#restartpodnikani Nejen rande boxy ze Saint Tropez

Pražská cukrárna Saint Tropez musela kvůli krizi upravit produkty. Začali péct vlastní chléb, rozvážet dorty nebo připravovat party a rande boxy. Podrželi je stálí zákazníci i dodavatelé.

Jak jste ne/fungovali za koronavirové krize?
Fungovali jsme přes výdejové okénko a zavedli zavážku dortů až do domu. I tak v době omezení vládních opatření nám prodej klesl o 90-95%.

Co jste všechno museli změnit?
Především jsme změnili způsob prodeje. Vše „take away“ a rozhodli jsme se, že připravíme prodej přes eshop, na které nyní intenzivně pracujeme.

Upravili jste také nabídku zboží?
Ano upravili. Rozšířili jsme a ještě budeme rozšiřovat nabídku pečiva. Ať chleby, tak francouzské pečivo, ale zavádíme i piknikové a rande boxy.

Co obsahují a jaký je v nich rozdíl?
Piknik box pro dva obsahuje například quiche, croissant, lemon tart, džus a rande box dva dorty dle výběru, makronky, malé prosecco a další.

Cítili jste nějak podporu od věrných zákazníků?
Nejvíce v době Velikonoc, kdy jsme obvolali naše zákazníky, kteří si rádi nechali připravit Velikonoční beránky a mazance.

Díky čemu jste to ustáli?
Díky finanční rezervě, ale hlavně vstřícnému postupu našich dodavatelů, kteří jsou benevolentní v případě odložených plateb. Zatím jsme nedosáhli na žádnou z vládních podpor, ale připravují se další, tak snad budeme mít štěstí.

Byla pro vás krize také v něčem pozitivního?
Každá krize plodí příležitost. Zrychlili jsme s nápady na inovace našich produktů a učíme se oslovit pražské zákazníky.

Jaké, popřípadě v čem?
Inovace a nápady jsou především ve změně naší nabídky. Ať je to pečivo nebo různé boxy, tak jde o eshop, který spustíme v červnu. A budeme zkoušet výrobu vlastních mražených jogurtů na léto. Můj sen je ještě rozšířit nabídku o víno, aby si mohli lidé odpoledne po práci sednout na sklenku, sýr a nasát atomosféru Malé Strany, která je unikátní.

Co se už nikdy nevrátí do starých kolejí?
Obávám se, že se nevrátí dlouhou dobu turistický ruch. Lidé se budou bát chodit jen tak na kávu a dort. Předpokládám, že spíše bude hodně populární zavážka a možnost si vše odnést domů.

Máte svoji rozvážkovou službu či outsourcujete?
Máme vlastní rozvážkovou službu. Vzhledem ke křehkosti dortů by zaběhlé služby nebyly vhodné.

Na co se nyní můžeme u vás těšit?
Pracujeme na nových dortech a hodně si slibujeme od snídaňových boxů, které představíme v červnu. Stejně jako nový motivační program pro stálé zákazníky.

Více na: cukrarnatropez.cz

Barbora Vojtová

Nejčtenější v kategorii Business

Aktuálně na českém webu

Zrnko, které spojuje svět

       ·   20.02.2024
To je káva Dallmayr, synonym pro kvalitu a nadstandardní servis. Milovníky kávy spojuje tento lahodný nápoj po celém světě více než 300 let.

Znásilněná Rusalka

       ·   16.02.2024
"Danuš, víš že já agresivní nejsem. Ale kdyby přede mnou teď stál režisér, nevím, co bych s ním udělala," vyhlásila Johanna deset minut po začátku premíéry Rusalky ve Státní opeře Unter den Linden v Berlíně.

Voda je pravidlem hry

       ·   13.02.2024
Žije v Hamburku, ale její rodinné kořeny sahají až do Indonésie. Vizuální umělkyně a fotografka Janina Oeij hovoří o své fascinaci vodou, kterou zachycuje ve svých dílech.

Aktuálně na německém webu

Vergewaltigte Rusalka

       ·   16.02.2024
"Danuš, du weißt, dass ich nicht aggressiv bin. Aber wenn der Regisseur jetzt vor mir stünde, wüsste ich nicht, was ich mit ihm machen würde", erklärte Johanna zehn Minuten nach Beginn der Premiere von Rusalka

Wasser wird zur Spielregel

       ·   13.02.2024
Sie lebt in Hamburg, doch ihre Familienwurzeln reichen bis nach Indonesien. Die Bildende Künstlerin und Fotografin Janina Oeij spricht über ihre Wasser- Faszination, die sie in ihren Werken auffängt.