Spinnereck: Berlínský ráj všech motorkářů

Srdce každého motorkáře poskočí, když uslyší slovo Spinnereck. Co přesně znamená je třeba vysvětlit… Vraťme se o sto let zpátky, kdy byla postavena první závodnická trať v Německu – berlínský AVUS.

8 300 m dlouhá trasa – jedna z prvních cest, která byla pokryta asfaltem – je dnes jižní příjezdovou cestou do Berlína od Nikolassee až po Funkturm. Má za sebou mnoho světových rekordů, průměrná závodní rychlost 280 km/h byla na denním pořádku. Po pádu Zdi, kdy se rapidně zvýšila v Berlíně doprava, bylo závodění 26. dubna 1998, se slzičkou v nejednom oku, ukončeno.

Foto: Garáž.cz

Již od počátku parkovaly povozy všeho druhu na místě, kde se dnes nachází Spinnereck. Co toto zajímavé slovo znamená? Spinner – dalo by se přeložit snílek nebo fantasta. To byli fandové, kteří na nedalekém mostě stáli a závody pozorovali. A pozorování zůstalo dodnes. Dnes se zde o každém víkendu sejde až 1 500 motorkářů. Na ploše 8 000 m2 je spousta parkovacích míst i pro ty nejvzácnější “kousky”, velká pivní zahrada, opravdu dobré jídlo, a dokonce i několik pokojů pro hosty. Otevřeno 365 dnů v roce, každý den od 6h rána, nejvíce živo je však o víkendu. 

Adresa: Spanische Allee 180, 14129 Berlín
Více informací najdete zde.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Berlínský zpravodaj ČT Martin Jonáš: Problematické dědictví po Angele Merkelové

Vrchol éry Angely Merkelové nastal 22. září 2013, okolo půl deváté večer. Krátce předtím se uzavřely volební místnosti. Jedny z prvních povolebních odhadů tehdy předpověděly, že její strana získá ve volbách absolutní většinu. Něco takového se naposledy podařilo muži, po kterém se jmenuje sídlo CDU. Angela Merkelová v tu chvíli sahala po vavřínech Konrada Adenauera. Po osmi letech od tohoto úspěchu nejvlivnější žena Evropy s politikou končí, a mnohé je jinak.
Přečtěte si

Kateřina Cajthamlová: Chlap by měl umírat v botách

Lékařka a psychoterapeutka MUDr. Kateřina Cajthamlová už dneska ví, co má dělat, když ji v ordinaci začne pacient svádět. Ale nebylo to tak vždycky. Co ještě na sebe v Salónku Lucie Šilhové, jenž se konal v Art & Gallery Černá labuť 2. listopadu, prozradila populární doktorka a spoluautorka autobiografické knížky Zázraky jsou logické? To zapsala moderátorka večera, publicistka a novinářka Lucie Šilhová.

Nejčtenější v kategorii Society