stattfinden wird. Die Besucher