Unikátní projekt nabízí výhledy z oken stovek domácností po celém světě

Cestujte do Jakarty, New Yorku nebo Sydney. Stačí jen otevřít něčí okno. Speciální projekt nabízí sladký únik od vašeho stereotypního výhledu.

Koronavirová pandemie možná vyhodila naše cestovní plány z okna, ale právě okna jsou nyní v kurzu a nabízí nevšední výhledy z domovů lidí po celém světě díky webové stránce WindowSwap.

Jejími zakladateli jsou Sonali Ranjit a Vaishnav Balasubramaniam, manželský pár žijící v Singapuru. Jejich web nabízí pečlivě vybranou kolekci výhledů z oken a umožňuje vycestovat, aniž byste se museli hnout. Ať už se chcete jen pokochat nebo si vytvořit příjemné pozadí při práci, učení nebo relaxaci.

Koncept je velmi jednoduchý. Stačí jedno kliknutí a rázem se objevíte v bytě s výhledem na Manhattan nebo v domě na australském pobřeží s oknem nasměrovaným na širý oceán. Je libo rušné ulice Istanbulu nebo jasně modré nebe v Honolulu? Ani to není problém. Kromě výhledu se vám nabídne i ruch z pozadí, který přidá této výjimečné cestovatelské zkušenosti na realitě.

Tvůrci projektu přišli na tuto myšlenku během lockdownu, když sledovali přátele na sociálních sítích a jejich fotografie z různých koutů světa. „Říkali jsme si: Wow, tady bychom teď chtěli být. Přáli jsme si vyměnit si s tím člověkem místo. A pak nás napadlo, že bychom si mohli jen vyměnit okno, a tak to všechno odstartovalo,“ vysvětlil Vaishnav. Co začalo jako nevinné nadšení, se rozrostlo do globálních rozměrů. Za první měsíc se počet podaných videí zvýšil z několika málo příspěvků na 500 videí denně. Své okno a výhled z něj můžete nabídnout i vy. Stačí na stejné webové stránce podat v dolní části „submit“ své 10minutové video natočené horizontálně a staticky.

Nejčtenější v kategorii Travel

Aktuálně na českém webu

Se Zdeňkem Pohlreichem o lahůdkách německé kuchyně

       ·   27.11.2023
Jeho jméno je synonymem pro kvalitní gastronomii. Zdeněk Pohlreich svými televizními pořady změnil český pohled na pohostinství. Umí být nekompromisní, mnoho lidí s ním nemusí souhlasit, ale zůstává svůj. S N&N mluvil o české a německé

Box ve fotografiích

       ·   13.11.2023
Galerie Bene Taschen představuje výstavu Boxing renomovaného amerického fotografa Larryho Finka. Fotografie upoutají pozornost na transatlantický box na přelomu 80. a 90. let a oslavují ikonické momenty boxerských legend, jako jsou Mike Tyson a Jimmy Jacobs.

Aktuálně na německém webu