TOP 5 pražských restaurací s výhledem na město

Panorama stověžaté Prahy si můžete vychutnat i u dobrého jídla a pití. Z teras a střešních restaurací je naše metropole snad ještě krásnější. Podívejte se na přehled podniků, které vám umožní vidět Prahu z netradičního nadhledu.

Střešní bar na Staroměstském náměstí 

Je vyhlášen nejen dobrým jídlem a koktejly, ale také výhledem ze samotného středu Prahy. Uvidíte Pražský hrad, Týnský chrám, Kostel sv. Mikuláše a o kousek dál i Petřínskou rozhlednu. Toto místo bylo několika světovými průvodci vyhlášeno za nejpůsobivější střešní restauraci na světě. Pokud si při prohlídce Prahy potřebujete odpočinout, ale nechce se vám ztrácet čas, můžete se kochat pohledem na tu krásu pohodlně osazeni a občerstveni. 

Terasa U Prince

Restaurace na Žižkovské věži 

Nabízí opravdu uchvacující výhled do všech stran. Kvalitní a chutné jídlo je samozřejmostí, jako bonus dostanete nádherný výhled do všech stran, Prahu zde máte jako na dlani. Z velké výšky, přesto vám neunikne žádný detail. Budete 66 metrů nad zemí a uvidíte veškeré památky, na které si jen vzpomenete. Uvidíte nejenom Prahu, ale při dobré viditelnosti i její široké okolí. Ten, kdo má dobrá zrak, možná dohlédne až k horám v pohraničí.

Restaurace Oblaca

Restaurace v Tančícím domě 

Tančící dům na Rašínově nábřeží je vyhlášen nejenom moderním stylem, který hladce zapadá do okolní architektury. Zdejší restaurace v 7. patře nabídne snad nejkrásnější výhled na Pražský hrad a dobrou kuchyni. Té šéfuje populární televizní kuchař Ondřej Slanina.

Výhled obnáší oblíbenou siluetu pražské dominanty, ale také Vltavu, v letních měsících plnou šlapadel a loděk a celoročně okupovanou ptactvem. Neunikne vám ani ruch na chodnících a tramvajový provoz, který je pro Prahu charakteristický. Užijete si nejenom výhled, ale i moderní restaurační interiér, který je skvěle zasazen do domu, jehož typická roztančení silueta se rychle stala věhlasnou.

Restaurace Ginger & Fred

Petřínské terasy

Petřín je místem romantických schůzek a sám o sobě nabízí výhled na Pražský hrad i dolů k Vltavě. Národní divadlo je nejkrásnější právě odsud, jeho blýskající se pozlacené prvky nepřehlédnete. Petřínské terasy vám poskytnou odpočinek a dobré jídlo i pití. Pokud se chcete během náročného výstupu na Petřín na chvíli zastavit a vychutnat si unikátní pohled na centrum Prahy, máte příležitost. Uprostřed Petřínského kopce si krásně prohlédnete mosty přes Vltavu, moderní architekturu na Pankráci a jako protiklad bájný Vyšehrad.  

Restaurant Petřínské Terasy

Terasa U Zlaté studně 

Zdejší restauraci (kousek za parlamentem) šéfuje oceňovaný Pavel Sapík, který je zárukou, že se dobře najíte. Nachází se ve 4. patře hotelu a je unikátní kombinací renesančních prvků a moderní architektury. Koneckonců rukopis italského architekta Lorenza Carmelliniho je zárukou pohodlí a funkčnosti. Ocitnete se kousek od Pražského hradu a ze střešní terasy uvidíte Prahu z netradičního pohledu. Malostranská romantika vás pohltí, koneckonců jste ve starobylém paláci ze 16. století. Rudolfinská doba jako připomínka nejslavnějšího pražského období, podpořená pohledem na malebné malostranské střechy je zážitkem pro našince i turistu.

Terasa U Zlaté studně

Mohlo by vás zajímat

Shutterstock
Přečtěte si

Knedlíky v Berlíně

Kdo má pocit, že knedlíky jsou pouze českou specialitou, ten by si měl zajet na gurmánský zájezd do Berlína. Najdete je zde totiž na lístku v mnoha restauracích, v těch nejrůznějších variantách a chutích. Vybrali jsme pro vás ty nejznámější.
Přečtěte si

Berlínská gastronomie – kebab, currywurst a kryptoměna

V Berlíně je bezmála 10 000 stravovacích zařízení. Vedle místních bizarností jako jsou klobásy zasypané indickou směsí koření nebo bramborák politý jablečným protlakem, nabízí kuchyni celého světa ve špičkovém provedení. Kdo má opravdu hodně času, může ale zkusit vystát frontu před vyhlášeným stánkem s kebabem, který už popírá myšlenku rychlého občerstvení. Experimentovat lze i při placení – podobně jako Praha má i Berlín svá místa umožňující platbu bitcoinem a dalšími kryptoměnami.

Nejčtenější v kategorii Gourmet

Aktuálně na českém webu

Jakou zemi zdědím?

    ·      28.09.2022
Německo chce vést zelenou revoluci v Evropě a Česko nechce zůstat pozadu. Ale co si myslí o klimatické krizi ti, kterých se nejvíc dotýká? Anna Müllerová, patnáctiletá studentka z Prahy, napsala pro N&N malou esej o jedné velké

V Berlíně padnul nový světový rekord v maratonu

    ·      26.09.2022
"Nevím, kde je hranice," řekl jednou Eliud Kipchoge, "ale chci jí dosáhnout." Na nedělním berlínském maratonu 37letý běžec z Keni opět posunul hranici lidských možností. Tentokrát urychlil svůj světový rekord o třicet sekund.

Přitažlivost západočeského lázeňského trojúhelníku roste

    ·      20.09.2022
Lázeňské kolonády provoněné oplatkami, historické budovy s léčivými prameny, ale i rozmanité přírodní skvosty a kulturní akce. Taková je atmosféra lázeňských měst, fenoménu, kterému se dostává stále větší pozornosti. Může za to i loňský zápis západočeského lázeňského trojúhelníku

Aktuálně na německém webu

Was für eine Erde werde ich erben?

    ·      28.09.2022
Deutschland will in Europa die grüne Revolution voran­treiben , und die Tschechische Republik will nicht zurück­bleiben. Aber was denken diejenigen über die Klimakrise, die am meisten von ihr betr­offen sind? Anna Müllerová, eine 15-jährige Schülerin aus Prag, schrieb für N&N einen kleinen Aufsatz über eine