#restartpodnikani Galerie vín díky Hithit jede dál!

Vinařství PROQIN dostalo kvůli koronakrizi dost ran, které byly na hraně „vykrvácení“. Vypadalo to, že jim osud pálavskou galerii vín, kterou si nedávno vzali pod křídla, zkrátka nepřeje. Nakonec je zachránil crowdfunding.

FOTO: Majitel vinařství PROQIN a Galerie Venuše Pálava Martin Prokeš – zcela vpravo.

Kdy jste si poprvé uvědomili, že jde skutečně do tuhého?

12. března jsme měli připraveny čtyři palety našich klasických šumivých vín pro Český dům na ambasádě v Tokiu pro Letní olympisjké hry 2020.
13. března bylo vše před proclením a expedicí ze strany ambasády stopnuto, protože se začalo pochybovat o konání olympiády jako takové.

Z čeho jste měli v tu chvíli největší strach?

Z paniky vyvolávané našimi pseudovůdci navyklími na estébácké praktiky a také ze stále více bobtnající byrokracie.

Nešlo jen o vinařství, ale také pálavskou galerii vín Galerii Venuše Pálava, která je od roku 2019 ve vašem portfoliu. Co vám v souvislosti s ní běželo hlavou?

Bylo to jako v bibli popisovaných sedm ran egyptských. Po převzetí zavřené kdysi slavné vinárny U Venuše a neefektivně fungujícího tak zvaného Salonu vín Pálavy, jsme byli na úvod vytopeni vodou. A hned po roce, kdy jsme přijali strategii dle našeho kréda NON MULTA SED MULTUN, tedy NE MNOHO, ale POUZE KVALITNĚ, udeřil blesk pandemie. Ale opět jsme se přes všechna trápení rozhodli vyhrnout rukávy, nadechnout se a nedat se. Podrželi nás naši klíčový a věrní zákazníci, ale i prostí nadšenci pro zájmové sdružení Zdravá Pálava.

Mohli jste i přes koronavirovou krizi v rámci vinařství nějak fungovat?

Bohužel to asi jako u ostatních bylo hodně omezené a naše prodeje se zastavily téměř na nulu.

Takže i pálavská galerie vín byla po celou dobu zamknuta na klíč, nebo?

Fungovali jsme pouze velmi skromně přes okénko. Ale využili jsme ten čas jako prostor pro dopilování a vyladění všech dlouho připravovaných balíčků naší školy sabráže – PROQIN ŠKOLA SABRAGE & PÁLAVA PICNIC POINT. I díky tomu si myslím, že jsme dobře připraveni na léto a podzim.

Vím, že jste spustili kampaň za záchranu Galerie Venuše Pálava prostřednictvím crowdfundingového projektu Hithit…

Byli jsme zkamáni z obrovské byrokracie a související nulové vládní podpory, tak jsme hledali jiné možnosti. Rozhodli jsme se pro projekt Hithit, který byl k našemu velkému překvapení velmi úspěšný. Nejen, že nás podpořili naši věrní, ale i zcela nám neznámí lidé. Podařilo se nám díky nim vybrat bezmála 80 tisíc korun na přežití naší pálavské galerie vín. Máme z toho obrovskou radost a jsme všem zúčastněným moc vděční, nyní začínáme posílat všem, kdo nás podpořili slíbené odměny.

Přehodnotili jste kvůli krizi své úvahy?

Na počátku krize jsme byli přesvědčeni o tom, že galerii vín musíme definitivně opustit. Ale právě díky Hithit jedeme dál!

Na co se teď nejvíc těšíte?

Na léto, podzim a zimu, které budou plné klasických bublin, ideálně od nás (směje se majitel Martin Prokeš).

Více na: palavskagalerievin.cz

Nejčtenější v kategorii Business

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,