#restartpodnikani Kořenové koberce

Slyšeli jste už o senzomotorických kobercích? Přesně ty jsou účelem malého rodinného start-upu Rooty zaměřeného na trénování nejen dětských chodidel. Tím, že jde stále ještě o start-up a majitelé dělají ještě jinou práci, současná krize firmu nepoložila, ale prodeje výrazně klesly.

Rooty je rodinná firma, kterou založili manželé Tóthovi, když měl jejich syn čtyři roky. „Nyní má jedenáct a celou tu dobu to bylo spíše oťukávání a hledání cesty. Až v roce 2017 nám došlo, že se tomu chceme věnovat i byznysově,“ říká Viktor Tóth, původem Slovák žijící v České republice. Rodina si tedy na vlastní kůži zažila, jak je důležitý nerovný povrch pro správný vývoj pohybového ústrojí. Lidské chodidlo je totiž nastavené na nerovný terén, ale paradoxně mu jej příliš nedopřáváme. Poté vznikají problémy s plochými nohami, klenbou a vůbec celkově s pohybovým ústrojím, protože to, po čem a v čem chodíme je zkrátka klíčové pro zdravé tělo. 

Chodidla musí mít neustálou výzvu v podobě různorodých povrchů – ať už co do materiálu, tak do tvaru. Řekněte sami, není vám příjemné v létě chodit občas bosky v trávě, po mechu, po písečné nebo oblázkové pláži? A co potom taková masáž chodidel, která vám blaženě harmonizuje celé tělo… Rozmanitost povrchu nutí člověka zapojovat různé svaly v různých pozicích a přesně to si uvědomila rodina s malými dětmi, které nejdříve bosky běhaly po lese, ale co potom doma, kde jsou povrchy ploché a jednolité!

Vznikl tak start-up Rooty, kterým se manželé Tóthovi rozhodli do svého domova přenést kus přírody v podobě „kořenových“ koberců. Tím, že prostor obohatily o barevné ostrůvky různých tvarů jednak zpestřili svůj domov, ale hlavně udělali pro své děti oázu zdraví a zábavy. Koberce samozřejmě svým hravým tvarem a barvami přitahují a nejen děti přes ně automaticky chtějí přecházet. „Primárně nám více naslouchají rodiče, které mají zájem o zdraví svých dětí, ale většinou velmi rychle pochopí, že je to perfektní produkt pro celou rodinu. Proto děláme i set čtyřech kusů,“ popisuje Viktor fakt, že jde o benefit pro celou rodinu, zkrátka pro všechny nohy. 

Díky sofistikovaným kobercům se chodidlům navrací citlivost a lépe tak informují centrální nervovou soustavu o poloze a charakteru povrchu, rozvíjí koordinaci, stimulují také krevní oběh a v neposlední řadě chůzí po nerovném povrchu se trénuje vestibulární systém vnitřního ucha a tím se zlepšuje celková rovnováha těla.

Kořenovým kobercovým systémem si můžete pokrýt buď celý pokoj, vytvořit z něj zábavné ostrůvky či si jej dát pouze na místa s nejčastějším využitím. Nejen do dětských pokojů, ale také do koupelny nebo pod váš psací stůl, protože si po kobercových kořenech můžete během práce na počítači příjemně přešlapovat. 

Vzhledem k tomu, že se stále jedná o start-up, mají manželé Tóthovi ještě další práci, která jim umožňuje Rooty i během náročného období koronaviru provozovat. Plusovými body jsou také webové stránky s eshopem, nikoli kamenná prodejna, přes které kořenové koberce prodávají. „Tím, že jsme stále malá rodinná firma, tak všecchny peníze, které z eshopu vyděláme dáváme zpět a stále zkoušíme, hledáme,“ popisuje Viktor Tóth, který dodává, že vzhledem k tomu, že je Rooty plně neživí, tak je pandemie nepoložila na lopatky, ale prodej prý samozřejmě výrazně klesl. 

Láska k přírodě, starost o správný růst svých dětí a pěkné prostředí domova vyústily v praktický a užitečný projekt Rooty, se kterým manželé Tóthovi v Česku dle svých slov trochu předběhli dobu. „Ale snažíme se prosazovat naši myšlenku, o které jsme přesvědčeni a to potřebuje chvíli čas,“ uzavírá s úsměvem zakladatel firmy. Více na: rootyrug.cz

Nejčtenější v kategorii Business

Aktuálně na českém webu

Se Zdeňkem Pohlreichem o lahůdkách německé kuchyně

       ·   27.11.2023
Jeho jméno je synonymem pro kvalitní gastronomii. Zdeněk Pohlreich svými televizními pořady změnil český pohled na pohostinství. Umí být nekompromisní, mnoho lidí s ním nemusí souhlasit, ale zůstává svůj. S N&N mluvil o české a německé

Box ve fotografiích

       ·   13.11.2023
Galerie Bene Taschen představuje výstavu Boxing renomovaného amerického fotografa Larryho Finka. Fotografie upoutají pozornost na transatlantický box na přelomu 80. a 90. let a oslavují ikonické momenty boxerských legend, jako jsou Mike Tyson a Jimmy Jacobs.

Aktuálně na německém webu