#restartpodnikani Koronavirová krize nás stmelila, říká majitel FOODISH

Společnost FOODISH s.r.o. na českém trhu vyrábí potraviny pod značkou Arax. Jedná se o široký sortiment kvalitních potravin zdravé a dietní výživy, rýží, luštěnin, těstovin a koření. Jak se koronavirová krize promítla do fungování společnosti a jak se firma postarala o své zaměstnance v době celostátní pandemie?

Martin Moučka, jednatel FOODISH s.r.o., foto: Karel Choc.

„Koronavirová pandemie nás jako tým určitě stmelila po lidské i pracovní stránce. Museli jsme v sobě najít hodně ohleduplnosti a flexibility. Ve firmě jsme od počátku zavedli přísnější hygienická opatření, nakoupili a zaměstnancům rozdali látkové roušky a desinfekční mýdla. Abychom minimalizovali nutnost osobního styku, nahradili jsme porady elektronickou komunikací přes Whatsapp formou krátkých zpráv a v současnosti přecházíme na aplikaci MS Teams,” říká Martin Moučka, jednatel Foodish.

Zdravé luštěniny Arax

„Na uzavření školních zařízení jsme pak operativně reagovali zřízením improvizované firemní dětské skupiny s návštěvností až deseti dětí předškolního věku, která se zakrátko stala velmi oblíbenou. Na oplátku nám zaměstnanci nezůstali doma, a hlavně díky nim jsme s vypětím sil zvládli čelit skokově vzrostlé poptávce po našich výrobcích.“ Zejména e-shop byl během krizového období nejvíce přetížen a jen za březen se na něm prodalo tolik zboží, kolik za celý loňský rok dohromady.

Lilková ikra, produkt

„Velkoobchodní prodej nám povyskočil o 50 % a to již bylo na hraně našich technických možností a především sil. Abychom vše zvládli, do provozu balírny se zapojili i lidé z administrativy, kteří ochotně vyměnili židle, klávesnice a myši za vozíky, kartony a sáčky. Všichni si pomáhali, učili se a podporovali. Všichni do jednoho jsme totiž vnímali váhu odpovědnosti, kterou na nás národ pomyslně kladl očekáváním, aby se na každého dostalo,” dodává Moučka.

Březová šťáva, produkt

Zdravé potraviny Arax naleznete na většině regálů maloobchodů i v nabídkách velkoobchodů pro zákazníky Gastro a HORECA. Oblíbenými produkty jsou například březové šťávy Arax, které neobsahují žádný přidaný cukr (jen fruktózu), takže jsou zvláště vhodné pro diabetiky. Neobsahují GMO a jsou pasterizované. Dále pak kuskusové směsi, vyrobené ve spolupráci s francouzskými gurmány, polévkové směsi nebo lahodné omáčky.

Balení kuskusu

Martin Moučka, jednatel FOODISH s.r.o., foto: Karel Choc.

Více informací najdete zde.

Nejčtenější v kategorii Business

Aktuálně na českém webu

Plánujte a sklízejte na Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Výstavy, komentované prohlídky napříč čtyřmi desítkami galerií, muzeí, aukčních síní i v nové galerii pod širým nebem. To je Mezinárodní festival vizuálního umění Prague Art Week 23, který bude v Praze probíhat od 21. do 24.

Aktuálně na německém webu

Planen und ernten Sie auf der Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Ausstellungen, Führungen durch vierzig Galerien, Museen, Auktionshäuser und eine neue Open-Air-Galerie. Das ist das internationale Festival der bildenden Kunst „Prague Art Week 23“, das vom 21. bis 24. September in Prag stattfinden wird. Die Besucher