První Salónek Lucie Šilhové přivítá Kateřinu Cajthamlovou

Již 2. listopadu se Lucie Šilhová v rámci svého nového projektu Salónek setká v prostoru Art & Event Gallery Černá labuť se svým prvním hostem – s doktorkou a psychoterapeutkou Kateřinou Cajthamlovou. Na co se těšit nyní a jací další hosté potvrdili svou účast?

V úterý 2. listopadu přijala pozvání do Salónku doktorka Kateřina Cajthamlová. Lékařka a psychoterapeutka, ale především žena, která spolu s Lucií Šilhovou napsala knihu Zázraky jsou logické. Knižní bloggerka a kulturní redaktorka Kateřina Osičková alias @katy_osicka o knížce napsala: „Nevím, jak začít, protože tahle knížka mě totálně dostala. Od první stránky jsem měla potřebu číst manželovi nahlas různé pasáže, všem, kdo byl ochotný poslouchat, jsem o osudech a životě Kateřiny Cajthamlové měla chuť vyprávět.

Doktorku Kateřinu jsem totiž jako mnoho z vás znala hlavně z pořadu Jste to, co jíte. Tam vyhazovala lidem jídlo z ledničky, tlusťochům říkala, že jsou podvyživení, a působila velmi přísně. Knížka Zázraky jsou logické mi nejen tuto část jejího života ukázala v novém světle. Je přísná hlavně na sebe, je neuvěřitelně chytrá a vzdělaná, vypracovala se, a přesto mluví o zázracích.“ 

Chcete si s Kateřinou Cajthamlovou popovídat o velmi osobní knize, která málem nevyšla, o inspirativních předcích, o rituálech i o tom, proč jsou zázraky logické? Přijďte za námi do nejvyššího patra domu Černá labuť v pražské ulici Na Poříčí. Druhého listopadu vás tam přivítají dvě milé, vstřícné, laskavé a velmi zábavné ženy.

Kateřina Cajthamlová

Vystudovala 1. lékařskou fakultu Univerizty Karlovy. Po Sametové revoluci si otevřela nestátní zdravotnické zařízení a věnovala se hlavně interně a léčila cizince. Kromě toho též přednášela. Později se objevila v televizi Prima jako tvář pořadu Jste to, co jíte. V České televizi moderovala pořad DoktorKA.

V současné době se věnuje hlavně psychoterapii, občas poradí lidem s hubnutím. Především ale přednáší pro Českou lékařskou komoru, pro Management osobního rozvoje pražské Vysoké školy ekonomické, pro farmaceutické firmy a mnoho dalších odborných i laických subjektů.

S Patrikem Rozehnalem natáčí každý týden rozhlasový pořad Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou. Je spoluautorkou dvou knížek. Čtěte pohádky, čtěte mezi řádky, napsala s Jitkou Hinkovou, Nebezpečný svět kalorií očima tří lékařů s profesorem Rajko Dolečkem a docentem Leošem Středou. Její samostatná kniha Abeceda začínajícího rodiče vyšla v nakladatelství Vyšehrad v roce 2019.

Lucie Šilhová přivítá na prvním Salónku lékařku a psychoterapeutku Kateřinu Cajthamlovou. Foto: archiv

Pozvánky na pozdější salónky potvrdily další zajímavé osobnosti

Ivo Kahánek, 17. ledna

Věhlasný pianista je považován za jednoho z vedoucích interpretů romantické klavírní hudby a za specialistu na český repertoár. Držitel cen Mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro, Klavírní soutěže Maria Canals v Barceloně, Vendôme Prize Vídeň a Mezinárodní klavírní soutěže Fryderyka Chopina v Mariánských Lázních koncertoval mimo jiné se Symfonickým orchestrem BBC pod vedením Jiřího Bělohlávka, s Berlínskými filharmoniky pod vedením sira Simona Rattleho, s Mahler Chamber Orchestra, s Vídeňskými filharmoniky, se Symfonickým orchestrem rozhlasu WDR a Curyšským komorním orchestrem. Ivo Kahánek se věnuje též pedagogické činnosti.

Tomáš Motl, 31. ledna

Bývalý šéfdramaturg televizní společnosti Febio, kde pod jeho vedením vznikly například cykly GEN nebo Cestománie. Stál u zrodu internetové verze měsíčníku National Geographic. V současné době je výkonným ředitelem kanálu ČT art a ředitelem Mezinárodního televizního festivalu Zlatá Praha, který pořádá Česká televize. V letech 2017 až 2019 byl členem výboru IMZ (The International Music and Media Centre).

Milan Svoboda, 14. února

Bývalý hlavní kastelán Národního památkového ústavu se v současné době věnuje instalacím historických tabulí a banketů na zámcích a v dalších objektech podobného druhu. Na zámku Kynžvart realizoval banket, jejž na počest císaře Ferdinanda V. pořádal rakouský kancléř Klemens Wenzel kníže von Metternich. Na Konopišti vytvořil sladkou barokní tabuli.

Je příznivcem tzv. živých památek, které nejsou pouze muzejními expozicemi, ale místy, kde se lidé dozvědí mnoho zajímavého o životě obyvatel jednotlivých objektů. Milan Svoboda jako manažer společenských eventů mimo jiné organizoval svatby tří dcer knížete Lobkowicze. Kromě toho spravuje část pozůstalosti herce a spisovatele Miroslava Horníčka.

Zdeněk Lhoták, 28. února

Fotograf, umělec a organizátor fotografických projektů. Je držitelem 2. ceny World Press Photo 1986 a titulu QEP (Qualified European Photographer). Ve své volné fotografické tvorbě se zaměřuje na lidské tělo formou autoportrétů v černobílé i barevné škále. Jeho fotografie relativizují pojmy krásy a ošklivosti i ženské a mužské symboliky.

Je členem správní rady Asociace profesionálních fotografů ČR, Spolku výtvarných umělců Mánes a občanského sdružení FotoForum Praha. Je autorem ikonických fotografií zablácených vojáků z Československé spartakiády. V roce 2020 získal ocenění Osobnost České fotografie.

Nejčtenější v kategorii Society

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,