Počet veganů stále roste

S tím i adresy, kde můžou uspokojit své touhy a požadavky. Sepsali jsme výběr těch nejzajímavějších a nejaktuálnějších v obou městech.S tím i adresy, kde můžou uspokojit své touhy a požadavky.

Veganská gastronomie v Berlíně se odhaduje na okolo 80 kaváren, snack barů a restaurací. Ale ani velká sestra Praha s počtem okolo 40 veganských adres v tomto směru nezahálí. Nejznámější veggie blog Happy Cow vyhlásil v ratingu „Top vegan friendly cities in the world 2018“ Berlín na druhém a Prahu na krásném devátém místě ve světě. Avšak kromě restaurací existují i jiné adresy pro vegany. Zde výběr těch nejzajímavějších a nejaktuálnějších v obou městech.

Berlín

První veganská mensa
23. dubna otevírá své brány na Technické Univerzitě TU Berlín první veganská mensa „Veggie 2.0“.  K tomuto účelu byla přestavěna bývalá kavárna v přízemí Hardenbergstraße 34, která nabízí moderní design se spoustou skla, lampiček, křesel a salonek, kde studenti mohou sedět před notebookem. Klasická studentská jídla zde však nenajdete. Za to např. sekanou z dýně a chia semínek, asijskou zeleninu z woku, curry z čočky nebo saláty všeho druhu — vše bez masa, sýrů, vajec, mléka a dalších živočišných surovin. Kuchařky mají na celý rok připravených 350 čistě veganských receptů! Denně se očekává okolo 500 návštěvníků; do klasické mensy o patro výše zavítá průměrně okolo 4 500 studentů.

berlin-mensa-vegan-veganska

www.stw.berlin

Veganské okružní jízdy po Berlíně
Spojení veganských zážitků se zajímavostmi ve městě, to je cílem Vegan Tours Berlín. Navštívíte např. Urban Farming Garden, farmářské trhy, veganské obchody nebo se můžete setkat s lidmi z udržitelných iniciativ. Buď se můžete přidat ke společným termínům, nebo si domluvit průvodce pouze pro sebe.

vegan-tours-berlin-jidlo

vegan-tours-berlin

www.vegantoursberlin.com

Alternativní sex-shop
„Pokud  vás tradiční sex-shopy neoslovuji a jste unaveni denním velkokapitalismem, doufáme, že příroda je pro vás osvěžující alternativou.“ Těmito slovy vás uvítá sex shop s veganskými „hračkami“ pro dospělé. Obchod je na Mehringdammu, ale i jejich stránky jsou velmi výřečné… dozvíte se tam věci, které možná ještě neznáte.

alternativni-vegan-sex-shop-berlin

alternativni-vegan-sex-shop-berlin-vibrator

www.other-nature.de

Veganské ruksaky a tašky
Takových ruksaků moc neexistuje. Sarah Jolitz vyrábí v blízkosti Berlína své úžasné zlaté ruksaky z listu ananasu. Za to získala cenu Vegan Fashion Award 2016 a pozornost mnoha fanoušků.

vegansky-batohy-ananas

www.kaliberfashion.com

Vegan Berlín
Chcete se dozvědět ještě více o veganství v Berlíně? Potom doporučuji stránky www.veganberlin.com

 

Praha

Veggie Náplavka
Největší český a přední evropský veganský open air event v Praze bude probíhat 1. května. Najdete zde inspiraci z toho nejlepšího, co rostlinná strava nabízí, součástí jsou i neziskové projekty na ochranu zvířat a planety.

veganska-naplavka-praha

www.veggienaplavka.cz

Loving Hut
Tento globální veganský řetězec, který má po celém světě přes 200 restaurací, ani v Praze nezklame. V Praze jich najdete hned sedm.

loving-hut-zlicin-veganska-jidelna

www.lovinghut.cz

Veganské vaření
Chcete si zpestřit jídelníček a poznat nové suroviny a postupy? Pak jste u Pavla Ovesného na správné adrese. 18. 5., 25. 5. a 9. 6. povede další kurzy veganského vaření.

kurzy-veganske-vareni

www.vegmania.cz/veganske-vareni

Veganský supermarket
V centru Prahy se nachází největší veganský supermarket v Česku s čistě rostlinnou stravou, kosmetikou a ekodrogerií s více než 6 000 druhy produktů.

vegansky-supermarket-world-vegan

www.worldvegan.cz

Veggie Tours Praha
4 hodinové prohlídky po vegetariánské/veganské Praze začínají vždy na Náměstí Republiky. V ceně 2 000 korun je návštěva 4 restaurací a doporučení pro obchody se zdravou stravou.

veggie-tours-praha

www.ilikeveggie.com

Text Danuše Siering

Nejčtenější v kategorii Society

Nejčtenější v kategorii Gourmet

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,