Spinnereck: Berlínský ráj všech motorkářů

Srdce každého motorkáře poskočí, když uslyší slovo Spinnereck. Co přesně znamená je třeba vysvětlit… Vraťme se o sto let zpátky, kdy byla postavena první závodnická trať v Německu – berlínský AVUS.

8 300 m dlouhá trasa – jedna z prvních cest, která byla pokryta asfaltem – je dnes jižní příjezdovou cestou do Berlína od Nikolassee až po Funkturm. Má za sebou mnoho světových rekordů, průměrná závodní rychlost 280 km/h byla na denním pořádku. Po pádu Zdi, kdy se rapidně zvýšila v Berlíně doprava, bylo závodění 26. dubna 1998, se slzičkou v nejednom oku, ukončeno.

Foto: Garáž.cz

Již od počátku parkovaly povozy všeho druhu na místě, kde se dnes nachází Spinnereck. Co toto zajímavé slovo znamená? Spinner – dalo by se přeložit snílek nebo fantasta. To byli fandové, kteří na nedalekém mostě stáli a závody pozorovali. A pozorování zůstalo dodnes. Dnes se zde o každém víkendu sejde až 1 500 motorkářů. Na ploše 8 000 m2 je spousta parkovacích míst i pro ty nejvzácnější “kousky”, velká pivní zahrada, opravdu dobré jídlo, a dokonce i několik pokojů pro hosty. Otevřeno 365 dnů v roce, každý den od 6h rána, nejvíce živo je však o víkendu. 

Adresa: Spanische Allee 180, 14129 Berlín
Více informací najdete zde.

Nejčtenější v kategorii Society

Aktuálně na českém webu

Se Zdeňkem Pohlreichem o lahůdkách německé kuchyně

       ·   27.11.2023
Jeho jméno je synonymem pro kvalitní gastronomii. Zdeněk Pohlreich svými televizními pořady změnil český pohled na pohostinství. Umí být nekompromisní, mnoho lidí s ním nemusí souhlasit, ale zůstává svůj. S N&N mluvil o české a německé

Box ve fotografiích

       ·   13.11.2023
Galerie Bene Taschen představuje výstavu Boxing renomovaného amerického fotografa Larryho Finka. Fotografie upoutají pozornost na transatlantický box na přelomu 80. a 90. let a oslavují ikonické momenty boxerských legend, jako jsou Mike Tyson a Jimmy Jacobs.

Aktuálně na německém webu

Alien auf Hluboká

       ·   16.10.2023
Das Thema Tod, Sexualität und Technologie. Und ein Oscar für visuelle Effekte für Alien. Bis zum 19. November findet in Hluboká nad Vltavou die Ausstellung Proměny /Metamorphosen. Der Autor ist der weltberühmte Schweizer, Hans Ruedi