#restartpodnikani Galerie vín díky Hithit jede dál!

Vinařství PROQIN dostalo kvůli koronakrizi dost ran, které byly na hraně „vykrvácení“. Vypadalo to, že jim osud pálavskou galerii vín, kterou si nedávno vzali pod křídla, zkrátka nepřeje. Nakonec je zachránil crowdfunding.

FOTO: Majitel vinařství PROQIN a Galerie Venuše Pálava Martin Prokeš – zcela vpravo.

Kdy jste si poprvé uvědomili, že jde skutečně do tuhého?

12. března jsme měli připraveny čtyři palety našich klasických šumivých vín pro Český dům na ambasádě v Tokiu pro Letní olympisjké hry 2020.
13. března bylo vše před proclením a expedicí ze strany ambasády stopnuto, protože se začalo pochybovat o konání olympiády jako takové.

Z čeho jste měli v tu chvíli největší strach?

Z paniky vyvolávané našimi pseudovůdci navyklími na estébácké praktiky a také ze stále více bobtnající byrokracie.

Nešlo jen o vinařství, ale také pálavskou galerii vín Galerii Venuše Pálava, která je od roku 2019 ve vašem portfoliu. Co vám v souvislosti s ní běželo hlavou?

Bylo to jako v bibli popisovaných sedm ran egyptských. Po převzetí zavřené kdysi slavné vinárny U Venuše a neefektivně fungujícího tak zvaného Salonu vín Pálavy, jsme byli na úvod vytopeni vodou. A hned po roce, kdy jsme přijali strategii dle našeho kréda NON MULTA SED MULTUN, tedy NE MNOHO, ale POUZE KVALITNĚ, udeřil blesk pandemie. Ale opět jsme se přes všechna trápení rozhodli vyhrnout rukávy, nadechnout se a nedat se. Podrželi nás naši klíčový a věrní zákazníci, ale i prostí nadšenci pro zájmové sdružení Zdravá Pálava.

Mohli jste i přes koronavirovou krizi v rámci vinařství nějak fungovat?

Bohužel to asi jako u ostatních bylo hodně omezené a naše prodeje se zastavily téměř na nulu.

Takže i pálavská galerie vín byla po celou dobu zamknuta na klíč, nebo?

Fungovali jsme pouze velmi skromně přes okénko. Ale využili jsme ten čas jako prostor pro dopilování a vyladění všech dlouho připravovaných balíčků naší školy sabráže – PROQIN ŠKOLA SABRAGE & PÁLAVA PICNIC POINT. I díky tomu si myslím, že jsme dobře připraveni na léto a podzim.

Vím, že jste spustili kampaň za záchranu Galerie Venuše Pálava prostřednictvím crowdfundingového projektu Hithit…

Byli jsme zkamáni z obrovské byrokracie a související nulové vládní podpory, tak jsme hledali jiné možnosti. Rozhodli jsme se pro projekt Hithit, který byl k našemu velkému překvapení velmi úspěšný. Nejen, že nás podpořili naši věrní, ale i zcela nám neznámí lidé. Podařilo se nám díky nim vybrat bezmála 80 tisíc korun na přežití naší pálavské galerie vín. Máme z toho obrovskou radost a jsme všem zúčastněným moc vděční, nyní začínáme posílat všem, kdo nás podpořili slíbené odměny.

Přehodnotili jste kvůli krizi své úvahy?

Na počátku krize jsme byli přesvědčeni o tom, že galerii vín musíme definitivně opustit. Ale právě díky Hithit jedeme dál!

Na co se teď nejvíc těšíte?

Na léto, podzim a zimu, které budou plné klasických bublin, ideálně od nás (směje se majitel Martin Prokeš).

Více na: palavskagalerievin.cz

Nejčtenější v kategorii Business

Aktuálně na českém webu

Společný jmenovatel: Voda 

       ·   15.04.2024
Herečka, pěstitel, léčitelka, veslař a včelař. Co osobnost, to myšlenkový proud a jeden společný jmenovatel: Voda. Ať už jako slza smutku nebo radosti, životabudič, inspirace, nebo médium. Více ve fotosérii Michaely Dzurné Machač.

Aktuálně na německém webu

Gemeinsamer Nenner: Wasser

       ·   15.04.2024
Schauspielerin, Züchter, Heilerin, Imker und Ruderer. Jede Persönlichkeit, eine Gedankenströmung und ein gemeinsamer Nenner: Wasser. Ob als Träne der Trauer oder der Freude, Lebensspender, Inspiration oder Medium. Mehr in der Fotoserie von Michaela Dzurná Machač. 

Švankmajers disegno interno in der Galerie GASK

       ·   04.03.2024
Collagen, Buchillustrationen, dreidimensionale Objekte, taktile Experimente, Theater- und Filmarbeiten ... Das breite, kreative Spektrum von Jan Švankmajer wird vom 3. März bis zum 4. August in einer umfangreichen Ausstellung im GASK präsentiert, mit der auch