S Karin Zadrick Naší krajinou

„Cesta je krásná návratem. Na místa, kde jsem už byl, na místa, kde to mám rád a hlavně – domů. Tedy k sobě. Cestováním bychom si neměli budovat další a další domovy, ale líp a líp poznávat krajinu v sobě.“ Tato krásná slova jsou od Petra Horkého, českého cestovatele, moderátora, publicisty a režiséra.

Již od malička se ráda toulám krajinou. Jako dítě jsem s rodiči hodně cestovala. Autem, pěšky, na kole, pod stan. Hledala jsem příběhy ve všem a všude kolem, inspirována místem či mými strachy a touhami. Bylo pro mě důležité ne krajinou jen projíždět, a to v jakémkoli ročním období, ale zastavovat se, vstupovat do ní, vnímat ji a porozumět. Čím jsem starší, tím více si uvědomuji, v jak krásné a mimořádné zemi žiju a jak málo o krásách naší země vlastně vím.

Příroda se postupně stala mou největší inspirací a láskou. Již Keltové čerpali z přírody moudrost a energii. S nimi je například spojená symbolika přerodu člověka ve strom. Stromy pro ně znamenaly domov, obživu a úctu.  Jedno krásné japonské přísloví říká „I suchý strom oživuje krajinu.“ A tak také krajinu vnímám. V přírodě nacházím duševní klid. V tom tichu lesů, strání, luk a zapomenutých míst mi dovoluje naslouchat vlastnímu srdci. Naslouchám krajině a ona naslouchá mně. Mám oblíbená místa, kam se ráda vracím, místa, kterými projdu jen jednou. Ale každé znamená nezapomenutelný zážitek a krásnou zkušenost.

Nazouvám boty, do batohu vkládám jen ty nejdůležitější věci včetně zápisníku, mapy a fotoaparátu a vydávám se napříč místy, která fotím a o kterých ráda píšu a ty nejkrásnější zážitky z cest pak předávám dál. 

První dál seriálu Naší krajinou najdete zde.

Karin Zadrick je multimediální umělkyně, cestovatelka, milovnice přírody, zahradnice. Pracovní či soukromé cesty ji zavedly na místa jako je USA, Mexiko, Kuba, Čína, Katar, Thajsko nebo Vietnam. Procestovala velkou část Evropy. Zamilovala se do měsíční krajiny Islandu a krajiny severního pólu. Vždy se ale ráda vrací zpět ke svým kořenům a miluje krajinu domova. V současné době pracuje na několika fotografických a uměleckých projektech a věnuje se práci redaktorky a artdirektorky.

Další díly seriálu Naší krajinou najdete zde.

Nejčtenější v kategorii Travel