S Karin Zadrick Naší krajinou

„Cesta je krásná návratem. Na místa, kde jsem už byl, na místa, kde to mám rád a hlavně – domů. Tedy k sobě. Cestováním bychom si neměli budovat další a další domovy, ale líp a líp poznávat krajinu v sobě.“ Tato krásná slova jsou od Petra Horkého, českého cestovatele, moderátora, publicisty a režiséra.

Již od malička se ráda toulám krajinou. Jako dítě jsem s rodiči hodně cestovala. Autem, pěšky, na kole, pod stan. Hledala jsem příběhy ve všem a všude kolem, inspirována místem či mými strachy a touhami. Bylo pro mě důležité ne krajinou jen projíždět, a to v jakémkoli ročním období, ale zastavovat se, vstupovat do ní, vnímat ji a porozumět. Čím jsem starší, tím více si uvědomuji, v jak krásné a mimořádné zemi žiju a jak málo o krásách naší země vlastně vím.

Příroda se postupně stala mou největší inspirací a láskou. Již Keltové čerpali z přírody moudrost a energii. S nimi je například spojená symbolika přerodu člověka ve strom. Stromy pro ně znamenaly domov, obživu a úctu.  Jedno krásné japonské přísloví říká „I suchý strom oživuje krajinu.“ A tak také krajinu vnímám. V přírodě nacházím duševní klid. V tom tichu lesů, strání, luk a zapomenutých míst mi dovoluje naslouchat vlastnímu srdci. Naslouchám krajině a ona naslouchá mně. Mám oblíbená místa, kam se ráda vracím, místa, kterými projdu jen jednou. Ale každé znamená nezapomenutelný zážitek a krásnou zkušenost.

Nazouvám boty, do batohu vkládám jen ty nejdůležitější věci včetně zápisníku, mapy a fotoaparátu a vydávám se napříč místy, která fotím a o kterých ráda píšu a ty nejkrásnější zážitky z cest pak předávám dál. 

První dál seriálu Naší krajinou najdete zde.

Karin Zadrick je multimediální umělkyně, cestovatelka, milovnice přírody, zahradnice. Pracovní či soukromé cesty ji zavedly na místa jako je USA, Mexiko, Kuba, Čína, Katar, Thajsko nebo Vietnam. Procestovala velkou část Evropy. Zamilovala se do měsíční krajiny Islandu a krajiny severního pólu. Vždy se ale ráda vrací zpět ke svým kořenům a miluje krajinu domova. V současné době pracuje na několika fotografických a uměleckých projektech a věnuje se práci redaktorky a artdirektorky.

Další díly seriálu Naší krajinou najdete zde.

Nejčtenější v kategorii Travel

Aktuálně na českém webu

Z punkové princezny podnikatelkou

       ·   23.04.2024
Gloria von Thurn-Taxis, někdejší punková princezna s natupírovaným účesem a výstředním make-upem, dobývala v 80. letech minulého století titulní stránky nejen německého tisku. Po náhlé smrti manžela Johanna von Thurn-Taxise, s nímž má tři děti,

Společný jmenovatel: Voda 

       ·   15.04.2024
Herečka, pěstitel, léčitelka, veslař a včelař. Co osobnost, to myšlenkový proud a jeden společný jmenovatel: Voda. Ať už jako slza smutku nebo radosti, životabudič, inspirace, nebo médium. Více ve fotosérii Michaely Dzurné Machač.

Aktuálně na německém webu

Von einer Punkprinzessin zur Geschäftsfrau 

       ·   23.04.2024
Gloria von Thurn und Taxis, einstige Punk-Prinzessin, mit toupiertem Haar und grellem Make-up, füllte in den 1980er Jahren die Titelseiten nicht nur der deutschen Presse. Nach dem plötzlichen Tod ihres Mannes Johannes von Thurn und

Gemeinsamer Nenner: Wasser

       ·   15.04.2024
Schauspielerin, Züchter, Heilerin, Imker und Ruderer. Jede Persönlichkeit, eine Gedankenströmung und ein gemeinsamer Nenner: Wasser. Ob als Träne der Trauer oder der Freude, Lebensspender, Inspiration oder Medium. Mehr in der Fotoserie von Michaela Dzurná Machač.