Shutterstock
Přečtěte si

Praha je pro digitální nomády nejlepším městem v Evropě

Podle globálního žebříčku „Cities Best Facilitating Remote Work“ vydaného platformou WorkMotion činnou na trhu práce, je Praha pro práci na dálku nejvhodnějším městem Evropy a pátým nejlepším na světě. Cizinci pracující v Praze si užívají kvalitní dopravu, veřejné vzdělávání a dostupné bydlení.
Přečtěte si

Proti absurdním postihům za záchranu prošlých potravin bojuje i německý kněz

Německý ministr zemědělství Cem Özdemir prosazuje jednodušší darování potravin potřebným. Obchody by podle něho měly zboží s prošlou dobou použitelnosti místo vyhazování dávat chudým. Mezi aktivisty bojujícími proti plýtvání potravinami je i jezuitský kněz Jörg Alt, který prošlé, ale použitelné jídlo demonstrativně krade u supermarketů a pak je rozdává chudým.
Přečtěte si

Jak se daří největším německým firmám v Česku?

Škoda Auto, Siemens, T-Mobile a Bosch. To je výběr čtyř největších německých firem působících v České republice. Jak si poradily s pandemií a projevil se lockdown na jejich byznysu? Co říkají čísla, a co nového přichystaly pro své zákazníky?
Přečtěte si

TOP 5 pražských restaurací s výhledem na město

Panorama stověžaté Prahy si můžete vychutnat i u dobrého jídla a pití. Z teras a střešních restaurací je naše metropole snad ještě krásnější. Podívejte se na přehled podniků, které vám umožní vidět Prahu z netradičního nadhledu.
Přečtěte si

V Berlíně už se zase smí tančit. Jaká opatření proti koroně platí od pátku v metropoli?

Na ulici je možné sundat si masku, stejně tak v zoo nebo v botanické zahradě. Pod širým nebem se smí sejít až tisíc účastníků kulturní akce, uvnitř 250. Opět se mohou konat veletrhy a festivaly. Lázně, bazény a sauny otevřou a budou požadovat testy. Venkovní sporty jsou povoleny. Povinnost nosit masku přetrvává v obchodech a v hromadné dopravě.
Přečtěte si

Pojedou na dovolenou, nebo změní kariéru? V Německu probíhá test nepodmíněného příjmu. Stovka lidí dostane milion korun za nic

Vybraná skupinka stovky Němců bude po dobu tří let dostávat měsíčně 1200 eur, aniž by pro to musela cokoliv udělat. Celkem si přijdou na 43 200 eur, tedy v přepočtu přes milion korun. Test základního nepodmíněného příjmu označují někteří ekonomové za utopii či levicový pokus. Autoři experimentu naopak věří, že příjemci nepřestanou pracovat, budou se vzdělávat a získají šanci změnit povolání. To by podle iniciátorů mohlo vytvořit alternativu k vypláceným sociálním dávkám.