Spinnereck: Berlínský ráj všech motorkářů

Srdce každého motorkáře poskočí, když uslyší slovo Spinnereck. Co přesně znamená je třeba vysvětlit… Vraťme se o sto let zpátky, kdy byla postavena první závodnická trať v Německu – berlínský AVUS.

8 300 m dlouhá trasa – jedna z prvních cest, která byla pokryta asfaltem – je dnes jižní příjezdovou cestou do Berlína od Nikolassee až po Funkturm. Má za sebou mnoho světových rekordů, průměrná závodní rychlost 280 km/h byla na denním pořádku. Po pádu Zdi, kdy se rapidně zvýšila v Berlíně doprava, bylo závodění 26. dubna 1998, se slzičkou v nejednom oku, ukončeno.

Foto: Garáž.cz

Již od počátku parkovaly povozy všeho druhu na místě, kde se dnes nachází Spinnereck. Co toto zajímavé slovo znamená? Spinner – dalo by se přeložit snílek nebo fantasta. To byli fandové, kteří na nedalekém mostě stáli a závody pozorovali. A pozorování zůstalo dodnes. Dnes se zde o každém víkendu sejde až 1 500 motorkářů. Na ploše 8 000 m2 je spousta parkovacích míst i pro ty nejvzácnější “kousky”, velká pivní zahrada, opravdu dobré jídlo, a dokonce i několik pokojů pro hosty. Otevřeno 365 dnů v roce, každý den od 6h rána, nejvíce živo je však o víkendu. 

Adresa: Spanische Allee 180, 14129 Berlín
Více informací najdete zde.

Mohlo by vás zajímat

archiv
Přečtěte si

Berlínská Češka v jazzovém New Yorku

Martina Barta, česká jazzová zpěvačka, žije kosmopolitní život. Bydlištěm v Berlíně, kde studovala jazzový zpěv a hru na lesní roh, v současné době však tráví čas v New Yorku, kde dokončuje magisterské studium na renomované hudební akademii Manhattan School of Music. Náročné studium mohla nastoupit také proto, že získala německé stipendium.
archiv
Přečtěte si

Alena Mornštajnová: Příště budu psát o zelenině

Do Salónku Lucie Šilhové přišla spisovatelka Alena Mornštajnová, čerstvá držitelka ceny Česká kniha. Lucie Šilhová zavzpomínala na první setkání s jednou z nejprodávanějších českých autorek. Tehdy ještě ne zcela známá spisovatelka na ně přinesla svou knihu Hana, s níž přišel velký průlom.

Nejčtenější v kategorii Society