Tipy WeTravel – 500 Zugreisen

Cestovatelské nátury mají teď tři možnosti. Propadnout depresím, cestovat prstem po mapě nebo se vydat na dovolenou na Balkonas – do zahrady, na terasu či na balkón.

Cestovatelé, kteří mají fantazii, si můžou těch pár metrů čtvereční proměnit dle svých představ a přání. Nic nepřiblíží italskou riviéru více než olivovníky a citrónovníky v květináči, Provence se rozvoní blankytně modrou levandulí, Amsterdam přiblíží tulipány a odvážlivcům kanabis. Rozkvetlý oleandr a plápolající bambus nás přenese za rovník, houpací síť simuluje víc než cokoliv jiné nic nedělání. Pozveme si na návštěvu dr. Rieslinga nebo raději pana Chardonnay? Zaposlouchejme se do odborného rozhovoru monsieur Champagne a signore Prosecco. Na rozmíchanou mouku s vodou nahoďme vše, co ještě zůstává v ledničce, tomu se říká domácí pizza. A dovolená může začít.

Až po několika týdnech dostanete přece jen chuť cestovat, otevřete si knížku 500 Zugreisen, která právě vychází v nakladatelství Knesebeck Verlag. Kniha zahrnuje 500 legendárních cest vlakem po celém světě. Najdete zde historické vlakové trasy jako Glacier Express, Orient Express, cestu Transsibiřskou magistrálou, přes himalájský Darjelling nebo Tokaido Shikansen v Japonsku.

Trasy vedou fascinující přírodou, po stopách objevitelů, dobrodruhů.  Listujte, a přitom kujte plány, kam vyrazit. Doufejme, že už brzy! Více info zde.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Štrasburk, hlavní město Evropy? Z toho, co se nabízí, je to ještě nejlepší volba

Je to asi jediné místo na světě, kde pendleři jezdí do práce tramvají. Jako já dnes do Evropského parlamentu. Je polovina prosince, kdy se letos naposledy ve Štrasburku koná plenární zasedání europarlamentu. V týdnech, v nichž se tu plenárka koná, přijede do města několik tisíc europoslanců, jejich asistentů, řidičů, ochrankářů, tlumočníků a dalších zaměstnanců Evropského parlamentu. A také mnoho novinářů.

Nejčtenější v kategorii Travel