Přečtěte si

Listování s Karin Zadrick / Pod širým nebem, Markus a Frida Torgeby

Kolik z nás mělo asi podobný sen zkusit alespoň na chvíli žít mimo civilizaci, někde v lese. Jen málokdo dotáhne vše do samotného konce a realizuje to, co vždy chtěl a po čem toužil. Jednatřicetiletý Brit Kris Harbour se například vzdal své práce, domova a pohodlí, aby si mohl postavit dům uprostřed lesa a v budoucnu používat jen zelenou energii.
Přečtěte si

Naší krajinou: Tiské stěny

Toulky krajinami naší nádherné vlasti si dokážeme užívat za každého počasí. A vnímáme to stejně jako anglický spisovatel a umělecký kritik John Ruskin, který kdysi napsal že „Slunce nás potěší, déšť nás osvěží, vítr nás povzbudí, sníh nás rozradostní. Neexistuje totiž špatné počasí, jsou jen různé druhy dobrého počasí.“ Tentokrát bylo mlhavo, ale ani to nás neodradilo vydat se směr Tisá.
Přečtěte si

Naší krajinou: Šumava, část IV.

Vydejme se opět na místa, která nás zaujala a měli jsme jimi možnost procházet. Jedno z takových míst na Šumavě je Modrava, svět lesních samot v době šumavského spisovatele Karla Klostermanna. Leží v samém centru Národního parku Šumava na soutoku tří potoků Modravského, Roklanského a Filipohuťského potoka, jejichž soutokem vzniká Vydra. I když je velmi turistická, našli jsme si cestičky a trasy, kde jsme byli téměř sami.
Přečtěte si

Naší krajinou: Šumava, část II.

Vyznavači krásné přírody a historických památek si budou na Šumavě a v jejím podhůří připadat jako v ráji. Kromě Kašperku a Velhartic jsme navštívili Rabí, nejrozsáhlejší hradní zříceninu v republice.
Přečtěte si

Naší krajinou: Šumava, část I.

Šumava je jedinečné území České republiky. Je to dar, který nám byl svěřen a o který je potřeba dobře pečovat, aby se i další generace mohly radovat z tohoto přírodního bohatství.
Přečtěte si

S Karin Zadrick Naší krajinou

„Cesta je krásná návratem. Na místa, kde jsem už byl, na místa, kde to mám rád a hlavně – domů. Tedy k sobě. Cestováním bychom si neměli budovat další a další domovy, ale líp a líp poznávat krajinu v sobě.“ Tato krásná slova jsou od Petra Horkého, českého cestovatele, moderátora, publicisty a režiséra.
Přečtěte si

První máj pod japonskou třešní

Toto jaro je v mnohém jiné, než jsme zvyklí. Příroda se však koronou ovlivnit nedá. Spíš naopak. Flóra i fauna těží z omezení pohybu a chvílemi mám pocit, jako by se z toho těšila. I lidé si začínají všímat, jak cenná je městská příroda.
Přečtěte si

Berlín, hlavní město divokých zvířat

Berlín má mnoho prvenství. Také jedno, o které se sám nezasloužil, a přesto zabírá v Německu přední příčku. Berlín je hlavním městem divokých zvířat. Nikde jinde není taková různorodost a koncentrace lišek, divočáků, veverek, zajíců a další zvířecí společnosti jako právě zde.