S Karin Zadrick Naší krajinou

„Cesta je krásná návratem. Na místa, kde jsem už byl, na místa, kde to mám rád a hlavně – domů. Tedy k sobě. Cestováním bychom si neměli budovat další a další domovy, ale líp a líp poznávat krajinu v sobě.“ Tato krásná slova jsou od Petra Horkého, českého cestovatele, moderátora, publicisty a režiséra.

Již od malička se ráda toulám krajinou. Jako dítě jsem s rodiči hodně cestovala. Autem, pěšky, na kole, pod stan. Hledala jsem příběhy ve všem a všude kolem, inspirována místem či mými strachy a touhami. Bylo pro mě důležité ne krajinou jen projíždět, a to v jakémkoli ročním období, ale zastavovat se, vstupovat do ní, vnímat ji a porozumět. Čím jsem starší, tím více si uvědomuji, v jak krásné a mimořádné zemi žiju a jak málo o krásách naší země vlastně vím.

Příroda se postupně stala mou největší inspirací a láskou. Již Keltové čerpali z přírody moudrost a energii. S nimi je například spojená symbolika přerodu člověka ve strom. Stromy pro ně znamenaly domov, obživu a úctu.  Jedno krásné japonské přísloví říká „I suchý strom oživuje krajinu.“ A tak také krajinu vnímám. V přírodě nacházím duševní klid. V tom tichu lesů, strání, luk a zapomenutých míst mi dovoluje naslouchat vlastnímu srdci. Naslouchám krajině a ona naslouchá mně. Mám oblíbená místa, kam se ráda vracím, místa, kterými projdu jen jednou. Ale každé znamená nezapomenutelný zážitek a krásnou zkušenost.

Nazouvám boty, do batohu vkládám jen ty nejdůležitější věci včetně zápisníku, mapy a fotoaparátu a vydávám se napříč místy, která fotím a o kterých ráda píšu a ty nejkrásnější zážitky z cest pak předávám dál. 

První dál seriálu Naší krajinou najdete zde.

Karin Zadrick je multimediální umělkyně, cestovatelka, milovnice přírody, zahradnice. Pracovní či soukromé cesty ji zavedly na místa jako je USA, Mexiko, Kuba, Čína, Katar, Thajsko nebo Vietnam. Procestovala velkou část Evropy. Zamilovala se do měsíční krajiny Islandu a krajiny severního pólu. Vždy se ale ráda vrací zpět ke svým kořenům a miluje krajinu domova. V současné době pracuje na několika fotografických a uměleckých projektech a věnuje se práci redaktorky a artdirektorky.

Další díly seriálu Naší krajinou najdete zde.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

48 hodin v Augšpurku

Augšpurk (Augsburg) je třetí nejlidnatější sídlo Bavorska a živé univerzitní město plné obchůdků. Leží na soutoku řek Wertach a Lech – v jehož blízkosti se odehrála v roce 955 slavná bitva na Lechu. Český kníže Boleslav I. a jeho družina pomáhali prvnímu císaři Svaté říše římské Otovi I. Velikému odrazit vpád maďarských kmenů. Později byl Augšpurk jedním z největších finančních center v Evropě, což je na něm dodnes znát, a také sídlem reformace. Narodili se tu Mozart i Bertold Brecht, Rudolf Diesel zde v roce 1892 sestrojil svůj slavný motor. Dnes je Augšpurk (pojmenovaný po římském císaři Augustovi) sídlem univerzitních studentů a odpočinku – italský punc křivolakých uliček láká bloudění a znovunalézání se.
Přečtěte si

ONEXPERIENCE v Braniborsku: Unikátní průnik designu do vilémovského rustikalismu

Exkluzivně pro naše čtenáře se nám podařilo zajistit výjimečné cestovatelské nabídky na místa v Německu, kam se běžný turista jen tak nedostane. Cestovní agentura Onexperience je s autentickou jedinečností obchodní značkou nejpozoruhodnějšího partnera pro cestování. Zavede vás na místa, kde se mísí styly způsobem, který překonává běžnou lidskou představivost. V tomto venkovském domě zažijete 19. století na dotek, aniž byste opustili souřadnice moderního věku.

Nejčtenější v kategorii Travel