Pražská Chuchle se o víkendu promění v arénu pro gentlemany. Proběhne Prague Beach Polo Cup 2022.

Prague Beach Polo Cup 2022
Tento víkend se v Praze uskuteční první turnaj koňského póla na písku s mezinárodní účastí hráčů – Prague Beach Polo Masters. Koně zde sice hrají hlavní roli, ale tato akce je zároveň ideálním místem, kde navázat nové byznysové kontakty.

„Koňské pólo je nový golf,“ říká Jan Průcha, zakladatel a viceprezident České asociace hráčů koňského póla, který se o zakořenění tohoto gentlemanského sportu v České republice snaží již dvanáct let. Tato hra vznikla s největší pravděpodobností již v šestém století v Persii, odkud se rozšířila do Japonska a Indie, kde se stala tzv. zábavou urozených. Díky tomu, že Indii kolonizovali Britové, bleskově si sport oblíbili a přenesli na své rodné ostrovy. Odtud se pólo dostává do Ameriky, zejména do Spojených států a Argentiny.

Turnaj bude na písku – na jednom ze třech povolených povrchů pro koňské pólo.

To pražské se bude hrát na písku, což je jeden ze tří možných povrchů určených pro tuto luxusní hru – tráva, písek a sníh. „Tradiční koňské pólo se hraje samozřejmě na trávě. Hřiště je velké 274 x 146 metrů, což je plocha více než 180 tenisových kurtů. Hrát na takovém hřišti je pro nás, hráče, ten nejlepší sportovní zážitek. Bohužel, pro diváky už to tak atraktivní není. Pro ten správný divácký zážitek musí být kolem hřiště tribuny – takové hřiště v Česku zatím není – a diváci mají většinou dalekohledy,“ říká Jan Průcha. Z těchto důvodů pořádá koňská póla v tzv. arénách, kde se hraje s výrazným nafukovacím míčem. „Koně tryskají přímo kolem vás, cítíte jejich dusot při útoku. Je to opravdu dechberoucí záležitost,“ popisuje zakladatel.

Hlavním dnem víkendového turnaje je sobota 13. srpna, na kterou lze zakoupit také vstupenky do VIP Lounge a k tzv. firemním stolům pro šest osob. Právě zde vzniká podle organizátorů unikátní podhoubí pro navazování nových byznysových kontaktů a prezentaci značek. Pólo totiž začaly vyhledávat špičkové světové brandy z oblasti šperků, hodinek, aut, módních značek nebo výběrových nápojů. Zdá se, že je to právě pólo, které přebírá štafetu po golfu, který platil od devadesátých let jako místo, kde se navazuje a řeší byznys. Nyní lze pólo podle Průchy přirovnat z hlediska networkingu a potenciálních obchodních vztahů na úroveň Formule 1.

Pólo jako jeden z mála sportů nerozlišuje mezi hráčkami a hráči. Na turnaji bude i jeden čistě ženský tým ze Slovenska.

Na pražském utkání nebude chybět účast hráčů – a tím i fanoušků – z Německa, Anglie, Polska, Maďarska, Slovenska a samozřejmě z Česka. „Vzhledem k tomu, že je pólo – jako jeden z mála sportů na světě – smíšeným sportem, kde se nerozlišuje mezi hráčkami a hráči, budeme mít i čistě dámský tým ze Slovenska,“ říká Jan Průcha. K nejlepším hráčům světa v pólu dosud patří Argentinci, ale pravděpodobně si řada z nás propojuje koňské pólo především s Velkou Británií, kde je jeho vášnivým fanouškem i královna Alžběta II. a nejen princové rodu Windsorů pólo aktivně hrají.

V pátek a v neděli je vstup pro veřejnost zdarma. Za finálovou sobotu zaplatíte 250 Kč a vstupenky do VIP Lounge či místo u firemního stolu a také více informací najdete na: www.praguebeachpolo.com

Nejčtenější v kategorii Business

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,