Unikátní projekt nabízí výhledy z oken stovek domácností po celém světě

Cestujte do Jakarty, New Yorku nebo Sydney. Stačí jen otevřít něčí okno. Speciální projekt nabízí sladký únik od vašeho stereotypního výhledu.

Koronavirová pandemie možná vyhodila naše cestovní plány z okna, ale právě okna jsou nyní v kurzu a nabízí nevšední výhledy z domovů lidí po celém světě díky webové stránce WindowSwap.

Jejími zakladateli jsou Sonali Ranjit a Vaishnav Balasubramaniam, manželský pár žijící v Singapuru. Jejich web nabízí pečlivě vybranou kolekci výhledů z oken a umožňuje vycestovat, aniž byste se museli hnout. Ať už se chcete jen pokochat nebo si vytvořit příjemné pozadí při práci, učení nebo relaxaci.

Koncept je velmi jednoduchý. Stačí jedno kliknutí a rázem se objevíte v bytě s výhledem na Manhattan nebo v domě na australském pobřeží s oknem nasměrovaným na širý oceán. Je libo rušné ulice Istanbulu nebo jasně modré nebe v Honolulu? Ani to není problém. Kromě výhledu se vám nabídne i ruch z pozadí, který přidá této výjimečné cestovatelské zkušenosti na realitě.

Tvůrci projektu přišli na tuto myšlenku během lockdownu, když sledovali přátele na sociálních sítích a jejich fotografie z různých koutů světa. „Říkali jsme si: Wow, tady bychom teď chtěli být. Přáli jsme si vyměnit si s tím člověkem místo. A pak nás napadlo, že bychom si mohli jen vyměnit okno, a tak to všechno odstartovalo,“ vysvětlil Vaishnav. Co začalo jako nevinné nadšení, se rozrostlo do globálních rozměrů. Za první měsíc se počet podaných videí zvýšil z několika málo příspěvků na 500 videí denně. Své okno a výhled z něj můžete nabídnout i vy. Stačí na stejné webové stránce podat v dolní části „submit“ své 10minutové video natočené horizontálně a staticky.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

48 hodin v Augšpurku

Augšpurk (Augsburg) je třetí nejlidnatější sídlo Bavorska a živé univerzitní město plné obchůdků. Leží na soutoku řek Wertach a Lech – v jehož blízkosti se odehrála v roce 955 slavná bitva na Lechu. Český kníže Boleslav I. a jeho družina pomáhali prvnímu císaři Svaté říše římské Otovi I. Velikému odrazit vpád maďarských kmenů. Později byl Augšpurk jedním z největších finančních center v Evropě, což je na něm dodnes znát, a také sídlem reformace. Narodili se tu Mozart i Bertold Brecht, Rudolf Diesel zde v roce 1892 sestrojil svůj slavný motor. Dnes je Augšpurk (pojmenovaný po římském císaři Augustovi) sídlem univerzitních studentů a odpočinku – italský punc křivolakých uliček láká bloudění a znovunalézání se.
Přečtěte si

Vlakem po Labi přes Českou republiku

Labe můžete “kopírovat” vlakem z Německa přes Českou republiku až k jeho pramenu v Krkonoších. Bez přestupu to nejde, ale na kolejích zažijete tuto pouť opravdu originálním způsobem.

Nejčtenější v kategorii Travel